Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálják sokan Dany-t a...

Miért utálják sokan Dany-t a Trónok Harcában?

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha úgy érted, hogy a sorozatot nézők és könyvet olvasók közül, akkor:

Néhány hete volt egy pont ugyanilyen kérdés. Beakartam linkelni neked, de nem találom.

Azt tudom mondani, amit akkor is.

Danyt, ahogy én észrevettem, elsősorban nem utálat övezi, hanem inkább a nemtörődömsége és hülyeségei miatt nem szimpatikus sokaknak. Ezek a dolgai nekem is szúrják a szemem,de mint karaktert nem utálom.

Könyvben Pl. az olyan dolgai, hogy mindenáron visszaakar menni Westerosra és elfoglalni a trónt. De ő az egészből csak egy vasszéket lát és a koronát. Maga Westeros kicsit se érdekli. Kapott Jorahtól westerosi könyveket a házassága alkalmából, Jorah és Barristan Selmy sokáig mellette voltak/vannak,de a könyveket nem olvasta el, tőlük pedig nem érdeklődött Westeros iránt. Westeros fölött akar uralkodni, de arra nem szán időt, hogy megismerje annak az embereit, szokásait, történetét, stb. Helyette inkább pl. Daarióval dug. Talán egyetlen egyszer kérdezte Barristant az apjáról, Aerysről, de akkor meg nem volt hajlandó végighallgatni annak a mondandóját, mert nem tetszett neki, hogy Aerys bolond volt.

Vagy a sorozatban pl. buzdította a Dothrakikat, hogy álljanak mellé, keljenek át a tengeren, öljék meg a westerosiakat, pusztítsák el az otthonukat, stb. Majd közölte Theonnal és Yarával (könyvben Asha), hogy ha szövetségre akarnak vele lépni, akkor nem lesz több fosztogatás és erőszak...

2016. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Igazából, miután most teszem le hamarosan a harmadik kötetet, én is tudnék egy két dolgot mesélni róla.

A sorozatban az nem tetszett nekem benne (imádom egyébként maga a karakter nagyon jó stb.), hogy vergődik, és egyszerűen nem tudja mit tegyen. Azt hiszi, hogy mivel ő Targaryen bármit megtehet, mert ő a sárkány vére. A könyvben is ugyanez a szituáció: egyszerűen az őrületekig kitart, hogy ő márpedig elfoglalja a Vastrónt, és mindenki őt fogja éltetni. Egyszerűen ez a viselkedése az, ami miatt nem szimpatizálnak vele sokan.

2016. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Fogalma sincs a westerosi szokásokról, nem ismerni az ottani házakat, nem ért a politikához, nem ért a harcászathoz, nem ért a tudományokhoz, nem ért a mágiához, magyarul semmi olyan tulajdonsága nincs, ami Trónok Harca univerzumában hasznosnak számít, de ennek ellenére hatalmas arca van és azt hiszi, hogy csak azért, mert Targaryen a neve máris tökéletes uralkodó lenne belőle. A regényekben azt hiszem Vary van Illyrio mondja azt, amikor szóba kerül Aegon, hogy ő azért lenne jó uralkodó, mert ő nem úgy gondol a királyi életre, mint kiváltságra, hanem, mint kötelességre, mármost Dany ennek pont az ellenkezője, ő azt hiszi, hogy ez neki automatikusan jár, holott semmit se tett azért, hogy megpróbálja elnyerni a westerosiak támogatását, gyakorlatilag úgy viselkedik, mint a bátyja, vagyis erőszakkal akar megszerezni mindent és nem érdeklik a következmények. Be akar hozni több tízezer dothrakit Westerosba, holott első kézből tapasztalta, hogy mi történik, ha azokat a barbárokat fegyvertelen emberekre szabadítja rá. Erőszakolnak, mészárolnak, rabolnak, gyújtogatnak, rombolnak, embereket rabolnak, szóval nem épp tipikus turisták. A sorozatban azért tolják ennyire túl őt, mert ő reprezentálja az erős és független nőt, holott ennek az archetípusnak ő a legrosszabb példája, Yara és Brienne sokkal jobban reprezentálják ezt a típust, hisz ők a saját teljesítményük által jutottak el oda, ahol most tartanak, Dany ezzel szemben csak annyit csinált, hogy véletlenül kikeltett 3 sárkányt, amikről mellesleg semmit se tud még most se, max. annyit, hogy veszélyesek és tudnak tüzet okádni. Nem tanul a hibáiból, nem fogad el tanácsot, röhejesen idealista, a legbizalmasabb tanácsosa éveken át egy zsoldos/orgyilkos volt, eltörölte a rabszolgaságot, de helyette nem adott semmi alternatívát, vagyis úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett gyerek, aki ha megsértődik, akkor embereket gyilkol le rossz kedvében.
2016. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!