Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lehet a film címe?

Mi lehet a film címe?

Figyelt kérdés

Már többször feltettem itt ezt a kérdést, de még nem tudtuk kitalálni, hogy mi a keresett film címe.


Nem színes, hanem vagy fekete-fehér vagy nagy fakó, ami több régi filmnél is előfordul.

Nem emlékszem mindenre, mert olyan 17-20 éve láthattam. Háborús film, de nem magáról a háborúról szól, tehát nincsenek benne csatatéri jelenetek. Katonák állomásoznak egy faluhoz közel vagy lehet, hogy épp a faluban, erre már nem emlékszem. Több magasabb beosztású katonatiszt is van a filmben, egyikőjük a főszereplő. Illetve vannak be nők is, akik a többi tiszt családtagjai, és mintha a főszereplő az egyikkel egyre szorosabb kapcsolatot alakítana ki. A katonák valamiért ellenségesek a falusiakkal és ez fordítva is igaz, ezért gondolom azt lehetett a sztori, hogy megszállták a falut.

A főszereplő próbálja megmenteni a falusiakat, ezért vállalja a tetteikért a felelősséget. A falusiak megszeretik a főszereplőt, de ennek ellenére néhányan a katonák ellen szervezkednek. A főszereplő olyan 30-40-es lehet korban. Van benne egy sánta srác, aki lehet, hogy nyomdászként dolgozik a faluban. A nyomdában a katonák elleni felbujtó szórólapokat nyomtatnak. És valahogy hogy alakul a dolog, hogy a főszereplő viszi el a balhét.

A film végén ásnak egy sírt, lehet hogy maga a főszereplő ássa, már nem tudom, és mikor a sír elkészül, akkor a főszereplő kap egy tarkólövést, eltemetik és sírban a falusiak és a katonatisztek női (akik talán ketten voltak).



2017. márc. 18. 15:25
 1/1 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Európában játszódik a film.
2017. márc. 18. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!