Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hány amerikai sorozatban van...

Kokakólalájt kérdése:

Hány amerikai sorozatban van magyar utalás?

Figyelt kérdés
A Family Guyban kifejezetten sokat hallottam, de az nyilván csak a szinkronfordítás miatt van (honnan is ismerhetnék Amerikában a Tankcsapda énekesét, Lukács Lászlót). Viszont biztos van olyan sorozat is, amelyekben eredeti szövegben is megemlítik Magyarországot, vagy valami hozzá kapcsolatos dolgot.

2017. febr. 26. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod, hogy vannak itt olyanok, akik az ÖSSZES amerikai sorozatot látták?

Az egyik Columbo-epizódban egyébként szerepel egy qrva, aki- bár Babkockra angolosította a nevét -, magyar "hölgy", és Rákóczinak hívják.

És ez nem szinkron, mert nem magyarul láttam.

2017. febr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont a két kedvenc sorozatomban is van.

Az egyik a Twin Peaks. Az egyik részben Pete Martell meséli Cooper ügynöknek, hogy most hozta haza a ruhákat a mosodából, ahol egy magyar lány dolgozik, aki nem beszél angolul, és csak nézték egymást, mint a süket-némák. Pete még hozzá teszi, hogy csak annyit tud Magyarországról, hogy sok paprika van ott, meg gulyás.

A másik az Egy Rém Rendes Család legelső részeinek egyikében Bundyék szomszédjai a magyar színészről, Lugosi Béláról nevezték el a kutyájukat. Igaz, ezt csak szinkronosan láttam.

Eszembe jutott még a Hogy Ne éld Az Életed, itt az egyik részben a főhős, Don egy magyar nővel kavar, furcsa módon a szinkronos változatban ez nem derül ki.

2017. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ugyan ez nem sorozat (csak trilógia), de nekem a kedvencem az, amikor a Feláldozhatók első részében Stallone, és Statham Buda, és Pest fedőnéven mutatkoznak be.
2017. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gnoomage ***** válasza:
100%
A Walking Deadben van egy olyan rész amiben magyar szállítócég furgonját használják.(erről külön cikket is írtak)
2017. febr. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Brooklyn 99 – Nemszázas körzet több részében is.(nem szinkronosan)
2017. febr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Murdoch nyomozó rejtélyei egyik részében egy magyar nőt kérdeznek ki, aki csak magyarul tud beszélni. Emlékszem is, hogy rossz volt a magyar nyelvtanja. :)

Tudom, ez nem utalás de a Kém című film több jelenete is Magyarországon, Budapesten illetve a Balatonon játszódik.

2017. febr. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt elég sok össze van gyűjtve.

2017. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az agymenők egyik részében, amikor Penny rákattan a számítógépes játékokra, akkor éjjel átmegy Sheldon-hoz, mert egy csapat Budapesti srác meghívta őt harcolni a sárkányvárba, de Sheldon szerint csak sárkányeleségnek szánják a karakterét. + a Fun with flags műsorában Sheldon egy Budapesti zászlót mutat be. https://www.youtube.com/watch?v=HIy2hcvZOaU
2017. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!