Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A legerősebb Sith a Star Wars...

A legerősebb Sith a Star Wars világában?

Figyelt kérdés

Szerintetek igaz az állításom?


Régóta vagyok Star Wars fan. A filmekkel kezdtem, később a játékokkal. A legtöbb Sithet ismerem úgy nagyjábol, de mégis számomra a leghatalmasabb és legerősebb Sith nagyúr mindíg Revan marad.

(Főképp a Mandalóriai háború utáni események miatt.)



2017. jan. 12. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vader, ha nem lenne korlátozva, erősebb lett volna bárkinél! :D (korlát alatt, a ruházatát értem. :D)
2017. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc témám :DD


Az elsővel én nem értek egyet, csak saját véleményem, de hiába volt Anakin a kiválasztott, Jediként sem nagyon láttam tőle olyan dolgokat, amiket a trilógiájában Banetől, Zannahtól, vagy Revantól láttam, ráadásul utána még 25 évig tanulmányozta a sötét oldalt, és mégse ért el vele semmit, fejlesztette az erő fojtást, csak Bane pl eközben megtanult villámokat szórni, ugye rajta voltak az orbaliskok, + a lélekátvitelt is tanulta, holokronokat tanulmányozott, nagyon sok szertartást, képességet ismert, Zannah szintén, ugye az a képesség, hogy szétszaggatja az ellenfelének elméjét, nem tudom Vader ez ellen hogy védekezne, vagy az indái ellen..

Szóval szerintem Vader egy átlagos erejű sith volt, az is csak jóindulattal, Sidiousra soha nem jelentett veszélyt, pedig a villámszóráson kívül, ő sem tudott semmit, ő inkább diplomata volt.


Revan minden idők egyik legnagyobb Jedije, az egyik legnagyobb erőhasználó, és az egyik legnagyobb vívó, de az ő képességei szerintem Jediként teljesedtek ki, miután visszatért a világos oldalra, ráadásul ugye Vitiate ellen alulmaradt, bár 300 éven keresztül úgy tudta manipulálni, hogy Vitiate semmit nem érzékelt belőle, de 1v1-ben Vitiate valószínű hogy legyőzné, szóval szerintem Vitiate a legerősebb, aztán vagy Nihilus, vagy Revan, majd Bane az orbaliskokkal.

2017. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
mindenki tudja, hogy én vagyok a legerősebb Muhahahahahahaaa!! :DDxD
2017. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Mielőtt a Disney elkaszálta a régi univerzumot és kivette a kánonból a régi történetek 90 százalékát, addig Sidious volt a legerősebb. Kétszer is feltámadt, a második testében még erősebb volt, mint az eredetiben, azonban még az első halála előtt is ő volt az egyik legerősebb. Ő és Plagueis egy sith rituálé során megbénították a jedi jövőbelátó képességét, többek között emiatt volt az, hogy a jedik nem érezték Anakin születését és az ő hatalmát, utána pedig nem látták a klón háborúk végkimenetelét. Olyan hatékonyan el tudta rejteni a saját hatalmát, hogy még akkor se vették észre azt a jedik, ha a közvetlen közelükben volt, ezt a képességet át is adta az első két tanítványának. Mind a 7 vívóformának a mestere volt, Yoda, Windu és Dooku volt az egyetlen, akik a közelébe értek, de ennek ellenére úgy tekintett a fénykardokra, mint ósdi játékszerekre és egyedül azért használta őket, hogy megalázhassa a jediket, mert élvezte, hogy a jedik szent fegyverével ölheti le őket. A telekinetikus képességeit több száz fényév távolságból is képes volt használni, komplett csillagrombolókat tudott mozgatni, de ha akarta, akkor akár szét is téphette az ellenfeleit az Erővel, ahogy azt a családjával is tette, mindezt még azelőtt, hogy sith lett volna. A villámai olyan erősek voltak, hogy szó szerint meg tudta sütni vele azokat, akiket eltalált vele, a Sithek bosszúja regényváltozatában (ami kánon) úgy van leírva, hogy olyan intenzív villámokat idézett, hogy azok elgörbítettét Windu fénykardjának a pengéjét úgy. A telepatikus képességei szintén erősek voltak, képes volt észrevenni és felismerni a legtöbb erőhasználót még úgy is, ha azok más bolygókon voltak, sőt ha akarta, akkor akár egyenként fel is tudta keresni azokat, akikre kíváncsi volt, többek között így jött rá arra, hogy Maul még életben van és a 66-os parancsot túlélő jediket is így lokalizálta. Értett a sith alkímiához is, amivel különböző fajokat keresztezett és mindenféle szörnyszülöttet hozott létre, plusz egy ilyen rituálé során belemászott Yoda elméjébe és megpróbálta átállítani az ő oldalára, mondjuk ez nem jött össze, de állítom bármely más jedi esetében működött volna. Valamilyen szinten képes volt másokat visszahozni a halálból, megint csak a Sithek bosszúja regényben írják azt, hogy amíg el nem értek a laboratóriumba a súlyosan megégett és haldokló Darth Vaderrel, addig Sidious szó szerint nem engedte, hogy Vader lelke elhagyja a testét, ezzel pedig effektíve megmentette a halál torkából. A halála után még erősebb lett, az új testében képes volt olyan viharokat teremteni, amik egy komplett bolygó népességét elsöpörték, illetve olyan erős telepatikus képességei lettek, hogy egy időre Luke Skywalkert sikeresen átállította a sötét oldalra, pusztán az elméjének az erejével. Sidious ereje abban rejlett, hogy nem rendelkezett emberi gátlásokkal, vagyis olyan mentális akadályokkal, amik ellehetetlenítenék bizonyos képességek használatát. A sötét oldal úgy működik, hogy minél kevesebb szánalmat és szeretetet érez valaki, annál jobban tud meríteni belőle, mármost Sidious, aki jó eséllyel pszichopata volt egyáltalán nem rendelkezett ilyen tulajdonságokkal, szóval gyakorlatilag határtalan volt az ereje. Azokat a könyveket és képregényeket, ahonnan ezek származnak a Disney kivette a kánonból, szóval az új kánonban kimerülnek a képességei abban, amiket a filmekben és a sorozatban láthatunk.
2017. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Erről nem tudtam, hogy miután meghalt, majd feltámadt, ilyen nevetségesen erősre csinálta a Disney, néztem Antonio Bandele videóját ahol Sidious vs Bane van, és nem értettem, hogy miért Sidious nyert (nem tudok még angolul) de akkor mostmár értem, azért, mert ilyen nevetségesen felvitték az erejét. Viszont, ha jól tudom, az már csak egy klón volt, vagy nem? Nem olvastam azokat a regényeket, csak én úgy tudom, szóval az már lényegében nem is Sidious volt, csak egy klón..


