Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek sem készítenek...

Szerintetek sem készítenek már manapság olyan jó filmeket, mint régebben (2000-es évek előtt)?

Figyelt kérdés

2016. aug. 1. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
De.
2016. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Ez szubjektív vélemény, leginkább ízlés dolga! Ha egy film sikerének titkát nem bonyolítjuk túl, akkor csak 2 tényező van, amiktől jó film lehet: maga a tartalom (történet), és a látványvilág. És például nekem, mint nagy filmmániásnak, ennyi is elég!

És bizony mindkét időszakból vannak kedvenceim, amikre saját véleményem szerint mondtam, hogy "igen, ez nagyon jó!"

Csak hogy úgy futólag néhány példát említsek:


2000 előtt:


Vissza a jövőbe-trilógia

Apád-anyád idejöjjön!

Száguldó bosszú

A kéz, amely a bölcsőt ringatja

Az ötödik elem

A hajsza

Titanic

Terminátor 2 - Az ítélet napja


2000 után:


Taxi-filmek

Hajsza a győzelemért

Robotzsaru (2014)

Felkoppintva

Eredet

A zöld lámpás

Bosszúállók

Avatar


Gyakran amikor itt film ajánlatot kérnek, hozzáteszik, hogy ne legyen túl régi, vagy xy évnél régebbi. Pedig szerintem felesleges, mert már azelőtt is tudtak jó minőségű filmeket csinálni, és az se lehet indok, hogy "mert túl régi", hiszen vannak időtálló klasszikusok is, amiket sosem lehet megúnni.

De hogy ne csak erre térjek ki, a lényegre válaszolva ma is ugyanolyan jó filmeket csinálnak (ha nem jobbakat), és egy tavalyi kérdést cáfolva nem, abszolút nincs mélyponton a filmipar ma sem.

2016. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
2: a régi filmek általában rengetegszer mentek már a tévében, és azokat szinte mindenki látta. Szerintem pusztán emiatt kérnek újabbakat.
2016. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na ne hülyéskedjetek már, hol vannak az előbb felsorolt filmek mondjuk a Keresztapától, vagy a Híd a Kwai folyóntól, Sergio Leone klasszisait már nem is említem (és csomó filmet tudnék most mondani). Azt látom, hogy a franciák azok akik tartják még a szintet, de ők is inkább csak az üdítő filmeknél, meg van egy Életrevalók című film is ami felkerülhetne bármilyen toplistára, Amerikából igazából Tarantinotól és Scorsesetől látok néha napján pár jó filmet , de ez még nekem édes kevés. A Taxi film egyébként 1998-as, a folytatások már jóval gyengébbek.
2016. aug. 1. 20:31
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze 100 év termését nem illik összehasonlítani, 16 évnyivel, de általánosságban is nagyon gyengék a mai filmek, mondjuk ha a 70-es évek film gyártásával hasonlítjuk össze. És egyre csak rosszabb lesz évről évre.
2016. aug. 1. 20:41
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Tudom, hogy a Taxi '98-as film, de mivel a többi 3 része ezredforduló utáni, ezért úgy egybe az egészet soroltam az utániba, és nekem például mindegyik része ugyanúgy tetszett. A Keresztapát még sose láttam, csak a bemutatóját, de már abból unalmasnak tűnt, tutira nem tudna lekötni. Erre írtam, hogy szubjektív az ízlésünk, nem vagyunk egyformák.
2016. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy picit érthetőbb legyek talán a Csillagok Háborúja (Star Wars) az a film amin leginkább látszik a filmipar hanyatlása . Ha osztályoznánk, akkor valahogy így lehetne: klasszikus trilógia 10 pont, a második trilógia 5 pont, a legújabb eddig úgy tűnik, hogy max 1-2 pontos lesz, még ha nem is fair 1 részből kiindulni.
2016. aug. 1. 20:55
 8/18 A kérdező kommentje:
Várok még más véleményt is.
2016. aug. 1. 21:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy Kizo87 trollkodik, ennyire ostoba ember nem létezhet.
2016. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Hàt vèlemènyem szerint:

Rengeteg filmet làttam màr gyüjtöm is öket klasszikustol a mostani filmekig ès izlèsem szerint manapsàg màr nem kèszitenek jò filmeket. Jò, azzal èn is egyet èrtek hogy a 2000-es èvekben is föleg az elejèn kèszültek nagyon jò filmek pl ( Donnie Darko, A zongorista stb. ) visszont èn tavaly òta nem igazàn nèzem az ùj filmeket mert nem jòk tehàt èrtem a szinèsz alakitàsàra ès a törtènetre, ezek a mai filmek össze vannak csapva semmi lènyege pl. Dèmonok között 1-2 kèrem szèpen elmentem a moziba megnèzni a 2-ik rèszèt hàtha valami kis remèny van az 1 rèsz utàn, csalòdtam mert " horror filmböl " mesefilm lett. Most nem azèrt de a Texasi làncfürèszes ami 1974-ben kèszült 10000-szer kiteszi ès az horror! De izlèsek ès pofonok ahogy mondani szokàs :)

2016. aug. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!