Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Daenerys Targaryen? Másnak is...

Daenerys Targaryen? Másnak is ez a véleménye?

Figyelt kérdés

A sorozat elején nagyon kedveltem a karakterét,mert rendkívül erősnek tartottam. De aztán szép lassan nekem is-mint ahogy hallottam sokan másoknak- megváltozott a véleményem róla.

Ezer másik embert tudnék mondani,aki alkalmasabb lenne arra,hogy uralkodjon Westeros felett. Attól még mert Targaryen,vannak sárkányai és jól tud szónokolni nem ért a harchoz,igazából mindent az emberei intéztek el neki(egyedül a makulátlanok megszerzése írható a számlájára valamilyen szinten). Mégis a sorozatban úgy állítják be,mint egy tökéletes uralkodót.

Jorah is mondd neki talán a 2.évad 5.részében valami ilyesmit "Ilyen uralkodó csak ritkán születik. Néha csak nézlek és nem tudom elhinni,hogy létezel".-nem pontosan így van,emlékezetből írtam.

Szóval ezek a mondatok is...mintha valami Istennő lenne(nekem mégsem jött át ez a tökéletesség).



2016. aug. 1. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a színősznő nagyon ellenszenves. Lehet, ha valaki más alakítaná, akkor nem zavarna ennyire. De róla mindig csak ez jut eszembe:

[link]


Én nem tudom komolyan venni. (Mondjuk már a sorozatot sem. Szóval nekem már mindegy, mert kaszáltam.) :D

2016. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem,én is így vagyok vele.Az elején még szimpatikus volt de mostanra már nagyon ellenszenves lett.Az meg hogy Dumb és Dumber a sorozatban agyon sztárolja még rátesz erre egy lapáttal.Én is maradok inkább a könyveknél.
2016. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az író még jobban cumizza Danyt, nem is véletlenül, mert az egyik főkaraktere. Top 3-as mindenképp. Oldalakat bír írni csak a ruháiról és azok csipkéiről. pfffff


De attól még Dany rulezzzzz!!!

2016. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom ti milyen sorozatot néztek vagy milyen könyveket olvastok, de hogy az nem a Trónok Harca az biztos.

Dany tele van hibákkal, igaz. Mint, ahogy a 15-16 éves lányok úgy általában. Se nem tökéletes se nem mindenható, de ő az egyetlen uralkodó jelölt, aki még tudja, hogy mivel is jár az uralkodás.

Idéznék tőle egy mondatot, nem szó szerint, de valahogy így hangzott:

" Hát nem azért vannak talán az uralkodók, hogy megvédjék azokat, akik nem tudják megvédeni magukat?"

Dany, mint személy nem tökéletes, de a gondolkodás módja az, ami tökéletes uralkodóvá fogja tenni. Mondjatok egyetlen olyan uralkodót, aki nem sz*rta le, hogy mi van a népével, mi van az alattvalóival. Mondjatok egyetlen királyt, aki saját magán kívül eszébe jutott az a pár millió ember, akik tőle várnak oltalmat és igazságszolgáltatást, védelmet.

Dany az egyetlen, akit érdekel, hogy a szegények mit esznek, az árvák hol alszanak, a rabszolgák hogyan élnek. Egyenlőre ő az egyetlen uralkodó, aki tudja, hogy nem a nép van a királyért, hanem a király van a népért.

Ez csak az én véleményem, nyugodtan meg lehet támadni, de jelen állás szerint nem látok nála alkalmasabb uralkodót.

Jon? - fájdalmasan ostoba. Ha egy uralkodó ostoba és naív az még nem feltétlenül jelenti a bukását, de olyan könnyű irányítani, mint egy gyereket. Jó harcos, helyén van a szíve is, ő sem sz*rja le az embereit, de annyi esze van, mint egy marék molylepkének. Egy egyszerű kis csel és egy Varyshoz vagy Kisujjhoz hasonló alak úgy pöcköli félre, hogy különösebb fáradtságot sem merít hozzá.

