Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti hogy nezitek a sorozatokat...

Kiss istvan077 kérdése:

Ti hogy nezitek a sorozatokat feliratosan? nem furcsa? olvasnod is kell igy nem tudsz eggyet nezni. mintha csak szinkronosan

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Én nem nézek feliratosan, mert anyanyelvi szinten beszélek angolul, németül és spanyolul, szóval inkább nézem eredetiben, nem kell felirat.
2017. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Régen felirattal néztem, magyar szinkron szóba se jött soha mert az mindig vmi kegyetlen szar, de mára meg már csak angolul.
2017. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Panda Péter ***** válasza:
++ ha beszéled is az adott nyelvet, nem kell a felirat sem. nálam pl ez egy folyamat volt, ahogy javult az angolom (amiben szerintem a rengeteg filmnek és sorozatnak is nagy szerepe volt). kezdetben magyar felirat, aztán angol felirat, végül felirat nélkül.
2017. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de aki nem annyira tud angolul hogy a folyamatos beszedet ertse.

annak neznie kell a feliratot.

2017. jan. 16. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem sokszor idegesít ha nem az eredeti hang van, legyen a szinkron magyar vagy angol, vagy bármi más, szóval eredeti nyelven szoktam nézni, vagy magyar, vagy angol felirattal. Igazából nem is tűnik fel, hogy olvasok, kivéve ha épp egy olyan jelenet van, ahol nagyon gyorsan tűnik el a szöveg és le kell állítsam hogy végig tudjam olvasni. De ez nagyon ritka, általában észre se veszem. Ha sokat nézel így dolgokat hozzászoksz. Mondjuk ha angol szinkronnal nézem és angol felirattal, akkor sokszor nem is kell olvasom, mert értem anélkül is.
2017. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, hamar hozzá lehet szokni. Az hülyeség hogy vagy olvasod vagy nézed.
2017. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem furcsa, nagyon hamar meg lehet szokni. :) Egyébként én nulla angoltudással kezdtem el feliratos sorozatokat nézni, kb. 6-7 évvel ezelőtt. Ezáltal olyannyira felfejlődött a nyelvtudásom, hogy most felirat nélkül is elboldogulok. :)
2017. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felirattal kell nézni, mert az eredeti szinkron szinte mindig jobb. Igen, először lehet kissé szokatlan, de idővel hozzászoksz a gyors olvasáshoz, plusz a nyelvet is egyre jobban érteni fogod. Ha pedig vannak olyan részek, ahol túl sok a felirat és közben pedig akció is van, amit látni szeretnék, olyankor vagy megállítom, vagy pedig visszatekerem és újra nézem azt a néhány percet.
2017. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!