Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezt el tudná nekem magyarázni...

Ezt el tudná nekem magyarázni valaki az Érkezés (Arrival) cimű filmben? SPOILER

Figyelt kérdés
A film nagyját értem, de valószinűleg egy egyszerű elem csak nem akar a helyére kerülni bennem. Szóval, én sehogy sem értem, hogy a nyelv alapján hogy látják a jövőt? Azt értem, hogy újrahálózódik a gondolkodás, és az idegenek nyelve "körszerű", de például ennek a megváltozott gondolkodásmódnak az alapján honnan tudja pontosan a főhősnő, hogy neki a jövőben betegségben meghal a gyereke? Remélem értitek, és tisztázni tudjuk :)

2017. febr. 25. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A filmben elhangzik egy felvetés, hogy ha új nyelven tanulsz meg beszélni akkor úgy is fogsz gondolkozni. (valamilyen szinten) És akkor ahogy megtanulta a nyelvet az időt is máshogyan fogja fel az új "gondolkodásmóddal". Nem lineárisként fogják fel az időt, ahogyan mi, hanem képesek az időben "ugrálni". Tehát egy valamit átélhetnek többször is emiatt.

Az meg hogy látja, hogy megfog halni a gyerek ebből adódik. Ugyanúgy mint amikor a Kínai minisztert hívja fel. Ott is a jövőből tudja meg, hogy mit kell mondania.


Elég elvont a film.

2017. febr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Áh, már valamit kapiskálok, de nem hátrány, hogy nem rég néztem végig 8 évadnyi Doctor Who-t, igy azért könnyebb elképzelni. Köszi a választ :)
2017. febr. 26. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első.

Az űrlények ajándéka az emberiségnek a jövőbe látás képessége (vagyis azoknak aki meg tudják érteni a nyelvüket), na de nem csak azért mert ilyen kedvesek.

Elhangzik a filmben,hogy 3000 év múlva nekik lesz majd szükségük segítségre,így kénytelenek voltak "szövetséget kötni" valakikkel,hogy később azok segítsenek nekik.

2017. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!