Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jó sorozatokba, filmekbe...

Jó sorozatokba, filmekbe miért érzem a szereplőket hiteltelennek? (Maffiózok, Breaking Bad stb. )

Figyelt kérdés

Már többször észrevettem magamon, hogy az ilyen erőszakosabb témájú, keményfiúkat felvonultató filmeknél a 90%-át, hiába tényleg jó filmek és minőségiek egyszerűen nem érzem hitelesnek, valóságosnak, odavalónak. Pld. itt van a Maffiózok is, most tartok a második évad vége fele, de több dolog böki a csőrömet a szereplők, karakterek felvázolásával kapcs. Itt van ez a Paulie, Silvio kettős például és mindkettejük esetében azt érzem, hogy hiába tudnak nagyon csúnyán nézni és van csúnya arcuk (de hát az mit számít, kb. lemegyek egy falusi kocsmába ugyanilyen arrogáns, csúnya nézésű, alpári részegek tucatjával összefuthatok), de, hogy ők lennének a nagy New Jerseyi maffia keményfiújai, verőemberei, nemár komolyan? 170 centis, 50-es, vagy ahhoz közeledő, távolról sem izmos emberek. Mit tudnak, ami miatt akkora a respektjük? Oké, vannak fegyvereik, elég jól tudnak vele bánni, de ennyi. De még Tony Soprano is, egy 180+ magas elhizott apuka, kb. az én faterom se néz ki nála gyengébbnek, elég hasonló alkat, mitől ő a közveszélyes góré, de nem is csak ennyi, mert oké, hogy sok befolyásos ember semmi extra és körül veszik magukat verőemberekkel, de rá már úgy hivatkoznak, mint valami alfahímre. Oké, értem, hogy a maffiaba nem feltétlen az idegenlégióból importálnak... De nekem egy Semmy Schilt mondjuk hiteles lenne, mint a kemény maffiózó, vagy verőembernek elsőosztályú, ha Soprano ilyenekkel venné körül magát és nem ő lenne még a legnagyobb alfahím, akire ezzel hivatkoznak is, akkor okés lenne. Vagy itt van ez a két gyerek a 2. évadba, Matt és a haverja, akik lelövik Christ. Eskü, nem értem, hogy őket is mire szívatják a "maffiózók", vagy hogy megy ez? Sokan akik úgy keménykednek nekik, komolyan lehet fizikálisan gyengébbek, mint mondjuk Matt haverja (ő még keményebbnek tűnik). Jó, benne van, hogy a hierarchia, ha őket megölnék Matték, vagy keménykednének nekik, csetepaté lenne, akkor félhetnének, de ha ő megöli őket, akkor kb. senki le se sz*rja. De nálam ennyi az ész érv. Vagy azt se értem, hogy Tony miért van ennyire beleszerelmesedbe ebbe a Christopher gyerekbe, meg hogy miért ő a nagy keresztapanövendék? Se nem néz ki keménynek, se nem az... ennyi erővel Matték se rosszabbak. Annyi talán, hogy Matt meg a haverja elég ostoba, Christopherrel ellentétben, aki úgy tűnt, hogy próbálják eszesebbnek ábrázolni, esetleg, hogy nagyon bénák a Matték, pld. a lövöldözésbe Christopher fekve kinyírta a másik csókát, ők meg őt meglepve erőfölénybe nem tudták kinyírni őt. De fegyvert meglehet tanulni kezelni, lőpálya, gyakorlás stb. Ráadásul az a jelenet egy kabaré volt, direkt azért csinálta így a rendező, mert ezt akarja ráerőltetni a sztorira, hogy Chris élje túl, de kapjon sok lövést, ők meg keveredjenek bajba és legyenek ilyen bénák. A Breaking Badba ezt a Tuco Salamanca figurát nem értem, olyan keménynek állítják be, én elhiszem, hogy szadista, hogy elvetemült, voltak nekem ilyen ismerőseim, de könyörgöm, egy kb. 160 valahány centis, pattogi kis nyomifejű, egy megteremettebb ember is már lecsapja, mint a legyet, egy másik sorozatban a Nevem Earlben valami más szerepet osztották rá, már nem emlékszem mit, de teljes ellentéte volt a Tuconak és az hitelesebb is volt vele. Vagy itt van a Dexterben ez a Szentháromság, komolyan ő lenne a legyőzhetetlen, Dexterhez méltó kőkemény gyilkos? Jó, gyerekeket, nőket öl, csak egy férfiáldozatot szed, de akkor is, úgy állítják be, mint valami hatalmasságot, a fiával szemben is, mikor pont, hogy inkább egy full átlagos idős papa. Nincs bajom a karakterével, mert ez a kettőség ütős, de ne állítsák már be azért a másik végletnek, oké a full átlagos papásodó fehér keresztény családos ember, aki egy beteg elméjű pszichopata sorozatgyilkos, de ne legyen már kemény ellenfél, meg pld. a ffi áldozatai tanusíthattak volna valamivel nagyobb ellenállást.


