Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek milyen lett a...

Szerintetek milyen lett a Zsivány Egyes - Egy Star Wars-történet?

Figyelt kérdés

Spoilerveszély!


Először is leszögezném, hogy az már magában egy plusz pont, hogy az olyan nézőnek is teljesen érthető és élvezhető a film, aki netalántán nem látta volna a többi Star Wars filmet (bár nem hinném, hogy túl sok akad belőlük). Azoknak pedig pláne izgi, akik látták az előző filmeket vagy jártasabbak a Star Wars-univerzumban, mert ugye egy igazi SW rajongó jól tudja, hogy nem csak a zöld és piros fénykardosok harcáról szól ez az űreposz. És ennek fényében azt merészelem mondani, nem baj, hogy egyetlen egy jedi sem tűnt fel az egész film ideje alatt. (Az egyetlen Erőt-használó személy az ázsiai vak volt, bár nem derült ki, hogy ő mégis mi/honnan/miért/hogy került a képbe, és az ő kapcsolatát az Erővel sem boncolgatták túlzottan, nehogy túl sok információval árasszanak el minket :)


Én szívem szerint sokkal többet néztem volna Drath Vader-t, kb. 4-6 percet szerepelt a filmben. Bár nem mértem stopperrel, ezért lehet volt 15 perc is és csak elfogult vagyok az egyik kedvenc SW szereplőmmel kapcsolatban. Lényeg az, hogy valljuk be most csak egy mellékszereplő volt, tehát sokkal többet ígyse-úgyse szerepelhetett volna.

(Megjelenik még legalább egy-egy pillanatra Bail Organa, R2D2, C-3PO és Leia is.)


Egy másik negatívum, ami fontos lehet, hogy a film első 15-25 percében a jó ég tudja hány helyszínt mutattak be. Nos, szerintem ez kicsit sok volt, de ezután abszolút érthető volt, persze megmaradt a párhuzamos szerkezete.


Az új, átprogramozott birodalmi droid, K-2SO szerintem kellemes üdefoltja volt a filmnek, a poénokat nem vitte túlzásba, de volt is belőlük elég, ráadásul nem egyszer eléggé velősek is volt voltak. Nekem tetszett.


Véleményem szerint pontosan ilyen Star Wars filmekre (is) van szükség. Mint már mondottam volt, az SW univerzumban jártas egyedek nagyon tudják értékelni, ha valami háttérinformációt dolgoz fel egy különálló film a Saga-ból merítve. Komolyan mondom büszke vagyok a Lucasfilm-re és mindenkire aki(k) ezt megálmodták (nem mintha az én büszkeségem számítana bármit is).

A történet, amit választottak pedig a legkézenfekvőbb volt, miszerint a Halálcsillag terveit egy mindenre elszánt szakadár csapat próbálja megszerezni a Lázadók számára, mert megtudják, hogy van egy gyenge pontja (de ez csak az alapszitu, és leginkább az oda vezető út a lényeges). Továbbá arra is választ kapunk, amit a régi trilógiában még szarvashibaként emlegethettünk, miszerint hogyan maradhatott egy ekkora és ennyire átgondolt fegyverben egy ilyen méretű gyenge pont (vagyis a generátor).

Azt is jó látni, hogy egyik évben a régi trilógia utáni történésekből készítenek filmet (7., 8., 9. rész), másik évben pedig egy teljesen más történetet dolgoznak fel. Így meg tud maradni a változatosság. Remélem, hogy azt is meg fogom élni, amikor az 1., 2. és 3. rész előttről vagy ezek közbeni eseményekről készítenek filmet.


Viszont itt és most olyan kérdéseket is feltennék, amire a film nézése közben nagyon vártuk volna a választ, de mégsem kaptuk meg.

Pl.: Miért utálja Gerrera a Lázadókat? Mit követett el Bodhi, a birodalmi űrhajópilóta, hogy dezertálni kényszerült? Milyen kapcsolatban áll valójában a Halálcsillag-projektet vezető Krennic és Galen Erso?


