Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars (SPOILER! ) :...

Star Wars (SPOILER! ) : Obi-Wan és Maul miért lettek hirtelen ennyire jóban Maul halálakor?

Figyelt kérdés
Maul egész életében gyűlölte Obi-Want, üldözte őt át a galaxison, mindig a vesztét kereste, és mikor Obi-Wan megadja neki a kegyelemdöfést, hirtelen úgy borul a karjaiba mintha a legjobb barátok lettek volna világ életükben. Ez miért van?

2017. márc. 21. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2017. márc. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ember valahol legbelul szereti az ellenfelet de csak akkor mutatkozik ez meg mikor elvesziti..
2017. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Darth Maul életének kerete Obi-Wan Kenobi. Értsd: Darth Maulra fényes jövő várt volna, ha legyőzi a Bajlós Árnyakban Kenobit. Rendkívül tehetséges Sith lovag volt, fegyelmezett, edzett és erős. A kudarca viszont az egész életére rányomta a pecsétjén. Emlékezz csak hogy talált rá anno Savage valami szemétdomb alján. Félőrült volt, és később sem normalizálódott túlzottan. Elvesztett mindent Kenobi miatt.

Ezért logikus, hogy gyűlölte és bosszút akart állni. Kenobi viszont bölcs Jediként nem akart leszámolni vele. Látta Maul gyengeségét, őrületét, és ahogy mondta a Rebels 3x19ben, Maul magától is elpusztult volna, mert az őrülete végzett volna vele.

Maulnak kb az elmúlt 30 éve azzal telt, hogy Kenobit elpusztítsa, de ő 3 kardcsapással végzett vele. Gondolj bele, milyen érzés lehet ez! Az életedet teszed fel valamire, tervezgetsz sokáig... nézd csak meg hány epizód telik azzal, hogy Kenobit kereső tervét építgeti.. és három mozdulatból vége szakad mindennek. A sorsa, a teljes élete Kenobihoz kötődik. Nem maradt semmije, Kenobin kívül. Szerintem bszott lehangoló:D


És a Kenobi iránt érzett bosszúja egy dolog. Ha őt legyőzte volna, Sidius következett volna, hisz őbenne is az élete kudarcát látta. Sidius iránt érzett gyűlölete közös ügyet adott neki a lázadással, ezért ő annak a reményében halt meg, hogy Kenobi Luke kinevelésével az ő ügyét szolgálja majd. Erről a Sidius iránt érzett dolgairól még a CloneWarsban beszél, meg amikor a Rebelsben összetalálkozik Ezrával.


Lényegében megértette, hogy az egész élete egy fölösleges, vagy semmitmondó hajsza volt, de annak reményében halt meg, hogy Sidiust megbosszulhatja.

2017. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3# Teljesen besz.ok neked :D

Ugy utaltam az egesz Maul karakter kidolgozatlansagat ugy neztem volna meg belole tobbet uj torteneteket akartam volna h lassam vegre fejlodni.olyan merges voltam h kiirtak de a te magyarazatod miatt tok el tudtam fogadni h meghalt .ugyh kodzonom enis megbekeltem ezzel ahogy maul is :)

Azert remenykedem benne h valami ero es ejnover magia keresztezesevel viszater es mint darth bane lelekatvitelt probal megkiserelni es igy beleszall vki testebe. De ez mar csak nekem tetszene sztem. xD

2017. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4es, örülök, ha tetszett amit írtam:)

Egyébként igen, a sorozatban, hát még a filmben, kevés pillanat volt, amikor érezhettük Maul karakterének mélységét. Ez az utolsó rész mindenképp egyike volt, de szerintem a clone warsban az első megjelenése meg a Sidiussal való párbaja is sokat hozzáadott.

Érdekes olvasmány: Darth Maul - A vadászó árnyék. Itt ő a főszereplő, látszik mennyire bad-ass:D


A visszatéréseknél kevés lehangolóbb elem van:D Ha valaki meghalt, ne jöjjön vissza. De mint valami szellem ami egy részben feltűnik, azt támogatnám. Pl Clone Warsban Yoda utazásai során Darth Bane is megjelent ugye.. na, hasonló módon. A lényeg, hogy érezzük a dolog misztériumát, kisértetszerűségét, hátborzongató legyen, de ne kezdődjön elölről az, ami volt:)

2017. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na pl a Clone Warsban Bane megjelenése szerintem a lehető legrosszab dolog volt, ami történhetett
2017. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ezzel egyetértek.

mert ha jól emlékszem a sorozatbeli bane valami széles mozdulatokkal operáló paráztatást próbál nyomni yodára,vagy ilyesmi.

de a könyvekből megismert bane legfeljebb annyit mondott volna nulla testbeszéddel lenézően,közönyösen és szigorúan,hogy-esélyed sincs te gyenge senkiházi jedi.-

az meg hogy megváltoztatták a jellegzetes kinézetét a tini ninja főgonoszra,a végső érv a mellett,hogy ebben a formában felesleges volt visszahozni.

2017. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hm, ez mondjuk igaz.


Egyébként arra még van esély, hogy Ezrának lesznek még látomásai vagy gondolatai ami Maulra vezethető vissza. Legalábbis én nem tartom kizártnak. De ha lesz is, az sem mostanság, az ilyesmit pihentetni kell sokáig.

2017. márc. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=jbNoCmpNc3U


Na, itt a "szaki" is olyasmit mond, amit én írtam, bár talán kicsit kevésbé érzelgősen:D

2017. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Maul amúgy mitől halt meg a tatooinon?

Ha jól láttam csak a kardját vágta félbe obivan, nem volt rajta semmilyen sérüles

2018. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!