Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A My Fair Lady című műben...

A My Fair Lady című műben miért viselkedett Higgins olyan modortalanul Elizával az anyja házában?

Figyelt kérdés

Igazából sok minden kérdést felvet a mű illetve a színdarab. Pl. az is, hogy amikor Eliza megnyerte a fogadást, miért bántak vele olyan rosszul? Miért egymást dicsőítették Higgins és Pickering, miért nem tértek ki arra is, hogy a lány is milyen nagyszerűen viselkedett az úri társaságban?

Elizát mi zavarta Higgins-ben, mikor hozzávágta a papucsait? Miért nem mondta meg neki, mi zavarja mikor kérdezte tőle Higgins, ki vagy mivel bántották meg?


Volt az ominózus jelenet Higgins anyjának házában, Eliza majdhogynem szerelmet vallott habár barátságot ajánlott fel Higgins-nek (de nyilvánvalóan többet érez iránta), Higgins miért nem reagált kedvezően?

Hisz akkor kezdte tisztelni igazán, mikor előállt Eliza a jövőbeli terveivel, akkor nevezte "anyahajónak", "szövetségesnek". Jó alkalom lett volna arra egymásra találjanak.

Mikor pedig megy haza Higgins Eliza nélkül, magát győzködi arról hogy meglesz Eliza nélkül is, aztán mégis magába fordulva hallgatja a hangfelvételeit..


Vagy ha nem jelentette mégse olyan sokat Higgins-nek Eliza (ahogy viselkedett vele), mikor Eliza elköltözött, miért akarta visszavinni magához?


Amúgy vannak sejtéseim, de én elég fiatal vagyok egyes dolgokhoz hogy igazán megértsem. :-)


Kíváncsi lennék olyasvalakinek a véleményére, aki tapasztaltabb szemmel látja.

Kerestem elemzést az Interneten, sajnos nem találtam, annyira olvasnék valahol részletesebben róla.


Előre is köszönöm a hasznos, értelmes válaszokat! :-)



#film #színház #szerelem #színdarab #Audrey Hepburn #My Fair Lady #Eliza Doolittle #Rex Harrison #George Bernard Shaw #Henry Higgins
2016. aug. 16. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Higgins megrögzött agglegény, aki el sem tudja képzelni, hogy "elefántcsont-tornyába" egy nő betolakodjon a szeszélyeivel, lásd a "Miért nem olyan a nő" dalbetétet.

https://www.youtube.com/watch?v=sQSc58UprJM


Arról nem is beszélve, hogy Elizát csak egy fogadás tárgyának tekinti, nem élő és érző embernek.

Azt se felejtsd el, hogy a cselekmény a XX. század elejei Londonban játszódik, amikor a szociális helyzetek, ezzel együtt az alsó és felső osztály beszédmódja nagyon különbözött.

Gondolj Higgins dalára, amikor arról énekel, hogy ő minden nyelvjárást felismer.

Ilyen helyzetben nehéz, akár gondolatban is, áthágni a társadalmi különbségeket.

2016. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Higgins is egy végtelenül makacs ember. Ugye
2016. dec. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Huppsz, valamiért véletlenül elküldtem a választ. Na szóval:


Higgins egy végtelenül makacs ember, az örök agglegény, aki nem tudja elképzelni, hogy egy nő elcsavarja a fejét. Szerintem azért viselkedett így a professzor, mert -lehet, hogy elcsépelt-, de az esze küzdött a szíve ellen. Elizára nagyon sokáig csak fogadás tárgyaként tekint, és ez akkor változik meg, amikor Eliza otthagyja őt a fogadás után.


Végül, az anyukás jelenetnél, amikor E. eldalolja, hogy ő meg tud élni H. nélkül és hogy nem csak minden körülötte forog, H. egyre jobban elfogadja a tényt, hogy beleszeretett a lányba. Eliza felnőtt Higgins mellé, kiáll magáért és simán elküldi melegebb éghajlatra -ez az önbizalom pedig tetszik H-nak.


Én röviden ezt gondolom, hogy ez folyhatott le a háttérben. Persze én se férfi nem vagyok, se nagyon tapasztalt.


21L

2016. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!