Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A csodálatos Pókember 2 miért...

A csodálatos Pókember 2 miért lett olyan gagyi?

Figyelt kérdés
Az első része egész jól sikerült,de a második már botrányos,Zöld Manónak még egy rendes jelmeze sem volt.

2017. ápr. 13. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is lett gagyi! Nekem az a kedvenc pókember filmem, meg az első része! Habár lehet hogy a mostani Hazatérés lesz inkább a kedvenc Pókember filmem.
2017. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg gagyi, sőt borzasztó, aláássa a Pókember hírnevét. Szerintem a klasszikus a legjobb.
2017. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es ha Tobey Maguire érted hogy klasszikus, akkor szerintem alaposan el vagy tévedve, a klasszikus pókember a képregényekben van, van hálóvetője és az első igaz szerelme Gwen volt, nem Mary Jane.
2017. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tislerics Máté ***** válasza:

Szerintem a Tobey Maguire-es Pókember a legjobb! És totál felesleges elvárni bármelyik pókemberes filmtől, hogy hű legyen maximálisan a képregényekhez. A Film ugyanis egy tök más műfaj. Ezért máshogy is kell kitalálni a történetet hozzá, hogy élvezhető legyen és 2 óra alatt átjöjjön az, amit a rendező a filmmel el akar mesélni. Szóval totál irreleváns, hogy ki volt Peter első csaja a képregények szerint. Úgy is mindneki csak Mary Jane-t vágja... Akkor meg minek túlbonyolítani a dolgot?


Sam Raimi igazi klasszikust teremtett! Az új filmek (Tom Hollandosok is) Már most kb. kitörlődtek az emberek agyából. Én konkrétan szinte semmire nem emlékszem a Andrew Garfield-es filmekből és életemben nem láttam még 1 meme-et sem ezekkel kapcsolatban. De még a Tom Holandosokra se nagyon megy a visszaemlékezés... A másodikra nyilván emlékszem, mert nem rég volt a moziban. Meg amúgy tök jó is volt..


Ellenben Raimi filmjei (főleg az 1.) Igazi fordulópont volt a szuperhősös filmek sorsát illetően. Ez volt az első (Bosszúállók film szerű) igazán pop kulturálissá vált Szuperhős film. (Nyilván a Tim Burtonös Batman után.) Raimi szinte látnoki módon fektette le a modern Superhősfilmek prototípusát. Én emlékszem mekkora hatása volt a filmnek anno. Mindenki azon poénkodott, hogy hálót lő a kezéből, meg hasonlók... Na ezt kéne tudnia elérni egy ilyen jellegű filmnek! Nem azt, hogy pár év után 1 jelentre sem emlékszem belőle.....


A Raimi féle (Számomra klasszikus) filmekben csak úgy hemzsegnek a szinte meme-é vált jelenetek: A nagy erő nagy felelősséggel jár monológ, az iskolabusz után való futás. A szemüveges jelent, amiből tényleg meme lett... Aztán ott van a vonat megállítós rész a 2. részben. A híres esőben felvett csók jelenet. És akkor még meg se említettem J.K. Simmons alakítását J. Jonah Jameson szerepében. Mondanom sem kell: instant MEME lett az öreg! Az egész film úgy kortalan, ahogy van. A látvány, a zene, a szövegek. Az egyetlen talán jogos negatívuma a fimnek az maga Tobey Maguire. De én ezzel pl. totál meg tudtam barátkozni...


Az Csodálatos pókemberből kb Gwen halála egyedül az, ami megmaradt és úgymond beégett az agyamba. De a többi jelentet egyszerűen nem tudom felidézni. És ez nem hiszem, hogy az én hibám lenne... A Raimi féle Pókemberek nem csak az emlékezetembe, de a Pop kultúrába is beépültek. Konkrétan készült egy vígjáték, ami magát az 1. filmet parodizálja ki! Ilyen csakis a filmklasszikusokkal szokott megtörténni. A többi Pókarcos film csak álmodozhat ilyen pop kulturális hatásról...


Tudom, hogy sokan utálják, de szerintem akkor is a Raimis Spiderman a legnagyobb! Annak ellenére hogy, (szerintem is) Garfild és Holland is sokkal jobb színászválasztás, mint Tobey Maguire.


A csodálatos pókember meg egy totál felejthető tucatmozi. Tipikus Hollywoodra jellemző pénzéhes és ötlettelen celluloidpazarlás...


Nyugodtan lehet megvetni a véleményem miatt, de a meme-ek és az idő úgy is engem fog igazolni... :D Raimi Spiderman Forever!!!!! :D

2020. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!