Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potterben miért a...

A Harry Potterben miért a magyar sárkány volt a legdurvább?

Figyelt kérdés

A Harry Potter és a Tűz serlege című filmben Harry kapja a Magyar Mennydörgőt. Ez pedig a legveszélyesebb, legdurvább, legbrutálisabb sárkány az összes közül, amitől mindenki fél.

Azt tudom, hogy miért Harry kapta a legnehezebbet ( mert ő a főszereplő ). A kérdés az, hogy miért pont a magyar sárkány volt a legdurvább, legbrutálisabb, legkeményebb, stb?


2016. nov. 12. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
csak a magyar szinkron miatt magyar,,,
2016. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
1-es téved, angolban is "Hungarian Horntail". Ja, és szerintem ez véletlen - de talán benne van az angolszász világban élő sztereotípia, hogy Kelet-Európa (beleértve Magyarországot, Romániát, Oroszországot, Albániát stb.) egzotikus, veszélyes, vad hely, ahol a turistákat elrabolják és megkínozzák, és a sárkányok meg rohadt kemények.
2016. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Az írónő biztos járt a nyóckerben. :D
2016. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Az író egyszer találkozott egy cigánnyal...szerintem ez elég magyarázat.
2016. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mundungusz volt a cigány. És Angliában van elég belőlük, nem kellenek nekik a magyar változat munkatársai.

De poénnak elment.

2016. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!