Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kanada, USA történelméről...

Kanada, USA történelméről szóló ismeretterjesztő/dokumentum filmek?

Figyelt kérdés

Az Egyesült Államokról találtam online-filmeken egy egész évaddal rendelkezőt (amit inkább nem töltök le, mert most írta ismerős, hogy inkább ne próbálkozzak a letöltéssel - valahogy sejtem, miért), de további USA-történelmi film-lehetőségeket koránt sem utasítanék vissza.


Kanadáról egyszerűen nem találtam semmi érdemlegeset. Engem a komplett történelme érdekelne, nem egy fél órás valami, amiben 1-1 mondat 1-1 esemény, vagy nem pedig "csak egy történelmi esemény".


Megjegyzés: angol nyelven is tök jó volna.


Nézelődtem ugyan úgy is, de semmi. Valószínűleg béna kereső vagyok, és titeket sem arra kérlek, hogy kutassatok helyettem, csak annyit szeretnék, hogy ha hirtelen eszetekbe jut valami hasznos film, akkor ide írjátok le.


Köszönöm!



2016. nov. 12. 14:19
 1/8 anonim válasza:
Angol nyelvű jó?
2016. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, jó.

Sajnos magyarul nem találok értelmeset, csak a történelmük egy-egy részéről, az pedig nem elég. :)

Vagy lehet, könyvet kellene vennen... :D

2016. nov. 15. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Az kérdés, mit értesz történelem alatt: azt, amelyik ápol és eltakar, vagy amelyik az igazi(bb) ok-okozat összefüggések gyűjteménye.


Pl. Bikini-szigeteknél az őslakóknak azt tolmácsoltatták az amerikaiak, hogy egy olyan kísérletet hajtanak végre náluk, ami az emberiség javára válik. A valóságban pedig a hidrogénbomba közvetlen, és hosszabb távon gyakorolt hatásait tanulmányozták emberkísérlet formájában.


Tehát a kritériumodnak talán kevéssé megfelelve néhány, emlékezetből:

(minde(n)t szkeptikusan, az érdekesebb állításoknak utánakeresve-olvasva több eltérő forrásból, stb. célszerű nézni)


The Corporation

IO USA

Secrecy

Zeitgeist sorozat

The Money Masters


Esetleg otthonról kiegészítem párral a gyűjteményből.

2017. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Normál történelem érdekel, pl. mintha otthani suliba járnék, és amit ott tanítanak. Én már régen túltettem magam azon, hogy ki mikor mit hazudott. Túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyenekkel idegesítsem magam (úgyis folyton mindenki azon van kiakadva, hogy mi, a magyar nép, mindenben negatívak vagyunk). Szóval sima történelem könyveknek megfelelő, ám részletesebb Kanada/USA töri érdekel. :)
2017. ápr. 8. 13:48
 5/8 A kérdező kommentje:
ottani* (bocsi, elírtam)
2017. ápr. 8. 13:48
 6/8 anonim válasza:

Youtube


Enter : History of Canada vagy Canadian History


Kulonosen most hogy Canada 150 eves lett, tele van tortenelmi videokkal :)

2017. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú, meglesem! Szuper, köszönöm! :)
2017. ápr. 9. 20:16
 8/8 anonim válasza:
NP
2017. ápr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!