Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire dolgozza fel részlete...

Mennyire dolgozza fel részletesen a Dumas-féle Monte Cristo grófját az 1998-as Depardieu főszereplésével készült 4 részes film?

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de szerintem semmiképp ne azt a feldolgozást nézd. Azon túl, hogy nagyon sokat változtat (Haydée karaktere alig kap benne szerepet, de megjelenik benne egy másik nő, Camille, illetve teljesen eltérő a zárás is), össze-vissza ugrál az időben, a főszereplő karaktere pedig teljesen eltér a könyvbelitől. Míg ott egy megtört, teljesen elborult elméjű, de nagyon okos, nagyon karizmatikus ember, addig itt egy csapongó, egyáltalán nem intelligens, és megtörtnek alig mutatott figurának láttatják. Ha szeretnél jó feldolgozást látni, személy szerint javaslom az 1975-öset (Richard Chamberlain játssza a főszerepet), ez rövid, és nem követi teljesen pontosan az eseményeket, de visszaadja a könyv hangulatát, üzenetét, jól megragadja a karaktereket, és az eseményeket is eléggé, szerintem ez a legjobb feldolgozás. A 2002-essel is ki lehet békülni, bár ott a végkifejlet nagyon eltér az eredetitől (Jim Caviezel játssza a főszerepet). Ha egyedi feldolgozásra vevő vagy, bár a végkifejlet ott is iszonyúan eltér, és az egészet sci-fi környezetbe helyezi, akkor az animével is érdemes megpróbálkozni (Gankutsuou - Monte Cristo grófja a címe). Ha pedig esetleg el tudsz jutni rá, a magyar musical is kiválóan visszaadja.
2019. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!