Aki jó karakter, aki telitalálat, az Dexter. Na, ő a nonplus ultra, a tökéletes, ő róla 100%-ban elhiszem, hogy az aki, maximálisan hiteles, autentikus, és az akit megszemélyesít, a vérprofi beteg sorozatgyilkost is abszolút az ő képében tudom elképzelni. Izmos, sportos, profi, okos, még fiatal, 40-hez közelít, de ami a legjobb az a feje, az arcjátéka, és a járása. Komolyan egy az egyben A sorozatgyilkos. Na, az ilyen karakterekért érdemes filmet nézni, de bennem az első bekezdésben felsoroltak nagy része csak aggályokat állít.


Mit gondoltok erről, ti hogy gondoljátok?



2017. jan. 9. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A maffia téma engem kb 10 éves korom óta érdekel és sokat kutakodtam utána,néztem filmeket,dokumentumfilmeket,fbi beszámolásáról és mondhatni a maffiózók egy reális sorozat.

Silvio meg Paulie persze hogy nem olyan izompacsirta mert ők már több évtizede maffia tagok.Nem nagy spoiler de említve is van hogy pl Paulie katona volt több évig de az évek alatt leromlott állapota.A legtöbb maffiózó a való életben sem egy Bruce Willis meg Jason Stathman hanem teljesen átlag figurák.A 2.évados eset amiről meg te irsz azzal igazából egyet értek hogy mégha be is volt parázva hogy a faszba lehet így elbaszni egy támadást...nem igazán gondolták át az írók.

Christophert pedig azért szeretné majd Donnak mert egyrészt a rokonság egy fontos tényező a maffiánál,másrészt meg a sorozatban ő neki látható a legnagyobb rangemelkedése a sorozatban egyre jobban(talán Bobby kivétel de ezt nem akarom lespoilerezni).



A Breaking Bad Tucojáról meg csak azt mondom neked hogy a karakter nem csak egy kis pattogi ahogy te gondolod.A Better Call Saulban ez eléggé bizonyítva is van de nem kell messzire menni hiszen kinyírta az emberét a puszta kezével 10-15 ütéssel amire nem minden kihaénnemjani képes.Egyéként meg ki baszakodna már egy nagyobb fejes Kartell taggal?

Meg még azt hozzá tenném hogy Walt és Jesse persze hogy bevan szarva,hiszen full piti bűnözők voltak és így belecsöppeni az alvilágba ilyen figurákkal nem túl mókás dolog.



A Dextert meg nem nézem mert szerintem egy unalmas sorozat bocsi. :)

2017. jan. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tuco alkatilag, a habitusában egy kis pattogi. Egy igazán kemény, kiképzett, sportos, nagydarab gyilkológép kinevetné szerintem, hogy mit pattog nekem. Értem, hogy ez az átlagembernek durva, de igazából az ő skillje abban van, hogy be van golyózva, elvetemült. Mondom, voltak nekem ilyen ismerőseim, de ettől azért nem lesz valaki legyőzhetetlen, akitől mindenki retteg. Láttam a Better Call Sault és ott is ugyanez az elborult figura volt, aki lehet be tud húzni egy-két átlagos szerencsétlent, a sokszor alattomos stílusával, de érted... nem hiszem el, hogy az alvilágba senki nem mutatta meg neki, hogy hányas a kabát. Azért elég árulkodó, hogy egy másik sorozatban, egy aranyos, kis alacsony mexikói pofa volt, és annak tökéletesen el is ment.


Köszi a választ!