Minden esetre, szerintem a filmekben szereplő Sidioust percek alatt kivégezné pl Darth Bane, de saját vélemény.

2017. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jajj, bocs, beleakadtam.. Nem a Disney csinálta ilyen erősre, bocsi.. Csak valahogy belezavarodtam :D
2017. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sidious klónozott magának egy tucat testet, amiket a palotájában tárolt a Byss nevű bolygón, viszont ezek a testek csak üres húskupacok voltak, nem volt tudatuk, emiatt Sidious a halála után Erő szellemként meg tudta szállni ezeket a testeket. Erő érzékeny lényeket azért nem klónoztak gyakran, mert félő volt, hogy ezek a teremtmények természetellenesen erősek lesznek, emellett viszont rettenetesen instabilak mentálisan (lásd. a Starkiller klónok és X2), Sidious klónjai pedig ezért lettek még erősebbek, mint az eredeti teste, ugyanis, mivel nem volt saját elméjük, így nem állt fent a mentális összeomlás esélye, viszont a természetellenesen hatalmas erejük megmaradt. Sidious amúgy valószínűleg képes volt megszállni tudattal rendelkező lényeket is, pl. az utolsó klón teste elpusztításakor Leila fiának a testét akarta ellopni és majdnem sikerült is neki, de mivel ő rettenetesen arrogáns volt, ezért csakis a saját testében bízott és csak végszükség esetén próbálta meg beleszállni másokéba.

Darth Bane is próbálkozott valami hasonlóval, amikor Zannah legyőzte őt, Bane konkrétan kilőtte a saját szellemét a testéből, ami utána elporladt és megpróbálta megszállni Zannah testét, de mivel az értett a sith mágiához, ezért képes volt ellenállni, végül Bane szelleme, akárcsak Sidiousé az utolsó klónja halála után, száműztetett a semmibe, Bane mondjuk vissza tudott jönni, mert később megjelent Darth Krayt előtt, bár azt nem tudni, hogy Krayt hallucinálta vagy tényleg megjelent előtte a többi ősi sith szellemével együtt.

