Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valóban létezik az a megállapo...

Valóban létezik az a megállapodás miszerint kell valamennyi fekete egy filmben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rasszista, de sokszor zavar, hogy egy olyan helyre is beraknak a fekete szinészt ahova nem is illik.

2016. dec. 28. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ennél nagyobb hülyeséget ma még nem hallottam.

Nonszensz. Nem létezik ilyen és nem is volt soha.

2016. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

A "tokenizmus" (token = jelképes) kifejezés jelenti azt, hogy jelképesen valamilyen kisebbség tagjait megjelenítik, hogy érvényesüljön az egyenlő bánásmód elve. Poénból szokták erre mondani a "token black guy" kifejezést, azokra a fekete szereplőkre értve akik ugyan megjelennek a háttérben, de nem kapnak jelentős szerepet.


[link]


Maga a South Park az egyik legnagyobb fricskázója ennek, ugyanis az ő token black guy-juk, azaz a jelképes fekete szereplőjük neve is Token.


A tokenizmus ma már nem csak a feketékre terjed ki, hanem az ázsiai és LGBTQ kisebbség tagjaira is.

[link]


Én viszont ezt nem megállapodásnak nevezném, hanem egyfajta illendőségnek hogy ne nyomjanak el senkit.

2016. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

itt olvastam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..


6-os váalsz, tehát nem én találtam ki

2016. dec. 28. 17:00
 4/6 A kérdező kommentje:
De az nem számit elnyomásnak, hogy nincs néger egy filmben. Szerintem hülyeség. Sokszor inkább kakukktojás és legtöbbaször inkább irritáló. Szeintem.
2016. dec. 28. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy röhejes. Például a fekete Hermione is - csak hogy egy közeli példát hozzak, másik irányból.


Will Smith kirohanása is az volt, mert nem kapott fekete oscart, még a jelölések se tetszettek neki.

Készülhetünk a néger Jézusos filmekre is nemsokára.


Viszont szerencsére az emberke többségének elesik, miről is van szó, hogy ez az "új trend", és hogy hogyan kell kezelni.


De ilyen megállapodás nincs, ami kötelezne bármire is, ha filmkészítő vagy.

2016. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nevezik még az ilyen szereplőket "kvótanéger"-eknek is, érthető okokból.

Persze ez a jelenség úgy ahogy vagy baromság, ahogy a polkorrektség többi húzása is, nem a problémát kezeli, hanem kretén módon próbálkozik tüneti kezeléssel.

2016. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!