Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is elég lenne egy...

Szerintetek is elég lenne egy filmhez egyetlen szinkront készíteni? Szerintetek sincs értelme az újraszinkronizálásnak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy akadnak olyan filmek, amelyekhez készült 2. vagy akár 3. (!) szinkron is.

Nem mondom, akadnak olyan filmek, amelyeknél az újraszinkronizált változattal ki vagyok békülve, sőt, tetszik is (például a Halálos fegyver-filmek, szerintem Mel Gibson karakteréhez Sörös Sándor illik leginkább, Lux Ádám valahogy nem passzol hozzá. Vagy ott van még a Vadmacskák c.film, a Grease, a Kobra, a Keresztapa, esetleg az 1987-es Hófehérke 2.szinkronja.) De például szerintem a Hegedűs a háztetőn, Top Gun, Beverly Hills-i zsaru, Túl a csúcson, Kitúr-lak, Palimadár, Menekülés a győzelembe c. filmek csak az első szinkronnal élvezhetőek, a 2.szinkron nem sült el túl jól. :(



2016. szept. 5. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az újraszinkronizálás hátterében többnyire két ok állhat:

a korábbi szinkronnak leromlott/elavult a minősége, értsd, maga a hangfelvétel minősége rossz. A másik ok az lehet, hogy a szinkron ilyen vagy olyan cég tulajdonát képezi. Sok klasszikus szinkron például olyan cég birtokában van, ami jogutód nélkül megszűnt.

2016. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, értem. :) Gondoltam is, hogy ilyesfajta okok állhatnak a háttérben. Köszönöm a választ!
2016. szept. 5. 14:00
 3/9 Liki István ***** válasza:
100%
Vannak amerikai filmek,amiknek a 70-80-as években készítettek szinkront.Ezeket ugyanakkor gyakorlatilak cenzúrázták politikai hovatartozás miatt.Pl.Kojak,Inke László szinkronnal gyakorlatilag érthetetlen,mivel a demokrata mondanivalókat elfedték!A Minden lében két kanál-ban soha nem hallottam az Orosz,kommunista kifejezést.Pedig néhány epizód ellenük irányult!Tehát a régi szinkronnal gyakorlatilag elferdítették a lényeget!A fennt említett filmek nagy részénél lehet ez is az ok.
2016. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!



Vagy például a Namu, a gyilkos bálna c. film is csak az első szinkronnal élvezhető, de mondjuk a Rakoncátlan szív esetében a 2.szinkron jobban sült el..

2016. szept. 6. 12:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában csak rontanak rajta, de szerintem pl. a 101 kiskutya 2. szinkronja jobban sikerült, mint az első.
2016. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem láttam, tehát nem tudok nyilatkozni. :/
2016. szept. 16. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Számomra az az idegesítő ebben, hogy nem csak a hangok, de a kifejezések, mondatok is teljesen megváltoznak. Persze amit a 3-as válaszoló írt, az rendben van, de van, hogy teljesen indokolatlan.

A Miami Vice-t én például a Selmeczi-féle szinkronnal ismertem meg, de aztán a Fehérvár televízión elkaptam egy epizódot a régi szinkronnal, ahol Szakácsi Sándor adja a hangját Crockett-nak. Egy tök jó rész volt, amelyben nagyon tetszett egy bizonyos párbeszéd Crockett és Lombard (Dennis Farina) között, vissza is akartam nézni a neten, de sajnos csak az új szinkronnal találtam meg, és teljesen máshogy fordították. A végén a tárgyaláson, pedig amikor akar vallomást tenni az ipse, valami hatalmas nagy baromságot mond az eredeti szöveg helyett. Rémes.

Aztán ott van a Sentinel - Az őrszem című széria. Egy időben eléggé rászoktam, délutánonként adták, mikor már haza értem a suliból. Valahányadik évadra megváltoztatták a szinkronhangokat. De velük együtt a szöveget is. Például a régiben a tudós fazont, aki tanulmányozta és egyúttal segített a főhősünknek, a főszereplő mindig kisfőnöknek hívta, amiben volt némi gúny, bár egyáltalán nem gonoszkodó. Az újban lett ebből egyszerűen főnök, mindenféle élces felhang nélkül. Az őrszem helyett (amit a régiben legtöbbször nem fordítottak le, simán szentinelnek mondták) meg lett "őrző". Szóval elszarták az egész sorozatot, onnantól kezdve nem is néztem.

2018. máj. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*NEM akar vallomást tenni.
2018. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, kedves utolsó válaszoló! Engem is nagyon tud bosszantani, amikor a mondatokat teljesen átalakítják.
2018. máj. 14. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!