Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is van mögöttes...

Szerintetek is van mögöttes tartalom a Sötét Lovagban?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal több van benne mint ahogy Puzsér gondolja, ti mit gondoltok a filmről, szerintetek is csak jelmezes idióták szaladoznak jobbra balra. ( nem a film minőségére vagyok ivancsi mert az csúcs, hanem a mögöttes tartalomra ! ) köszzzi
2017. ápr. 12. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs.
2017. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, az hogy egy szuperhős filmben jelmezes idióták szaladgálnak, egy műfajbeli konvenció. El kell fogadni. Minden műfajnak megvannak a konvenciói, amiket előzetesen el kell fogadni. Én tisztelem Puzsér filmismeretét, de ez az érv még akkor is nevetséges, ha a Sötét Lovag tényleg nem szólna semmiről.


(SPOILER)


Ami a Sötét Lovagot illeti, nagyon sok mögöttes mondanivalója van. Pl. az, hogy a Batmanek elősegítik a Jokerek eljövetelét. Ha megfélemlítjük és elpusztítjuk a gonoszt, nagyobb gonoszok előtt nyitjuk meg a kaput.


Ami talán a legnagyobb, fő vonulata, az erkölcsiségről szól. Batman azt képviseli, hogy az erkölcs egy szigorú szabályrendszer. Akkor sem öl, ha kéne. Vele szemben a Joker azt mondja, hogy az erkölcs és a szabályok mind csak képmutatás. Ő azt csinálja, amihez épp kedve van. És a harcuk Harvey Denten csapódik le.


A Joker egy választást kínál Batmannek. Vagy a szabályai szerint azt menti meg, akire Gothamnek szüksége van, vagy a szerelmét (akit akar). És Batman a szerelmét akarja megmenteni. Vagyis technikailag nem sérti meg a kódexét, de szembemegy a szellemével. Aminek közvetlen következményeképp Harvey Dent Two-face lesz, és feliratkozik a Joker filozófiájára. Vagyis arra, hogy az erkölcsiség random, akár egy érme feldobása. De ezt szigorúan követi. Vagyis ez egyszerre az erkölcs, mint szabályrendszer nevetségessé tétele is egyben. Hiszen ugyanolyan szigorú szabályrendszer, mint Batmané, de ugyanolyan kaotikus, mint a Jokeré. És erre Batmannek nem marad más választása, mint az igazság elrejtése és a visszavonulás. De összességében ezzel mégis jót tett a városnak.


Szóval röviden, az a film fő vonulata, hogy az erkölcsiség, mint egy szabályrendszer értelmes-e, vagy csak képmutatás, és igazából mindenki azt csinálja amit akar. És az a konklúzió, hogy egy képmutatás, de hasznos úgy tenni, mintha nem az lenne. Ez a fő mögöttes tartalom. De ki lehet térni a megfigyelőrendszerre, amit Batman csinál, vagy az egész hajós dologra is, mert ott is van komoly tartalom. Sőt, lehet csak úgy élvezni is az egészet, mert egy baromi szórakoztató film is egyben.

2017. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kettes, én úgy emlékszem, hogy Batman nem a csajt, hanem Harvey-t menti meg, de így is későn ér oda, azért lesz kétarc.
2017. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Batman oda megy, ahol azt hiszi hogy a csaj van. Csak a Joker átverte, és Harvey Dent van ott. Így őt menti meg, és a csaj hal meg. De nem azért, mert Batman így akarta.
2017. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na erre nem is emlékeztem, kösz.
2017. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!