Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Kalandra...

Mi a véleményetek a Kalandra fel! és a Steven Universe sorozatról?

Figyelt kérdés
Nektek tetszik? Érdemes elkezdeni?

2016. aug. 8. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Mindakettőben vannak jobb részek, de jobban átgondolva egyiknek sincs értelme. A Kalandra Fel!-ben több az undorító rész. A Steven Universe még elmegy.
2016. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszenek, de nem mondanám magam rajongónak.


A Kalandra fel! egész lényege eleinte az, hogy minél viccesebb, röhejesebb és szórakoztatóbb legyen. Egy lazulós, szürreális, random és abszurd humorral operáló kaland-vígjáték sorozat. Kreatív és a maga módján hangulatos, aki ráérez, az könnyen megszereti. A későbbi részek bevezetnek egy mélyebb, komolyabb háttérsztorit, de egyes rajongók szerint ezzel elvesztette az eredeti báját. Aztán sok benne az erőltetett szerelmi dráma is.


A Steven Universe-t sokan azért imádják, mert őszinte, pozitív üzenete van. A szeretetet/szerelmet, az elfogadást, a barátságot hirdeti (mások pedig pont azért utálják, mert szerintük nyálas és túl progresszív akar lenni). Ez is sok műfajt kombinál, egyszerre vígjáték, kaland, akció, sci-fi és dráma. A cselekmény lassan épül fel, eleinte Steven gyermeki szemszögéből látjuk a dolgokat, ezért sok mindennek elsőre nincs értelme. Később mutatják be a komolyabb háttérsztorit és kezdik felvázolni a szereplők rejtett oldalait.


Szerintem a sorozat egyik fő baja, hogy túl gyorsan váltogatja a műfajokat, egyszer mély és komoly akar lenni, máskor pedig bohóckodó, ami sokszor a történet rovására megy. A történet is eleve nagyon lassan halad, mert minden mellékszereplőnek saját epizódot szentelnek. Ez ugyan jól bemutatja őket, mindenki szépen ki van dolgozva, de ha téged jobban érdekel a fő cselekmény, akkor "filler"-en kell átrágnod magad.

2016. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő tetszik, de ha tudsz angolul akkor szerintem érdemes mindkét sorozatot angolul nézni. Én magyarul kezdtem, és utánna megnéztem angolul is azokat az első részeke és még mindig nem tudom eldönteni, hogy sírjak e vagy nevessek a fordításon.
2016. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem mindkettőt, szerintem ez a két legjobb rajzfilm a Cartoon Network-ön :)
2016. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A #2-es tökéletesen leírt mindent de ellenérvként felhoznám azt, hogy mindkettőnél 10 perces részek vannak, így valahogy meg kell oldani.
2016. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Steven Universe-ben igazából kevés a filler, csak több rész elsőre annak tűnik.
2017. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!