2017. jan. 19. 12:48
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval pont ezekkel a jelenetekkel van bajom nekem is, mint mikor Tuco megölte az emberét a BB-ben. Fizikálisan talán csak picit volt nekem ránézésre erősebb az embere, és alattomosan támadott, ráadásul tényleg egy elvetemült, ő ha teheti addig üti ameddig mozog. De! Akkor is, amikor levitte egy ütéssel a földre, legalább egy verőember legyen már annyira tökös, hogy kűzd az életéért, és megpróbál ficánkolni, lerúgja, vagy amíg Tuco az egyik kezével lefogta az ő kezét, és a másikkal ütötte, addig a szabadon maradt kezével védhette volna magát, esetleg visszaüt stb. De továbbviszem, lehet nagyon elborult gondolat, de én úgy emlékszem, hogy a másik testőre a dagadt csávó csak nézte, és még Walkténak is intett, hogy oké minden, hagyjuk. De ugye ebből jött, hogy Tuco és Walterék kergették egymást, mert szemtanú volt, ahogyan a dagadt pacák is, aki később azt hiszem pont ezért meg is halt, és akkor sz*rtak be mégjobban Walték. Szóval legalább a dagadtba lehetett volna annyi, hogy azt mondja, hogy ebből jól nem jöhet ki, a társa nem mondott semmit, megöli a Tucot, leszedi, szétrúgdossa stb. Vagy ilyenkor mi lett volna? Mert én egyedül azt ismertem fel a Maffiózokba is, hogy van egy hierarchia, szóval, ha a kezdők keménykednek, akkor nyílván az egész kartell visszaharap, de ha a kezdőkkel keménykedik valamelyikük, esetleg megöli őket mert olyan kedve volt, vagy jól helybenhagyja, akkor hagyják a dolgot. De nem tudom... legalább ugyanúgy ne csinálták volna meg ilyenre a jelenetet, hogy egy 170centit súroló, kb. zsírosan 75kg, max. 80kgs, csávó gond nélkül halálra ver, egy nála azért valamivel erősebbet, hiába az alatomosság, ezt lehetett volna még csiszolni, sőt egy jó verekedős jelenet lehet még ütősebb is lett volna.


Sean és Matt a Maffiózókból mondjuk Furioval szemben (azóta rájöttem a nevekre), amikor szedték be a pénzt a lakásukon, akkor tévedtem, mert végülis mind a hierarchia, mind az erő szempontjából (azért Furio már alakul valamiféle verőemberré), plusz náluk lehettek fegyverek pld., azért ott érthető, hogy nem keménykedtek, és jól hozták ki, hogy aztán ennek hatására (is) lázadtak fel ők ketten, de akkor se értem, hogy addig miért volt minden mozzanatuk arra irányítva, hogy megalázzák, a vesztükbe kényszerítsék ezeket a srácokat, amikor ennyi erővel ha egy Silvio ekkora király, akkor szerintem Sean-ból is lehet legalább valami.


Amúgy Cristopher tényleg rokon? Az elején valahogy elsiklottam e felett, de múltkor a wikipédián én is olvastam valami ilyesmit, hogy talán Carmela ágáról vagy nem tom, nem igazán értettem, meg nem is emlékszek, meg azóta se láttam arra utaló jeleket, szóval kicsit homályos.


Mondjuk én a Breaking Bad-ba még eleinte Hanket is túlzásnak éreztem, sőt néha túléléseit még mindig annak érzem, de ezt betudom annak, hogy a sztorit muszáj volt továbbvinni. Egyékbént, mint egy keményebb, drogelhárítós rendőrfater ő elég hiteles, nekem esetleg a keménységét tolták túl néha, de végülis ők kiképzést kapnak, és azért egy átlag férfinél még talán erősebb is Hank, szóval érthető, hogy azért nem könnyű legyőzni se test-test elleni párharcba, se fegyveres csatába.

2017. jan. 19. 14:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Régi a kérdés, azonban tökéletesen bizonyítja azt, hogy álomvilágba élsz. (Ki tudja.. talán még vissza is nézed majd a választ)


A valóságban a kartell/maffia egyáltalán nem arra épül, hogy ki milyen erős fizikailag. Mivel már régóta nem az a legfontosabb, amióta léteznek a fegyverek.

Lehetsz akármilyen harcedzett, ha elsül a fegyver és eltalál a golyó, akkor vagy meghalsz vagy hatalmas hátrányba kerülsz.


Akkor a kartell/maffia. Tényleg hierarchia rendszer működik. Amit bizonyos szabályok(kőkemények), tartanak életben. Szabályok nélkül egy szervezet sem tudna működni.