Vitiate is erős volt, ő pl. évszázadokig képes volt életben maradni, először úgy, hogy feláldozott egy csomó sith nagyurat, amikor még nem csak kettő volt belőlük, hanem több száz, ezzel pedig magukba szívta az erejüket és évszázadokig eléldegélt egyazon testben, viszont miután Revan elpusztította a testét, a tudata tovább élt és akárcsak Sidious ő is más testekbe költözött, Valkorion volt az egyik ilyen, viszont ő Sidioussal ellentétben nem klónokat, hanem valódi, tudattal rendelkező emberek testét lopta el, sőt a mandalorei háborúk végén, amikor Revan és Malak megpróbálta megölni őt, ő szimplán egy elmetrükkel átállította őket a sötét oldalra, ez Revan esetében ideiglenes volt, de Malak végleg sith lett. Vitiate nem rendelkezett olyan pusztító képességekkel, mint Sidious, ő inkább a háttérben maradt és csak akkor jött elő, ha nagyon nagy szükség volt rá, egy halálig tartó párbajban Sidious legyőzné őt is. A sithek alapvetően két kategóriába sorolhatóak: a régiek, vagyis a Kettő Törvénye előtti sithek és az újak, amik Darth Bane után léteztek és egészen Darth Vader haláláig léteztek. Az előbbiek brutális harcosok voltak, kb. mint Darth Malgus és Darth Sion, akik pusztítással és háborúval akartak hatalomra jutni, hosszú távú terveik viszont nem nagyon voltak és nem igazán koncentráltak az erő absztrakt oldalára, míg az új sithek sokkal inkább visszahúzódó és a sötétben dolgozó árnyékok voltak, akik sokkal inkább filozófusok és tervezők voltak, mintsem kegyetlen harcosok, Darth Plagueis és Darth Tyranus ilyenek voltak, mármost Sidious beleillik mindkét kategóriába, ugyanis ő gondosan előkészítette a politikai előremenetelét és gondoskodott a hatalma bebiztosításáról és igyekezett minél kevésbé felfedni magát, mindemellett pedig rengeteget gyakorolt, mind fénykardvívást, mint az Erő gyakorlatias használatát, ugyanis ő azt tervezte, hogy miután teljesen az uralma alá hajtja a galaxist, megszünteti a Kettő Törvényét, megöli az éppen aktuális tanítványát és egymaga lesz az egyetlen sith a galaxisban, ez persze elbukott, amikor Vader megölte, de az ötletet Krayt később tovább vitte, aki szintén elbukott, miután Luke dédunokája beledobta őt egy csillagba:D

Ez mind szép és jó, de sajnos hála a Disneynek, ezek már nincsenek benne a kánonba, holott ezek a sztorik sokkal érdekesebbek, mint a VII. rész és a többi, jelenleg futó Star Wars széria.

2017. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valóban igazad lehet ezek alapján, bár szerintem el fogom olvasni azokat a regényeket is :D


És szerinted Sidious az eredeti testében is a legerősebb Sith volt?

2017. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Darth Krayt-nek volt egy shatterpoint nevű képessége (ugyanaz, mint ami Windu-nak volt), amivel képes volt úgy látni a környezetét, mintha az üvegből lenne, az őt körülvevő tárgyak és lények gyengeségeit pedig repedésekként látta, ezeket a repedéseket támadva pedig képes volt komoly károkat okozni, Windu is így tudta kirúgni Sidious kezéből a fénykardját és blokkolni a villámait, ez ellen pedig Sidious nem tudott védekezni egy zárt helyen. A shatterpoint ellen egyedül hátbatámadással vagy meglepetésszerű rajtaütéssel lehet védekezni, Windu keze azért lett levágva, mert annyira koncentrált Sidious gyengéire, hogy észre se vette, hogy Anakin megtámadta őt, a shatterpoint egyik gyengéje az, hogy a használója könnyen elveszik a részletekben, Krayt viszont úgy tudta használni, hogy nem veszítette el a figyelmét, egyedül azért tudta megölni a tanítványa, mert annyira el volt kínozva és fáradva, hogy nem maradt ereje védekezni. Krayt villámai olyan erősek voltak, hogy még az Erőre immúnis Yuuzhan Vong-okat is meg tudta ölni vele, akikre amúgy nem hatott az Erő szinte semmilyen mértékben. Darth Krayt is egy érdekes figura, kicsit olyan, mint Anakin Skywalker lett volna, ha nem kaszabolja le a lábait Obi-Wan, bár Krayt egy halálos betegségben szenvedett még így is képes volt évekig jedikkel és más sithekkel harcolni, sőt ő is képes volt visszajönni a halálból önerőből, a halála után pedig rájött hogyan gyógyítsa ki magát, persze csak azután, hogy kinyírta a tanítványát, aki előzőleg megölte őt, szinten a shatterpointot használva, szóval talán neki lett volna esélye Sidious ellen, még mielőtt az klón testbe költözött volna.

Darth Bane és a tanítványa úgy ölte meg a rivális sith testvériséget, hogy egy rituálé során létrehoztak egy mezőt, amin belül minden élő dolog elpusztult, ezt a mezőt pedig a sithek rejtekhelyére irányították és ezzel kivégezték az összes ellenfelüket, egy ilyen képesség ellen pedig Sidious is védtelen, bár egy ilyen rituálé előkészítése sokáig tart és magas fokú koncentrációt igényel, szóval nem kifejezetten praktikus, főleg ha Sidious fénykarddal a kezében rohan feléjük és több tonnás sziklákat dobál rájuk.

Luke-ot, Yoda-t és az Erő anomáliákat leszámítva senki se tudná igazán legyőzni Sidious-t, pláne nem a klón testében, ami egyrészt fiatalabb és erősebb volt, mint a közel 100 éves eredeti teste, másrészt pedig sokkal nagyobb hatalma volt a sötét oldal felett.

2017. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kanon szerint Vader v Maul. Ok azok a Sithek akik tuleltek egy halalos serulest. :D Nem kanon szerint Bane v Vitate
2017. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!