Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van más is aki szerint a...

Shan-Yu kérdése:

Van más is aki szerint a "TRANSFORMERS 3" egy jó film?

Figyelt kérdés

Michael Bay robotos filmjei közül nekem egyedül a harmadik rész tetszett. Az összes többit konkrétan nevetségesnek találtam, ahogy a kritikusok is.


Viszont a harmadik résznél azt éreztem, hogy... volt történet!! (legalább alibi szinten) És a robotoknak végre volt személyiségük!! (főleg Őrszem miatt)


Én vagyok megőrülve, vagy konkrétan ez volt az egyetlen alkalom hogy Michael Bay összekapta magát?

(mindenki más azt szokta mondani hogy az első rész volt csak elfogadható, és a 3. rossz)



2017. ápr. 20. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem mind tetszett. Sose fogom megérteni azokat, akik ilyen filmekre a történet miatt ülnek be. Aki mély emberi drámákat akar látni, az menjen színházba. Ezek a filmek arra valók, hogy az ember két órácskára leolvassza az agyát. Nem is szabad többet várni tőlük, és szerintem ennek tökéletesen megfelelnek.

De hát ez csak az én egyéni véleményem. =)

2017. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A minősíthetetlen második részhez képest tényleg szinte mestermű, és a végtelenül semmilyen és unalmas negyedik résszel ellentétben legalább végig tudtam nézni.


De magában semmiképp nem jó film, mert így is annyi gond van vele. A pozitívuma tényleg annyi, hogy érdekes a témája, van valami félig-meddig épkézláb cselekményfélesége (melyet amúgy is csak az eredeti rajzfilm egy pár epizódjából tákoltak össze) és egy-két robot kapott egy marék jellemet.


De a többi szereplő ettől még nulla. A háttérsztori zavaros és nehezen hozható összhangba az előző filmekkel. Az akció ugyanolyan követhetetlen és rosszul koreografált, mint a többi részben, és a robotok ugyanolyan túltervezettek, sokan egyenesen ocsmányak. Őrszem tényleg egy sokkal érdekesebb gonosztevő, mint amit egy ilyen filmtől várnánk, de rajta és talán Lézercsőrön kívül az összes többi feledhető. A legfontosabb Álcák, Megatron, Üstökös, Fülelő és Sokkoló mind pocsékba mentek, és Barikádot is visszahozták csak azért, hogy értelmetlenül kinyírják -- bár őt és Megatront a későbbi részekben megint visszahozzák.


Arra a bizonyos robotféregre és a körülötte kialakuló fergeteges akcióra pedig túl sok időt és pénzt pazaroltak, pedig az egésznek a történet szempontjából semmi értelme, kihagyható. A féreg és a Chicagót leigázó robotok zöme át sem alakul, hanem csak kis repülőkben utaznak. Forgatás közben elfelejtették, hogy ez egy Transformers film?


És ahhoz képest, hogy a film milyen érthetetlenül hosszú, az utolsó harmada elkapkodott. Optimuszt egy időre ki kell vonni a csatából, de nem tudtak erre kitalálni valami érdekes, netán drámai történeti indokot, ezért simán belegabalyodik egy kábelkötegbe, amikkel aztán fél órán át vacakol. Jó, hogy nem hasmenésre hivatkozott. A harc elején az Autobotok és a katonák együtt küzdenek és jól állnak, de a következő jelenetben az Autobotok hirtelen fogságban vannak. Ez hogy történt?


Annyi jó még a filmben, hogy lecsökkentették Sam idióta szüleinek szerepét, nincs benne annyi rasszizmus-gyanús figura, és a mocskos szexvicceket is visszafogták. De még így is belekerült az az idétlen vécés jelenet. Szánt és Sárfogót, a második rész rasszista robotikreit pedig szerintem hiba volt kivágni a filmből. A képregény változatban a haláljelenetük, amikor hősiesen feláldozzák magukat, hogy a többiek elmeneküljenek Őrszem elől, egész jó volt, és nélküle csorbát szenved a film: egyrészt mert így senki sem reagál Acélfej halálára, másrészt mert így hiteltelenebb, hogy a többiek hogy menekültek meg. Akik utálták őket, azok pedig örvendtek volna vagy annak, hogy végre tesznek valami hasznosat, vagy annak, hogy végre valaki kinyírta őket. Eleve az idegesítő, hogy az új szereplőket alig mutatják be, a régiek eltűnése fölött meg gyakran elsiklanak. Annyira jelentéktelenek a készítők szemében.


A film max közepes, még az agyatlan, látványos, amcsi akciófilmek mércéjével mérve is.

2017. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem a Transformers-t, minden mennyiségben, és ismerek még egy lányt aki csak ilyen. :)
2017. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy teszem fel a kérdést: miért tartják az emberek a 2007-es első filmet jobbnak mint a többit?


Én azon a filmen unatkoztam, az első óra elmegy mire Optimus és társai végre előkerülnek, a negatív szereplőket meg szinte be se mutatják.

2017. ápr. 22. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert mint filmmű, kicsit összeszedettebb és visszafogottabb. És talán sokan azért is elnézőbbek vele, mert még az újszerűség érzésével hatott.


De tény, hogy a robotok nagyon a háttérbe szorultak. Szerintem sok Transformers fan (mármint a közül a kevés közül, aki eltűri a filmeket) meg valószínűleg pont ezért kedveli inkább valamelyik későbbi részt, mert hangyányit jobban átjön belőlük a robotok személyisége.

2017. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint a 2 a kedvencem, az első picit gagyi volt, a 4. kissé vontatott, az 5. meg egy az egyben a 2 kópiája, és a legrosszabb az összes közül. Az első 4 bár tetszett, a 4. rész azok közül a legkevésbé.

19F

2017. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 4. részről sokat elmond, hogy még Kelsey Grammer sem tudta megmenteni.


A 3. megmentői: John Malkovich, John Turtorro, Alan Tudyk, Peter Cullen, Leonard Nimoy, és ÓRIÁSI előrelépés hogy a baltaarcú Megan Fox helyére az a szőke csaj jött.

2017. júl. 20. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!