Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Darth Revan a Star Wars-ból...

Darth Revan a Star Wars-ból már nem számít kánonnak? Mi a helyzet a többi dologgal?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet még a Sith háborúkkal, a Mandalóriai háborúkkal, a Jedi és a Sith rend megalakulásával és a Régi Köztársasággal?
2016. dec. 23. 05:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az EU-ból szinte semmi nem számít kánonnak.

Kánon az eredeti trilógia, a három előzményfilm, az animációs sorozatok, az új filmek, és az azóta kiadott egyéb médiatermékek, hogy a Disney átvette a franchise-t.


De még ezekből is, eléggé nem szeretnek visszautalgatni az előzmény trilógiára. Például dobták a midichlorian fäszságot és úgy általában mindent, ami nincs szoros logikai összefüggésben az új filmek történetével.

2016. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg Darth Traya temploma szerepelt a Rebelsben, szóval ő lehet kánon, vagy más névvel hozták vissza, már nem tudom, Darth Bane, Plagueis még a kánon, lehet reménykedni Revanban is hogy valahogy visszahozzák, de én kétlem, elvileg a Rebels 3. évadában erre a legnagyobb esély, bár én azt nem nézem, lehet hogy már ki is jött, nem tudom :D
2016. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 2


Sajnos ki kell hogy javítsalak. Az 1. válaszolónak volt igaza. Időközben utánanéztem és minden, amit idáig a Star Wars világáról tudott az ember, már nem képezi a kánon részét. :(

A Rebels-t (mint ahogy a Klónok háborúját) én is néztem az utolsó évadig. De a Malachor, ami abban a sorozatban szerepelt, nem az a Malachor, ami a Kotorban volt látható.

A disney gusztustalan módon lekopizta a már meglévő dolgokat és úgy állította be, mintha a sajátja volna.

Nagyon sok utalás van ezekre a dolgokra a VII. részben is.

A disney nem alkotott semmi újat. Kidobta az eredeti dolgokat, hogy azokért ne kelljen jogdíjat fizetnie az igazi alkotóknak, hogy aztán a saját elképzeléseivel helyettesítse azokat. Ez számomra elég szomorú, mert én gyerekkoromtól kezdve Star Wars fan voltam. Betéve ismertem az univerzumot, annak minden történésével, helyszíneivel és szereplőivel együtt. Ezeket a disney mind kidobta a szemétbe.

Tehát én innentől kezdve elutasítok minden Star Wars-al kapcsolatos dolgot, ami a disney mocskos kezei közül került ki.

2016. dec. 24. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
:( Sajnos nem tudtam, akkor elnézést, mint mondtam, nem nézem a Rebelst, egy ember írta nekem, hogy visszahozták Traya templomát, de ezek szerint akkor az nem az, csak a Disney lecopyzta.. Ha jól tudom a Korribant is Moraband vagy milyen néven hozták vissza.. De annyira nincs kreatívitásuk..
2016. dec. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fentiek nem fedik teljesen az igazságot...


Így van, valóban törölve lett a régi EU, és le lett minősítve Legends szintre, de azért, hogy az új alkotásokhoz lehessen onnan ötleteket meríteni. Erre azért volt szükség, mert a régi EU egy katyvasz volt, tele rengeteg logikátlansággal és következetlenséggel. Most már sokkal jobban fognak figyelni arra, hogy az alkotások egymással ne kerüljenek ellentmondásba.


És egyébként meg azóta jó pár régi dolog vissza lett hozva a kánonba, és a Disney soha, egyetlen egy alkalommal sem állította be ezeket a saját ötleteiként (főleg hogy magának a Disney-hez ezeknek az égvilágon semmi köze, mert továbbra is a Lucasfilm égisze alatt készül minden... a Disney csak a pénzt adja)


Itt látható a jelenlegi kánon idővonal, és lám-lám, vannak benne bizony régi dolgok is...


[link]


"Például dobták a midichlorian fäszságot és úgy általában mindent, ami nincs szoros logikai összefüggésben az új filmek történetével."


Ezt a mondatot meg nem tudom értelmezni, ugyanis nem dobták ki a midikloriánokat

2016. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ha darth bane-t meghagyták,akkor a jedi vs sith háborút is meg kell nekik,mert ugye bane számolta fel a sitheket és jött a kettő szabálya.

amúgy a film tervek között olvastam,hogy ha kifut az új széria,akkor esetleg elkezdnek visszanyúlni és old republikozni,mert ez gyakorlatilag már több rajongót érdekel,mint akit nem.

az egyik fő indokként azt jelölték,hogy az tele lenne egyenlő felek közti látványos fénykard harcokkal,míg az újakból ez gyakorlatilag hiányzik.

de ehhez le kell menjen teljes egészében az új széria,a han solo és a boba fett film,meg esetlegesen egy palpatine,vagy plagues film.

szóval kb 10 év alsó hangon.

2016. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

,,amúgy a film tervek között olvastam,hogy ha kifut az új széria,akkor esetleg elkezdnek visszanyúlni és old republikozni,mert ez gyakorlatilag már több rajongót érdekel,mint akit nem. "

,,szóval kb 10 év alsóhangon"


Nekem megfelel, nem vagyok abban a korban, hogy emiatt aggódnom kéne :D Csak ha Revanék helyett is kitalálnak valami hülyeséget, akkor az egésznek megint nincsen semmi értelme.

2016. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!