Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek tetszett a Kaliforniai...

Nektek tetszett a Kaliforniai álom?

Figyelt kérdés
Mert szerintem enyhén szólva pusztulat. Kíváncsi vagyok, hogy létezik-e ember, akinek ez tetszik.

2017. jan. 14. 22:26
 1/7 anonim válasza:
A színészek jól játszottak, sajna a forgatókönyvben nem volt nagy fantázia
2017. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is. Nem is értem, hogy hogyan tudták megcsinálni úgy a filmet, hogy 128 percig semmi sem történt.
2017. jan. 15. 10:49
 3/7 laci9311 ***** válasza:
80%

Nálam egyértelműen 2016 legjobbja volt az Érkezés és a Zootropolis mellett. Kíváncsi vagy létezik-e ember akinek tetszik?? Menj fel az imdb-re. Eddig 75ezer szavazat alapján 8.7/10 pontos átlagon áll.(250-es listán 23. helyen jeleneg) Úgyhogy eléggé kisebbségben vagy szerintem a véleményeddel. Nem történt benne semmi? Mégis mit vártál egy romantikus musicaltől? Akciót meg robbanást? Minek ültél akkor be egyátalán? Amúgy szerintem zseniális úgy ahogy van és nagyon régen nem készült már ilyen fajta film ilyen minőségben. A zenék egytől egyig fantasztikusak és fülbemászóak, a színészek remekelnek, a karakterek szerethetőek, a hangulat, a látvány, az operatőri munka mind zseniális. A koreográfiákról nem is beszélve. Már az eljén egy kb 5 perces bravúros vágatan jelenttel indít a film, a végén a lezárása pedig (az a kb 6 perces montázs a zenével) csodálatos és egyben szívbemarkoló. Közel voltam hozzá hogy egy-két könnycsepp is kijöjjön a végén. Úgyhogy sajnálom ha te csak annyit láttál bele hogy nem történik semmi. Nem kell minden filmnek csavaros sztori ahhoz hogy jó legyen és élvezni tudja az ember. Itt nagyon nem a sztori votl a lényeg. De amúgy az is elég fontos ennek a filmnek az élvezetéhez, hogy nagy filmrajongó legyél, és például értsd az utalásokat a régebbi filmekre amikről például a két főszereplő beszélt, vagy az is fontos hogy a zenéhez milyen a hozzáállásod, meg persze nem árt egy kis érzelmi intelligencia sem.


Amúgy nálunk a moziban a fél terem még a stáblistát is végigülte, ami elég ritka. És is nehezen tértem magamhoz, és tuti el fogok rá menni mégegyszer moziba, mert ilyen mozis élményt ritkán nyújt film, mint ez.


Remélem elfogadható az érvelésem, és elhiszed hogy sokkal több ember van akinek ez tetszik, mint akinek nem. De nincs ezzel semmi gond, csak ne írjál utána ilyeneket hogy "egy pusztulat" volt. Hanem inkább azt hogy te nem az ilyen típusú filmeket szereted. Amúgy ezen az elkotáson kívül hogy állsz a musicalekkel?

2017. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 laci9311 ***** válasza:
bocsi hogy egy-két L betű lemaradt:)
2017. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Egyet értek a hármas válaszolóval.


Szerintem az mindent elmond, hogy én itthon 2x néztem meg online, először mozis kép+hanggal, aztán már csak a hang volt mozis, és végül harmadjára néztem meg most a moziban végre. Ezt a filmet látni kell. Még beülnék rá párszor az biztos, ilyen filmért érdemes fizetni. Zseniálisan van összerakva, a zenék, a koreográfia, a rendezése és a színészi játék, tényleg valami fenomenális. Én még moziba nem mentem úgy, hogy előtte már láttam a filmet.


Egyszerűen beszippantott az egész film, hiába 2 órás, én még elnéztem volna sokkal tovább is. Aki, pedig nem szereti az ilyen típusú filmeket, annak biztos nem tetszik, de akkor minek vált rá jegyet? Hogy utána ócsárolja, vagy 5 perc után elhagyja a termet? Én se megyek be egy Assassin's creed-re, mert tudom, hogy nem tetszene. Ezért vannak az előzetesek.


Nálam ez a film kedvenc lett. Hihetetlen érzelmeket váltott ki, a közepéig vidám és könnyed, majd a második felében dráma. Nagy a kontraszt.


Szerintem érdemes esélyt adni ennek a filmnek, mert nem csak énekelgetésről és táncról szól, hanem sokkal többről. Boldogság, szerelem, eufória, bánat, csalódás.

És milyen érdekes, hogy a két szereplő sehol sem lenne a végére, ha nem találkoztak volna. Még ha nem is maradtak együtt, de a végén még mindig szeretik egymást. Egymást biztatták, hogy valóra válthassák az álmaikat.

2017. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alapjába véve én nagyon szeretem a musicaleket, 3-as válaszoló, de ez nem tetszett. Nálunk a moziban ülő embereknek sem tetszett, ezért gondoltam, hogy rajtam kívül sokan gondolják így. (Pl.mellettem egy idősebb hölgy elkezdtett könyvet olvasni.:D) Ne haragudjon senki, akit megbántottam a véleményemmel. Ment mindenkinek a zöld kezecske.:)
2017. febr. 3. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy pontosan olyan film volt, amiről pontosan lehetett tudni, hogy miről fog szólni. Nagyon nagy reklámja volt, tehát szerintem minden emberhez eljutott, hogy ebben a filmben táncolni fognak, énekelni fognak, romantikus lesz, egy párkapcsolat kialakulásáról lesz szó egy kelekótya lány és egy zene őrült pasi között lassan megszülető szerelmet fog bemutatni többé kevésbé parodisztikus elemekkel.

Igen, egy másfél perces trailerből már ilyen sokat meg lehet tudni, hát még ha az ember utánaolvas...

Ha nem szereted ezt a műfajt, de ezekkel mind tisztában voltál, akkor miért nézted meg?

Ha nem voltál tisztában, akkor miért nem szántál rá időt, hogy utánanézz, hogy mire is fogsz szánni két órát az életedből?

A "pusztulatot" meg légyszíves vond vissza, mert ilyet művelt ember nem ír. Nem kommentáltam volna ide, ha csak annyit írsz, hogy nem tetszett, mert természetesen mindenkinek joga van eldönteni, hogy mi tetszik és mi nem. Ez azonban rettenetesen goromba kijelentés volt. Nem azért hogy minden áron védjem, jó film volt és emlékezetes, de nem korszakalkotó.

Viszont emelett a trágár megnyilvánulás mellett sajnos nem tudtam elmenni.

És igen, mivel vagyunk egy pár milliárdan a földön és ennek a filmnek hatalmas lett a rajongótábora (számokat nem tudok mondani), ezért talán nem túlzás ha kijelentem, hogy voltak, akiknek tetszett. Nyert is egy pár Oscart, bár ez általában nem szokott már mérvadó lenni.

Csak azért mert valami neked nem tetszett még eszedbe juthatna, hogy él még itt rajtad kívül más is.

2017. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!