Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti is szoktatok még kazettán...

Ti is szoktatok még kazettán filmet nézni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor beraktam 1-2 kazettát, de 10 éve egyáltalán nem. NC-n fent van néhány VHS-rip, azokat évi 1-2-szer poénból megnézem.

Még a nagyon kicsi felbontás nem is zavarna annyira, de a hang minősége, és az öregedés igen.

2016. aug. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, bár nincs is nagyon mit.


Pár éve VHS-eztem utoljára, akkor is kényszerből -- fizetéselmaradás miatt kikapcsolták a tévét, én meg előkotortam egy alig működőképes lejátszót, nagy nehezen a tévére kötöttem egy régi Nintendo Entertainment System kábellel, és beraktam pár régi dokumentumfilmet. Hangulatos volt, de a lejátszó már nemigen bírta, főleg mert kábel rövidsége miatt a tévé súlyát is magán viselte.

2016. aug. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elromlott a lejátszó jó ideje. Már nem fogom javítani vagy cserélni.
2016. aug. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen! :) Van kb. 40 db VHS-em, nagy részüket 2000-2005 között rögzítették a szüleim, nem beszélve a boltban vásárolt rajzfilmekről. :) Hihetetlen hangulata van.. :) Mivel csak ritkán veszem elő őket, a mágnesszalag szinte semmit vagy csak alig kopott. Időtálló darabok, szerencsére a videomagnó működőképes. :)
2016. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahha!! A muzsika hangját..:D (még "csak" 17 vagyok,de szerintem sosem fogok belőle kinőni :D )
2016. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem! Itthon DVD-gyűjteményem és lejátszóm van, illetve néha belenézek 1-1 online film jeleneteibe Indamail-en vagy Videán.

Amiket még anno apámmal néztünk filmeket a '90-es évek közepén a tv-ben vagy VHS-kazettán, és így jó velük nosztalgiázni, és egyéb régi filmeket is megtaláltam a neten megemlítve, tehát DVD-n, Blue Ray-en, vagy online, de minden film megtalálható ma már digitalizált formában is, a régi, több évtizedes filmek is, nem csak a maiak,

2016. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem fejeztem be, csak elküldte véletlenül, - szóval akármelyik film megtalálható digitalizált formában is, így teljesen felesleges, az egykori kazetták nincsenek is már meg.
2016. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Én is szoktam még így filmet nézni. Nagyon jó.
2016. aug. 26. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy sokkal többet is ki lehetett hozni a technológiából. Jobb olvasókkal, vagy szélesebb szalaggal ha legalább a PAL szabványt elérték volna (mint a DVD-knél), akkor még ma is nézhetőek lennének a VHS kazik.

Sőt, ha analóg helyett digitálisan rögzítünk a kazettára, akkor már lényegében Blu-Ray közeli minőséget és kapacitást kapunk.

(Azt hiszem volt is ilyen, D-VHS, vagy ilyesmi néven)


Csak hát az ár és a DVD korszak már nem engedte meg a minőség térnyerését. Annyira nem nagy kár érte.

2016. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!