Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ennyire népszerűek a...

Miért ennyire népszerűek a Walking Dead, Trónok harca és hasonló szörnyű sorozatok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy te sza rnak tartod őket, még más nem biztos. Tudod, mindenkinek más tetszik. Vagy ez meglep?
2016. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem akarod, ne nézd. Ennyi.


Mondjuk a Walking Dead attól még szar marad, de az már más tészta.

2016. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Szubjektív dolog, kinek mi tetszik.


Egyébként, első két válaszoló: sz*rnak nem nevezte őket, csak szörnyűnek. (Hacsak nem moderálták a kérdést, és valóban sz*rt írt eredetileg.)


Szörnyű alatt azt érted, hogy brutálisak? Túl véresek? Mert azért az tény, hogy mindkét sorozat elég szélsőséges témákat is bemutat, amik sok embernek nem épp a nézhető, netán kedvenc kategóriába esnek. Persze, tévedés azt hinni, hogy csak annyiból áll és az a lényege bármelyiknek, hogy szétkaszabolnak mindenkit, és a néző láthat pár kilógó belet, és örüljön.


Vagy pedig szimplán vacaknak tartod őket? Itt csatlakozom az előző két válaszolóhoz: ha nem tetszik, ne nézd. Az miért foglalkoztat, hogy másnak tetszik?


Mindkét sorozatnak megvannak amúgy a maga előnyei (és hátrányai), amik beszippantják a nézőt. A TWD a karakterdrámában teljesedik ki első sorban (igaz, már egy ideje nem igazán tud ebben fejlődni, így 1-2 évad múlva nem ártana a saját érdekükben pontot tenni a végére).


A GoT meg egy különálló, nagyon is jól felépített világot mutat be, annak minden szépségével és árnyoldalával. A történet, a karakterek, a helyszínek, a minőségi színjáték... A Harry Pottert is hasonló okokból szerették, csak az lightosabb volt.

2016. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Mert mindkettő amit említettél a legjobb sorozatok közé tartoznak.
2016. okt. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
62%
Ha neked ez a 2 szörnyű, akkor nézz true bloodot pun@ paquinnal.
2016. okt. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ízlésbeli kérdéseknél tök felesleges az okot keresni. Mert. Vagy ha kérdezel, legalább ne szóld le azt, amit mások szeretnek, mert kapni fogod az ívet - tök jogosan. Ha valami nem jön be, semmi gond, nem vagyunk egyformák, csak akkor azt írd, miért nem tartod jónak, ne pedig egyetlen szóval minősítsed le!

Nyilván akkor fogadd meg a tanácsom, ha a célod nem eleve mások felbosszantása volt. :)

2016. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy jó ideig, sőt nagyon gyakran még ma is a kaland filmek, akció filmek nagyrészt nem valami reálisak, de a horrorok, sőt úgy általánosan a közönségfilmek sem. Nagyon sok film/sorozat kiszámítható, sablonos. Ahol a főhős életveszélyben van, lehet tudni, hogy úgy is megmenekül. A kutya, meg a gyerek szent és sérthetetlen, a gonosz megjárja, a főhős percenként majdnem meghal, de épphogy megmenekül és a végén összejön a csajjal. Ilyesm sztoriból iszonyatosan sok van. Ami ezekben a sorozatokban vonzó sokak számára, hogy nem ilyenek (amúgy a wlkong dead-et nem láttam). Ezekben a sorozatokban is van harc, küzdelem, de sokkal sokkal ralistábbak, összetettebbek, emberibbek, izgalmasabbak, komolyanvehetőbbek stb, mint a tucat sztorik. Én Örülök annak, hogy manapság az emberek már vevők az ilyesmire, azzal együtt is, hogy szerintem sem tökéletes pl a trónok harca (könyvben nekem jobban bejött). Anno Tarantino volt nagy úttörője ennek a stílusnak.


Egyébként azt se gondolom, hogy ahhoz, hogy egy sztori jó legyen, brutálisnak is kell lennie, de nem ez volt a kérdés.

2016. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért, nem vagyok telefonhoz szokva :)
2016. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert mindenkinek más az ízlése, és ami az egyiknek nem tetszik, a másiknak még tetszhet?


De ha elmúltál 11, ezt neked is fel kéne tudnod fogni.

2016. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
én sem értem, mind2-t néztem de 10 résznél tobbet nem tudtam megnézni
2016. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!