Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » GOT! SPOILER. Szerintetek...

GOT! SPOILER. Szerintetek Robb jó király lett volna, ha nem hal meg?

Figyelt kérdés

Sokan kritizálják,hogy a saját vágyait követte,és emiatt vesztette el a háborút,pedig mint király megtehette,hogy saját ízlése szerint választ feleséget,és nem valami kijelölt lányt.


Karstark lefejezése is szintén olyan,hogy mint király,igazságot szolgáltatott. Semmi tiszteletet nem kapott volna már,ha Rickard-ot csak úgy elengedte volna.


Jaime elfogása is szerintem remek stratégiai döntés volt a részéről.

Arról pedig igazán nem tehetett,hogy Theon hátba szúrta,és el lett így vágva az utánpótlás Északra.


Nem tudom ti hogy látjátok.


2016. szept. 6. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Királyként pont, hogy nem teheti meg azt, ami a saját ízlésének megfelel. Rangon alul házasodott, ezzel pedig nem csak a szavát szegte meg, hanem megsértette vele a Freyeket is.

A Trónok harca világában nincs olyan, hogy a király azzal házasodik, akivel akar. Vannak íratlan szabályok, amiket be kell tartani. A házasságok politikai szövetségeket jelentenek és nem a szórakozásról vagy a szerelemről szólnak.(Lásd: Robert és Cersei, Rhaegar és Elia, Joffrey és Marg, stb.) Robb pedig ezt nem vette figyelembe.


A Karstarkot nem elengednie kellett, hanem csak elzárni. Ott kileng azért, mert Rickard megérdemelte a sorsát.

Theon meg túsz volt náluk, sejtenie kellett volna, ha elengedi, akkor Balont többé nem lesz, ami visszatartja.

2016. szept. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Robb Szerintem a legjobb király lett volna északon( a greyjoyok és a völgy lovagjai felett is) de sztem a 7 királyságban nem.


nagyon jó vezető jó ember és tökös politikus volt.tegyük hozzá h ezt a sorozat szerint 15 éves körül tette meg. Egyszerűen jó hadvezér volt és Apjától örökölte igazságérzetét és becsületét.


HOZZÁTESZEM h szerintem ha nem hajtja úgymond a vágya,nem fejezi le Karstarkot,then se szúrja hátba még akkor is meghalt volna. A Boltonok meggyűlölték őt így is úgyis,ők pedig az egyik legnagyobb ház volt.A freyek emg mocskos köpönyegforgatók.Tehát ők midnenképp Robb ellen fordult volna.Tywin pedig tudta ha nyer is az Phüroszi győzelem lett vna északkal szemben,tehát vagy a Boltonokkal(&Frey) kooperálva vagy anélkül úgyis meg lett vna merényelve a a Lannsiterek által .


Tehát szerintem méltó király lett volna, Kiváló hadvezér ,Dícsérendő apa,Becsületes férj,és jó politikus


LEGALÁBB is szerintem

2016. szept. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
*Theon se szúrja hátba
2016. szept. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Balon kb leszarta Theont. Nem hinném,hogy hatalmas visszatartó erő lett volna neki,hogy Theon épp túsz Északon.

Lásd: Theon túsz a Boltonoknál.


Walder Frey pedig nem tudom mit pattog,meg duzzog,mikor felesküdött zászlóvivője a Tully háznak,melyet Edmure vezetett. Le is lehetett volna fejezni,pusztán mert ellent mondott hűbérura parancsának,és még nekiállt alkudozni az átkelőnél is Robbékkal.

2016. szept. 6. 02:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lett volna jó király. És nem csak úgy választotta a lányt, hanem megdugta, és mivel ő vette el a szüzességét, ezért kötelességének tartotta elvenni őt.
2016. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Robb azért nem házasodott annyira rangján alul a könyvben. Hiszen Jeyne Westerling nemesi házból származik.
2016. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem jó király lett, legalábbis jobb, mint az eddigiek. Nem is Danyke való a trónra.

Theon nem akarta elárulni, legalábbis még a hülye apja rá nem veszi nagy nehezen.

Meg Renly nem halt volna meg, az anyja nem engedi el Jaime-t stb.

Az a szenilis vénember Frey, meg is mondta hogy senki nem veszi el a lányait, ezért megzsarolta Cathlyn-t.

Talysa nem volt rangon aluli, egy nemesi,

magasrangú (high-born) családból származott, bár ezzel előnyt nem ért el, az igaz, de a Frey lánnyal sem...

Az anyja néha jól látta a dolgokat, de ő is csak "rúgott" belé...

2018. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!