Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy 13 éves lánynak mennyire...

Egy 13 éves lánynak mennyire ajánljátok a South Parkot?

Figyelt kérdés
Nem nagyon ismerem, ezért is érdekel a véleményetek. Mindenkinek előre is köszi a választ :3

2017. ápr. 16. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
persze, én is néztem ennyi idősen, meg fiatalabban is
2017. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb évadok annyira a jelenkori USA közéletről szólnak hogy egy gyerek nem biztos hogy megérti milyen társadalomkritikát hoz fel a sorozat.

A régiek viszont teljesen csak utalgatnak rájuk egy elvont történetre ráhúzva, úgyhogy az élvezhetőbb.


Egyszerű sorozatos trükk: adsz esélyt 3 résznek, és utána döntesz a folytatásról. Azért érdemes az első 1-2 rész után még nem ítélni mert sok sorozat lassan indul be (ha nem epizodikus), de ha utána sem tetszik akkor hagyod.

2017. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A készítők odatették az összes rész elejére figyelmeztetetésnek, hogy "... megtekintését semmilyen korosztálynak nem ajánljuk" :)


Nem az életkorodon múlik, nézheted-e, hanem a hozzáálásodon. Ha azért érdekel, mert trágárkodnak, 31 évesen se nézd, ha érdekelnek társadalmi jelenségek (nem csak az USAhoz köthető, hanem globálisak is) a tabuk ledöntése és a sokszor abszurd megközelítés, akkor nézheted. A csúnyabeszéd és az erőszak leginkább figyelemfelkeltés, meg hogy legyen min sziszegni az egyszeri kispolgárnak.


Azt javaslom, ha elkezded nézni, ne dömpingszerűen fogyaszd, hanem napi egy, max két epizódot nézz meg. Az első nyolc évadot nyugodtan nézheted magyar szinkronnal, utána már inkább az eredetit, mert abban az időben kezdett hanyatlani a magyar és javulni az amerikai.

2017. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, most néztem belőle 1-2 epizódot és eddig nagyon tetszik :D és még okultam is belőle :)
2017. ápr. 16. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam nézni én megértettem az összes társadalom kritikáját sőt ezért szeretem a sorozatot 14/f
2017. júl. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!