Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Ura történelmi film?

A Gyűrűk Ura történelmi film?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furcsa a kérdés, de én hallottam, hogy van valós alapja. Nyilván nem hiszem, hogy mostanában történt, de a sok régészeti lelet is utalhat erre. (Pl. "dinoszaurusz"-csontok = Nazgûl-ok sárkányai)

Ha belegondolunk, az író egyedül nem találhatott ki egy ekkora világot, lehet, hogy megtalálta Bilbo könyvét, ha valóban létezett ilyen nevű hobbit.

Csak komoly válaszokat várok!


2017. jan. 30. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért ne találhatott volna ki egy ilyen komplex világot?:D Sértőnek érzem ezt a kérdést Tolkienre nézve. Elég sok helyen bele lehetne kötni a teóriába, de most csak egyet mondok: az tudományos tény, hogy dinoszauruszok és emberek nem éltek egyszerre a Földön.
2017. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kedves Első!


Miért próbálsz normálisan válaszolni egy minden kétséget kizáróan trollkodásnak szánt kérdésre?


Válaszodat előre is köszönöm!

2017. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Tudtommal a tudomány elméletekre, és nem tényekre épül - így ingatag lábon áll. A feltételezés mellett, miszerint nem éltünk együtt dinoszauruszokkal,(vagy sárkányokkal - ez tárgytól független) ugyanolyan joggal állhat az a nézet, hogy igenis egyidőben léteztek az emberek, óriáshüllők, tündék, stb.

Nagyra becsülöm Tolkient mellesleg, csak gyanús nekem, főleg, miután hallottam erről az elméletről.


Kedves második!


Neked van esetleg ellenbizonyítékod? Meg tudod magyarázni, honnan tudhatott az író az Egy Gyűrűről, ha nem valódi forrásból? Túl valószínű a történet.

2017. jan. 30. 21:48
 4/20 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyítékom. Kicsit elmerengtem azon, amit mondasz, lehet, hogy mégis igazad van. Megyek is, megkérdezem az unikornisomtól, hogy ő mit gondol.
2017. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces...

Tudom, hogy ma nem léteznek varázslények (esetleg az Entek kivételével), de miből gondolod, hogy pár ezer éve nem történhetett meg egy,a Gyűrűk Ura alapjául szolgáló esemény? Lovagok is léteztek, de ma nincsenek... A quenye nyelvben felfedezhető hasonlóságok vannak a finnugor és latin nyelvvel... véletlen lenne?

2017. jan. 30. 22:59
 6/20 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ma nem léteznek varázslények"


Honnan tudod, van rá bizonyítékod?

2017. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ma már műholdak keringenek a Föld körül.. szerinted nem kéne látnunk őket? Ne idegesíts már...
2017. jan. 31. 10:27
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez így van, de mint a Harry Potterben is láthattad, mágiával el lehet rejteni dolgokat, az unikornisom karámja is így tud észrevétlen maradni. Erre egyébként nagyon büszke is!
2017. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A Harry Potter egy kitalált mese.

Részemről lezártnak tekintem a vitát.

2017. jan. 31. 13:43
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha belegondolunk, az író egyedül nem találhatott ki egy ekkora világot, lehet, hogy megtalálta a Roxfort könyvtárának egyik könyvét, ha valóban létezett ilyen nevű iskola.


Nem szeretném lezárni a "vitát", ritkán beszélhetek ennyire intelligens és nyitott emberrel mint Te.

2017. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!