Mik ezek a szabályok?

A vezetőknek irányítanak, hoznak döntéseket. S neked kuss a neved.

Senkit sem érdekel, hogy milyen erős vagy fizikailag, mivel az ágyadban fekve vagy egy sötét sikátoros utcában lehetsz akárki, ha golyózápor vár.

Esetlegesen a családodat fogják kinyírni.

!!! Amit pedig művelsz, annak következményei lesznek. Persze megölhetsz egy vezetőt, de azzal nem vágod le a hidra fejét. A többi vezető pedig példát fog rajtad statuálni, hogy velük ne történjen ez és az ilyen incidenseket még csírájában fojtsák el.

Ilyenkor jön az, hogy nem csak megölnek.. hanem levadásznak, mint egy kutyát. NEM CSAK TÉGED!! MINDEN családtagodat! Nem fogsz azonnal meghalni, hanem kínzások áldozata leszel. Átéled, ahogy direkt erre szakosodott emberek sebészi precízséggel kínoznak de soha nem engedik, hogy meghalj.

Végig nézed ahogy megölik a gyerekeidet, a feleségedet/lánygyerekedet meg előtte megerőszakolják páran.

S amikor már könyörögsz a halálért, még egy picit kínoznak, hogy átess a az őrületbe, utána megölnek.

Majd egy jelöletlen gödörbe dobnak..


Ez vár azokra, akik megtámadják a testét a hidrának. Mivel egy szervezet sem egy fejjel rendelkezik... a többi fej meg a saját érdeke miatt megbosszulja.


Legyen most szó "TUCO"-ról. Bár nem is ő a fontos. Hanem a technika.

Láttál már igazi MMA harcokat, ha már ennyire osztod az eszet, hogy szerinted mi a reális és mi nem? :) Igazi harcművészetet biztosan nem tanulsz és még verekedésben sem vagy tapasztalt ez már kiderült, hiszen nem lennél felháborodva a valóságon.


Tuco váratlanul! azonnal állkapocs/fültő helyre ütött.

Ez annyit eredményez, hogy azonnal megszédülsz és elesel, mivel pont a fülben van az egyensúlyért felelős érzékszervek. Sőt még ideiglenesen/pár mp-re kieshet minden.

Azonban TUCO-nak ennyi nem volt elég, még a szédülésben/elesés közelében lévő beosztottjának esett, földre vitte és folyamatosan tovább ütötte(na hol??!) A fején, főleg a halántéknál.

Ez az MMA-ban is instant KO-t eredményez(1 ütés/rúgéstól)a legtöbb esetben.

Tanulság? Hogy védekezz, amikor nem vagy magadnál vagy azt sem tudod, hogy mi van?

Sehogy...

A beosztottját meg már kitárgyaltuk. Nincs olyan, hogy te majd nekimész a vezetőnek. Az van, hogy nézed. Különben te is úgy jársz..

Lehet megölte volna a nagyobb darab TUCO-t, azonban rá is egy dolog várt volna... a halál.

Elbújni meg nem tudsz. Mindenhol vannak besúgok. Amíg meg nem találnak, jön a család.


Tanulság.. ha rossz dolgokba keveredsz, akkor szép lehetsz, de okos nem.

Lehetsz te a manifesztálódott Bruce Lee is.. 3 embert nem tudsz legyőzni, akiknél kés/fegyver van. Még puszta kézharcban sem biztos. Elég egy rossz pillanat, rossz helyre kapott ütés és megfogod a földet.

Ez nem a film, a valóságban működnek a fizika szabályai.


Dexter..mint sorozatgyilkos.

Egyáltalán nem bonyolódik komolyabb ökölharcba. A technikája a váratlanság, lesből támadás.

Van harctudása, azonban egekbe emeled. Csak egy film.



Az igazi sorozatgyilkosok a valóságban nem "Dexter" fajták, hanem olyanok, akiknek valami probléma van a fejükben és ez a cselekedeteikre is kihat.

S nem izmosak, harcművészek, tapasztalt búnyosok, hanem sima emberek, csak nem átlagosként viselkednek.



Nem árt elfelejteni, ahhoz hogy sorozatgyilkos/kemény legény legyél, elsősorban nem izom kell vagy harcedzettség, hanem az elszántság, hogy azzá válj és tudj élni abban a katyvaszban, amit teremteni fogsz.

2017. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!