Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért a Hobbit című film...

Miért a Hobbit című film készült el később és nem a Gyűrűk Ura?

Figyelt kérdés
Mármint,a GyU sokkal nagyobb volumenű,nem csak a film,hanem a regény is,a Hobbit csak "felvezetés" Szauron visszatérésének. De akkor miért nem a Hobbit-trilógia filmadaptációja készült el hamarabb?

2017. márc. 5. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a Gyűrűk ura sokkal ismertebb és sokkal nagyszabásúbb. A Hobbit csak egy vékonyabb könyv, míg a GYU három kötet. Csak a GYU sokere miatt lett a Hobbit film trilógiává kinyújtva és a regényben nem szereplő dolgokkal telepakolva.
2017. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval azt akartam mondani ezzel, hogy egyből nagyot akartak kaszálni és a GYU erre alkalmasabb volt.
2017. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyűrűk ura sokkal ismertebb mű, ez az alapja a középföldéről szóló szerepjátékoknak, így a világon milliók ismerik a világát. A hobbit egy mese. Kifejezetten gyerekeknek íródott mese, így sokáig nem volt olyan széles körű ismertsége, mint A gyűrűk urának.

Én azt is meg merném kockáztatni, hogy A gyűrűk ura miatt kapták fel A hobbitot, ha nincs a film, akkor csak simán az elvakult Tolkien- és fantasy-rajongók körében marad ismert.

Elég csak arra gondolni, hogy pl Magyarországon A hobbit 2006-ban jelent csak meg először ebben a formában. Én feltételezem, hogy nem mi vagyunk az egyetlen ilyen ország.

2017. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!