Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A démonos, szellemes filmekben...

A démonos, szellemes filmekben miért félnek a démontól vagy kísértettől?

Figyelt kérdés

Mármint mindig menekülni próbálnak, meg elűzni, stb. De miért?

Hiszen az, hogy léteznek, nekik bizonyíték arra, hogy a halál után is van élet és ők is kísértetté válhatnak és akkor simán szétrúgják a seggét vagy már nem lesz semmi félnivalójuk...

Akkor mitől félnek?



2016. dec. 29. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem minden ember gondolkozik úgy, mint te. A legtöbb ember nem akar meghalni, akár van utána élet, akár nem. Az emberek félnek az ismeretlentől, és ha akár én is szembe találnám magam egy szellemmel, el akarnék menekülni onnan, mert nem akarok meghalni.

És igen, ez azt jelentheti, hogy léteznek démonok/szellemek, de honnan tudni, hogy ők min mentek keresztül addig, míg egy ilyen lénnyé váltak? Az sem biztos, hogy maguknál vannak, ahogy az sem, hogy miután egy ilyen lény felfalta őket/elvitte a lelküket, ők is ilyenné válnak. Lehet hogy egyszerűen "eltűnnek".


De ez csak saját vélemény.

2016. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát szerintem az emberek azért nem akarnak meghalni, mert félnek attól, hogy nincs utána semmi.

Ha tudnák, hogy nyugadtan élhetnek tovább, akkor nincs tétje a dolgoknak és onnantól már nem is igazán ismeretlen.

Nekem fura ezekben a filmekben a hozzáállásuk, mert úgy viselkednek, mintha rájuk nem ugyanez várna majd.

2016. dec. 29. 22:10
 3/8 Drachen ***** válasza:
100%

Nem tudom feltűnt-e,de ezekben a filmekben (javarészt)a szellemek/démonok ártani akarnak az élőknek. .D

Szóval adott egy élő, hús-vér lény, aki egy olyan természetfeletti entitással találja szembe magát, aki a láthatatlanság, emberfeletti erő, és úgy ámblokk a fizika szabályaira magasról tevés kombójával van felruházva. Ja, és és még be is van rágva halandó hősünkre. .D

Ezek után én is papot hívnék nem party szervezőt, hogy csapassunk haláli bulit .D

Persze az olyan filmekben, ahol jó a szellem (jó démonos film hirtelen nem jut eszembe) mint pl a Casper, A Canterville-i kísértet, Ghost, ott csak az elején van egy kis para, aztán mindenki puszipajti lesz :D

Szóval az egész az entitások szándékaitól függ.

Az meg hogy ezáltal bizonyítékot kapnak a halál utáni életre, különösebben nem oszt nem szoroz, mert ahogy egy előttem szóló is mondta, nem tudhatom hogy az a lény miken ment keresztül azért, hogy azzá váljon ami. Nem tudhatom, hogy rám is az a sors vár-e, mert tök más életet éltem/másként haltam/ok meg etc.

2016. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Feltűnt, pont ezért is hat nevetségesen az egész szituáció, hiszen csak addig tud ártani neki, amíg él...utána meg nem lehet már neki rosszabb.

A kísértet azért ragad itt a filmekben általában, mert valami rosszat csinált vagy befejezetlen ügye van. A főhösöknek meg általában nincs ilyen gondja, simán továbbléphetnek, stb. Az egész hisztijük a filmekben valahogy nekem túlerőltettnek tűnik.


Nagyon más sors meg ezek alapján senkire sem várhat, a hangsúly azon van, hogy nem szűnik meg létezni.

2016. dec. 30. 10:48
 5/8 Drachen ***** válasza:

Ki mondta, hogy haláluk után nem tudnak nekik ártani? .DD

Éppen ellenkezőleg, a halál utáni lét síkja a az entitások hazai pályája .D


Azt nem tudhatod, hogy a főhősnek nincs-e befejezetlen dolga ( ennyire azért sosem dolgozzák ki a karaktereket), vagy hogy mi számít annak.

Az ami meg neked csak ,,túlerőltetett hiszti", valójában az, hogy normál esetben senki nem szeretne megsérülni, megörülni, vagy idő előtt meghalni ha nem muszáj.

Egyébként meg senki sem tudja 100%-ra hogy mi vár rá halála után. Lehet, hogy nem lesz semmi, lehet hogy egyből újjászületik, lehet, hogy a Pokolra/Mennybe/Purgatóriumba kerül, feloldódik a Nirvanában, vagy itt ragad.

2017. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem akar meghalni, csak abból adódik, hogy fél az elmúlástól, az ismeretlentől. De neki már nincs ismeretlen, ha tudja mi jön.

Én tudom, hogy az ezotériában soha nem népszerű a logika...de könyörgök...ha egyszer egy filmben olyan démonok vannak, amiket biblai imákkal üznek el, meg Jézus nevével...akkor mi a lótúróért gondolná bármelyik szereplő is, hogy a buddhizmusnak van igaza vagy az amazonaszi indiáknak a vallás terén?

Ha egyszer a démon Jézustól kap idegrohamot, akkor nyilván a Biblia állít igazat.

És így tovább, ill fordítva.

2017. jan. 6. 10:42
 7/8 A kérdező kommentje:

"a Pokolra/Mennybe/Purgatóriumba kerül, feloldódik a Nirvanában, vagy itt ragad."


Tehát egyértelműen: ezek egyszerre nem lehetnek mind igazak. Csak az egyik verzió. Mivel ugye kizárják egymást a sok ellentmondásukkal.

A szereplőknek ebból adódóan, hogy mivel állnak szemben, már le tudják szűrni az igazságot.

2017. jan. 6. 10:44
 8/8 A kérdező kommentje:
*ebből
2017. jan. 6. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!