Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyar film a 2000-es évek...

Magyar film a 2000-es évek elejéről, túl kevés rémlik belőle, leginkább sűrű meztelenkedés. Vki ismeri?

Figyelt kérdés

Több mint tíz évvel ezelőtt a közszolgálati tévén egy reggeli műsorban mesélt a rendező, vagy a producer egy játékfilmjéről. A címét nem hallottam, mert későn kapcsoltam oda, s az alkotók neve is kiment már a fejemből. Úgy a második világháború idején, vagy az után játszódik, az is lehet, hogy már inkább 1945 és az 56-os forradalom között.

Az előzetes alatt végig a Csendes éj zenéjét játszották. Ennyi maradt meg az emlékezetemben a film részleteiről: fiatal kamaszok téli hidegben, a hóban anyaszült meztelenül fürdenek valami kinn valami fémkádban, vagy dézsában és közben visonganak, marháskodnak, talán épp a hideg víz miatt. A kamera mindent mutat róluk, nincs takargatás.

Egy másik részlet amikor egy katonatiszt, aki úgy néz ki, mint egy orosz, vagy az is lehet, hogy egy ÁVÓ-s az illető, nagy kabátban és tányérsapkában keres vkit (talán vmi Kovácsot?).

Az alkotó azt is mondta, hogy valós történetből született a film.

Talán még ehhez a filmhez tartozik, bár nem tudom, ha tényleg ebben volt, egy szerelmi jelenet egy 12 év körüli fiú és egy ugyanennyi éves lány között (ha jól emlékszem).

Van, akinek mondanak valamit ezek a részletek?



2016. okt. 1. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha még nem tetted volna ezeken a fórumokon is megkérdezheted:


[link]


[link]

2019. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!