A film látványvilágát tekintve talán nem is kell semmit sem mondanom, nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez az eddigi legjobban kinéző SW. Sajnos valamiért a szereplők sorsába én személy szerint nem nagyon tudtam beleélni magam (fokozott spoilerveszély!), ezért is, illetve a kötődés hiánya miatt nem volt annyira megrázó az, hogy lényegében a film végén elveszítettük a főszereplőket. Ennek ellenére egyáltalán nem mondható feelingmentesnek vagy nem emlékezetesnek ez a momentum.


Összegzésképpen annyit mondanék, hogy ha ezen az úton mennek tovább a Star Wars filmek, akkor szerintem elleszünk, méghozzá elég jól. Ami pedig még kihagyhatatlan, hogy elmondjam, az a film legvégén történő Darth Vader-jelenet. Amikor a piros fénykardot felnyitotta a sötétségben, hogy visszaszerezze a Halálcsillag tervrajzait, engem egyszerűen a hideg is kirázott. Ami pedig még plusz dob rajta, hogy a Lázadóknak pont az utolsó pillanatban sikerül elmenekülniük és a tervrajzokat... Leia Skywalker ... kezébe adniuk...



2016. dec. 18. 02:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nagyon tetszett. Sztem az egyik legjobb Star Wars film volt. Nem hianyzott az ero egy kicsit sem sem a fenykardharcok. En veled ellentetben orultem h Vader nem szerepelt benne sokat. Oszinten kicsit leragott csont mar nekem Vader. Felre ne erts ettol meg az egyik kedvencem es a film vegi agressziv velemenycsereje elegge adta:). Birtam benne a droidot is. Vegre egy olyan droid aki harcol is. Nem csak 6millio kommunikacios formaban jaratos.:D

Nekem annak ellenere h nem volt a foszereploket csak most ismertem meg nagyon melyen erintett h ilyen fiatalon kepesek felaldozni magukat a jovo generacio szebb jovojenek erdekeben. Birtam a kis husveti tojasokat is az utalasokat pl a Rebels sorozatbol.

Nagyon jo kis film lett ez es nagyon jol bele is illik a Star Wars univerzumaba. :)

2016. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Spoiler

Nekem is nagyon-nagyon tetszett :) Az elején kicsit nehezen indult be,de a felétől már nagyon jó volt.Viszont a végén sajnáltam,hogy meghalt a 2 főszereplő,olyan erős kémia van közöttük,hogy hihetetlen :D

2016. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#1

Milyen utalások voltak a Rebels-re? Nem vettem észre őket, pedig az ilyenekre fel szoktam figyelni.

2016. dec. 19. 23:59
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon tetszett. Izgalmas, látványos, végre meg lett magyarázva az a lyuk a reaktorhoz, jó karakterek, meglehetősen jól visszaadták a Star Wars filmek hangulatát, ÉS aminek külön örülök, hogy végre nem minden fehér és fekete, kicsit árnyaltabb képet kaptunk mind két oldalról. És igen a jó kis Easter Eggek, hát azok megmosolyogtattak rendesen.


A Rebels easter egg a hajójuk volt a Ghost. Ott volt a Yavin IV-en is amikor először mentek oda hőseink, az U szárnyú mellett parkolt épp, illetve a Scarifi ütközetben is többször megjelent, a Hammerhead hajók mellett, amik szintén a Rebels-ből és az Old Republicból lehetnek ismerősek.

ÉS AZ A JELENET A VÉGÉN! Tehát úgy konkrétan az a jelenet és Vader, az még úgy rátett egy lapáttal.

Szóval nekem ez a film belopta magát a szívembe, egy kitűnő Star Wars spin off, és szerintem jobb is lett, mint a VII. remélem ilyen jellegűen folytatják a többi filmet is, mint amilyen a Zsivány 1 volt.

