Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: Yoda és R2D2 miért...

Star Wars: Yoda és R2D2 miért nem emlékeznek egymásra a Dagobah-n? És Darth Vader C3PO-ra? Mivel van magyarázva?

Figyelt kérdés
Biztosan vannak rajongói feltevések, magyarázatok ahogyan Obi-Wan és a droidok találkozására is a IV. részben. Bár R2-t ismerve örömujjongásban kellett volna kitörnie, Yodára is.

2016. nov. 27. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy nem emlékeznek egymásra? Attól, hogy nem beszélnek egymással a mozivásznon, még simán emlékezhetnek. Persze az igaz, hogy először a 4-6. részek jöttek ki, és akkor talán még nem tervezték, hogy az 1-3. részekben is fognak érintkezni, de ettől még nem logikátlanak a 4-6. részekben történtek, összefüggésükben sem.


Darth Vader... nos, gondolj bele, egy gonosz birodalom vezérének jobb keze vagy, félelmet keltesz a népesség körében, ijesztő fekete egyenruhát viselsz... szerinted ilyen imázs mellett felvállalnád, hogy ezt a bádog idiótát még te tervezted kisgyerek korodban? :) Ettől még megint csak azt tudom mondani - biztos emlékszik C-3PO-ra.

2016. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tetszik a Darth Vaderes magyarázatod, teljesen jogos :D


Nyilván benne van persze a két trilógia közti rengeteg év stb. Csak ahogy olvasgatok vannak ilyen közismert teóriák ezekre a "bakikra", amivel meg van magyarázva :) pl Leia emlékezete az anyjára stb. Egyébként kár, hogy Yoda olyan idiótán viselkedik a régi részekben, bár ezt is meg lehet magyarázni, hogy száműzetésben egy mocsárbolygón 20 év ezt teszi.


Most más ilyen "miért nem emlékezik" jelenet nem jut eszembe, köszi a válaszod!

2016. nov. 27. 00:30
 3/9 anonim válasza:
65%
A 3.rész végén Bail Organa törölteti a két droid memóriáját.Ezért nem emlékszik R2D2 Jodára.
2016. nov. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak C4-PO-nak törölik?:D Én úgy emlékszem!:D
2016. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
és igen, sikeresen elírtam :D
2016. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Bakker tényleg :-)
2016. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak c3po-nak törlik. Ezen én is gondolkoztam mikor először láttam.


Nem igazán illett volna bele a forgató könyvben, hogy vadet meglátja a droidot és kijelenti, ő alkotta. Egyrészt, felesleges lett volna csak úgy kijelentenie vagy hozzá szólnia, másrészt akkor még a készítők nem hiszem hogy gondoltak erre. Ő csak egy droid hogy feldobja a tatooinos részt. Nem emlékszem hogy lett volna bármi haszna is. Az emlékeit pedig ezért törlik, (lucas szempontjából) mert szólt volna vaderrol. R2D2 ugye nem beszél olyan formában, hogy az emberek azt megértsék.

Yoda szerintem nem emlékszik rá, de kitudja. 300 vagy mennyi éves, azalatt jó sok mindent látott, nem hiszem hogy megjegyezte az egyik droid azonosítóját a sok közül. De ha így is van, felesleges mondandó lett volna ez is. Nekem nem úgy tűnt, hogy yoda és luke az erőn kívül beszélgettek volna bármiről is.

2016. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Yoda 900 :D
2016. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt C-3PO-nak törlik a memóriáját, másrészt ő is csak egy a sok protokolldroid közül. Emlékezz csak vissza a Baljós árnyak elejére, amikor a jedik tárgyalnak a Kereskedelmi Szövetséggel. Egy ezüst borítású protokolldroid szolgál fel nekik valamit, amíg várnak. Na az egy az egyben úgy néz ki, mint C-3PO, csak ezüst színben (na meg női hangja van :)).

Yoda meg R2 nem is nagyon érintkeznek az előzménytrilógiában. Egyébként meg astordroidból is annyi van, mint égen a csillag (mármint az SW univerzumban :))

2017. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!