Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mire jók a filmek átdolgozásai?

Mire jók a filmek átdolgozásai?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban a szuperhős filmekről van szó.

Pl. A pókember elég jó volt,a sztori meg minden,aztán jött A csodálatos Pókember...

Először azt gondoltam,hogy biztosan az előző széria folytatása egy másik színésszel,de aztán csalódtam,hogy az egész egy remake... amúgy tetszett a film első része,mert humoros volt,de akkor is csalódás ért,a második rész megrontott zöld koboldja DeHaan személyében pedig egészen botrányos lett. A Batman filmekre mondjuk ráfért az átdolgozás,a Micheal Keatonos részek egészen jók voltak,de az utána következők csalódást okoztak,kivéve a Christian Bale-féle batmant,az tényleg remek volt,Heath Ledger nagyon jól játszotta Jokert,én akkor vettem a kedvenc negatív karaktereim közé. Ti mit gondoltok ezekről?



2016. okt. 30. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írtál, azok többnyire rebootok, és ahogy te is írtad, vannak jobbak, és vannak rosszabbak. Az újabb generációknak szerintem már túl magas az ingerküszöbük a régi filmekhez, nekik így nincs összehasonlítási alapjuk sem, és simán beülnek a rebootra. Munkatársam 15 éves lánya konkrétan trónok harcát néz. :)
2016. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Pókember esetében a Marvel még régebben a Sony-nak licencelte a megfilmesítésének jogait. Ők ebből készítettek egy trilógiát, de a harmadik részt rosszul fogadta a közönség. Emiatt kénytelenek voltak új készítő- és színészgárdával, új történettel reboot gombot nyomni a szériára, és elölről kezdeni. Ezáltal azt is garantálták, hogy a filmjogok nem szállnak vissza a Marvel-hez. Itt tehát az átdolgozás a márkanév felelevenítését és a jogok megtartását szolgálta.


De hasonló eset történt mondjuk a legújabb Fantasztikus négyessel is, a 20th Century Fox-nak kellett gyártani egy filmet, hogy megőrizhesse a jogokat. Végül is a film akkora bukás volt, hogy a további feldolgozások jövője kétséges. Ilyenkor a stúdiók általában sokáig várnak, mire ismét megpróbálnának feleleveníteni egy kudarcot vallott márkanevet.


Meg ahogy az előző írta, egy ismert sztorit könnyű új köntösbe bújtatva eladni egy friss nemzedéknek, akik talán nem ismerik az eredetit. Ha egy korábbi történetet modernizálnak és modern igényekhez igazítanak, azzal is lehet sikereket elérni -- például a klasszikus horrorfilmeket már az előző század közepe óta folyton újrafeldolgozzák, mert annyit változott a nézők ingerküszöbe, hogy az eredetiket sokan már nem tartják félelmetesnek. Néha az újabb filmkészítők kiaknázatlan lehetőségeket látnak egy régebbi filmben, ezért dolgozzák fel újra.


Általában viszont merő cinikus pénzhajszolás áll a fel- és átdolgozások hátterében. Nagy viták vannak arról, hogy a filmipar mennyire irtózik az újítástól, ezért hasznosítják újra ugyanazokat a filmeket akár folytatás, akár remake vagy reboot formájában. Sokan alapból elítélik ezt az egész gyakorlatot. Nekem nincs róla konkrét véleményem, mert minden átdolgozás más, külön kell megítélni őket. Vannak köztük jók, bár tény, hogy sok a rossz is. Engem is idegesít, hogy milyen ütemben készülnek, de amelyik nem érdekel, azt úgyse nézem meg.

2016. okt. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
pénzre
2016. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!