2016. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ja és most jött a Star Wars Rebels egyébként elég rossz animációs sorozatba benne lesz Gerrera, mint az előtt benne volt ugye a Clone Warsba is, lényegében ott jelent meg először. De lehet esetleg, hogy a többi kérdésre ott kapunk, kaphatunk választ. (ami egyébként elég baj)

Az előző voltam.

2016. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyet értek. Az SW animációs sorozatok rengeteg, a SAGA-tól eltérő témát dolgoznak fel, viszont azért akadnak olyan részek, ha nem is bőségesen, amelyek kapcsolatban állnak a két teljes trilógiával, vagy éppen a mostani spin off-al.
2016. dec. 20. 18:43
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem hiányzott többet Vader. Ott volt, mégpedig amikor ott volt, akkor nagyon ott volt. De végre egy Star Wars ami nem róla szól. Igen, ikonikus karakter, de annyi azért nincs benen, hogy 6 filmnél többet rakjanak bele:D


És végre tudott szólni a film arról amiről elvileg szól: háború. Vader egy személy. Jelentős, vezető pozícióban lévő, veszélyes, de csak egy személy, a háborút javarészt átlag katonák vívják. És végre vívták, de még hogyan!


Egyébként a Vader vonallal kapcsolatban: nekem egy nagy félelmem, hogy a SW8ban majd jól kiderül, hogy a csaj is valami úton-módon Skywalker ivadék... Jó lenne leszállni már róluk, az univerzum tele van Erőhasználókkal vagy Erőérzékenyekkel, nem csak egyetlen família lehet Jedi:D Szóval jó, hogy elszakadtak végre a mainstream vonaltól:)

2016. dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
13%
A film xar, de Vader király. Maga a film olyan unalmas hogy azt hittem bealszom rajta. De 01:14:28 percénél megjelent Vader és végre kezdett beindulni a film. Szó szerint örütem, amikor láttam hogy az összes főszereplő meghalt. A vége pedig a legjobb rész, amikor ledarabolja a bilifejű lázadókat.
2016. dec. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Nem mondom, hogy brutálisan rossz, mert alapvetően a film második fele jól sikerült. De az első fele...úgy voltam vele, hogy mindjárt felállok és kimegyek.
2016. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett, merem állítani hogy jobb volt mint az ébredő erő.

Darth Vader persze hogy keveset szerepelt, nem róla szólt a történet elsősorban. Kicsit hiányoltam, hogy nem volt akkora tekintélye szerintem mint az eredeti trilógiákban, ez picit hiányzott.

Az ázsiai fickónak meg lehet külön filmet csinálni, ahol kiderül a története, és a filmben azért lehetett kevés jedi mert a sithek bosszúja és az új remény között játszódik és akkor a megmaradt jedik visszavonulva élnek vagy nem tudják hogy azok (Luke)

Elején valóban érthetetlen volt a helyszín ugrálás, de a végére összeállt nekem szal nem vészes, elhanyagolható negatívum

A droid valóban ütött :D nagyon jól megcsinálták

Az előzmény trilógia egyik nagy hibája hogy túlságosan rámegy a látványra, a történet kárára sajnos. Ebben a filmben rendben volt a látvány, és maga a történet is, ilyen SW filmeket várok a jövőben, ilyen kellett már a rajongóknak is. Bejött hogy nem egy happy end a vége, hogy be merték vállalni, és a legjobb hogy szerelmi szál nem a fő vonalon volt jelen, sőt, szinte alig jelent meg ami nekem bejött, nem hiányzott a filmből

A két régi trilógiában szereplő karaktert szerintem fantasztikusan megoldották, ezzel fokozva a hangulatot, hogy az új remény előtt játszódik a film. olvastam ezzel kapcsolatban negatív cikkeket hogy az átalakítás nem sikerült olyan jóra de szerintem meggyőző volt, le a kalappal

2016. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!