Dany, Tyrionnal az oldalán lenne a megváltás Westeros számára. Dany is követ el ostobaságokat, de ő tanul belőle és olyan emberek veszik körül, akik nagyon jól tudják, hogyan okítsák, hogyan segítsék.

Dany túlzottan idealista, de Jonnal ellentétben ő tökéletesen átlát a szitán. Tud a sorok között olvasni.

Én őt látnám legszívesebben a Vastrónon, de az a baljós előérzetem van, hogy Martin tragikusabb sorsot szán neki.

2016. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ja mert ha eltérő a véleményünk akkor már nem olvassuk rendesen a könyveket vagy rosszul nézzük a sorozatot...Gondolkozzál mielőtt írsz valami marhaságot..
2016. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4# valóban nem tudom miért kell így "letámadni" minket csak mert más a véleményünk.

Egyetértek,hogy Jonnál jobb uralkodó lenne. Sőt,nem mondtam hogy rossz uralkodó. Engem az idegesít,ahogy sztárolják közben-ez akkor is igaz-mindent az emberei intéztek el helyette. Szerintem ahhoz,hogy valaki tökéletes URALKODÓ(nem ember,csak uralkodó) legyen nem árt egy minimális harctudás. Nekem nem tetszik ez a fajta "a háttérből parancsolgatok" dolog.

Az viszont biztos és ezt te is említetted,hogy tragikus sorsa lesz. Legalábbis túl kiszámítható lenne Martintól,ha ő kerülne a Vastrónra.

2016. aug. 3. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy jó uralkodó (mai világban főnök) nem attól jó, hogy mindenhez ért és mindent tökéletesen csinál, hanem hogy jó beosztottakat tud maga alá beszervezni.


Egy cégvezetőnek sem kell egyszerre értenie a könyveléshez, marketinghez, gyártáshoz, szállításhoz, stb. hanem olyan embereket kell maga mellé tudnia jól választani, akik értenek ezekhez. A főnök meg őket koordinálja, irányítja a fejében élő nagyobb kép alapján, míg a hozzáértő alárendeltjei a részletekkel szöszmötölnek. Ha meg tanácsra van szüksége, akkor nem magától tud mindent, hanem ahhoz fordul aki nála jobban ért hozzá.


Ezt nagyon is jól csinálja Dany. Minden posztra talált maga mellé mindig jó embereket.

Nekem sem a kedvenc karakterem (nagyon nem), de amit csinálja azt jól csinál úgy általában, hosszú távon.

2016. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%
Én szeretem a karaktert, több okból is. Először is, mert alkalmazkodik minden helyzethez, pl. mikor eladták a dothrakiknak akkor is egy idő után már totál jól érezte ott magát, meg még beszólt ott is mindenkinek ha valami nem tetszett neki :D Aztán akkor vált a legszimpatikusabbá mikor megszerezte a makulátlanokat, az nagyon menő volt :D Igaz, a sorozatban nem annyira pozitív karakter mint a könyvekben, a könyvekben pl. sose csinált volna olyat, hogy a sárkányaival etet meg embereket aztán még egy ilyet benyög h "nem akarom túletetni őket" xD Meg a könyvben az is jobb ahogy "betöri" a sárkányt, mert ott nem tűzálló, és rendesen az életét kockára téve valami korbáccsal ütlegeli a sárkányt az meg leégeti közben a haját meg ilyenek :D De a sorozatban meg pont az tetszik benne, hogy néha kicsit olyan ijesztő mintha valami pszichopata lenne, kicsit olyan passzív agresszív meg nagyon kimért vagy nem is tudom....az biztos, hogy valami nagyon érdekes személyiségtípus :D Na meg az is tetszik benne, amiért szerintem jó uralkodó, hogy amikor már elindulhatott volna Westerosra akkor inkább ott maradt Mereenben, hogy gyakorolja az uralkodást, mert tisztában volt vele, hogy nincs benne gyakorlata, ez értékelendő :) Az meg, hogy nem tud bánni a fegyverrel szerintem nem számít mivel jelenleg ő az egyetlen személy aki meg tud lovagolni egy sárkányt és azzal sokkal többre megy :D
2017. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!