Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan háborús filmeket...

Tigris Balázs kérdése:

Tudtok olyan háborús filmeket írni ami igaz sztori alapján készült? (Pl a fegyvertelen katona)

Figyelt kérdés

2017. márc. 22. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mind ilyen. Tényleg volt háború.
2017. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Piszkos tizenkettő(?) nem tudom, csak apukám szokta ezeket nézni.

Talán még a Hair, de az nem teljesen, az csak bemutatja, az akkori háborút, hippikről szól.

2017. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A II. Világháború idején játszódó filmek közül az "Ellenség a kapuknál", az "Enola Gay", és a "Sophie Scholl - Aki szembeszállt Hitlerrel" tuti, hiszen a történetek is valósak, és a karakterek is valós személyek voltak! "A bukás - Hitler utolsó napjai" részletekben biztosan, de nem tudom, hogy nincs-e itt-ott elferdítve a sztori.


Az I. Világháború idején a "Nyugaton a helyzet változatlan" című filmben Paul Baumer tényleg létezett, a többiek nem biztos, illetve "A vörös báró"-ban is Manfred von Righthofen és Werner Voss valós személyek voltak, de Käte Otersdorf csak kitalált karakter, így ezeknek a filmeknek nem 100% a valóságalapjuk!


Más háborús filmeknél viszont állandóan csak kitalált karakterekbe botlok a neten.

2017. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Schindler listája, Elit alakulat, Hős alakulat.
2017. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 követ62 ***** válasza:
58%
A fegyvertelen katona. Mel Gibson új filmje 2016-os.
2017. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 követ62 ***** válasza:
100%

Bocsi. Reggel figyelmetlen voltam.

Ezért kárpótlásul ajánlom a dokumentum filmjét. A fegyvertelen hős címmel a youtubon. Valamint a könyvet ami alapján a film készült. Már kapható a könyvesboltokban.

És hamarosan a második könyv is megjelenik, már nyomdában van.

2017. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendithetetlen

imadom ezt a filmet

2017. ápr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahw en is imadtam a fegyvertelen katonat*-*. Eletem legjobb filmje. :D

Hat mar regebben lattam es nem tudom igaz sztorin alapul e, de a neve Harag. Angolul Fury. Brad Pitt jatszik benne foszerepet:D. De, ha mar Brad Pitt akkor Trója. Igaz regi haboru, de a haboru az haboru. Es az viszont igaz torteneten alapszik. Nekem a Trojaval kezdodott el a filmnezesem. Kiskoromba kb 9 evesen neztem meg eloszor. Es azota mar tuti lattam 50x :'D. Amugy lany vagyok es hat egy 9 eves kislanynak egy ilyen film azert durva XDDD

2017. ápr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!