Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Anakint a 66-os parancs...

Benito9413 kérdése:

Anakint a 66-os parancs kiadása után hogyhogy nem támadták meg a klónok? Honnan tudták, hogy őt nem kell lelőni, nem úgy mint a többi jedit?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 21. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem Jedi volt, hanem Sith.
2017. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de ezt biztosan nem kürtölték világgá. Az uralkodóról sem tudták hogy ki is ő valójában, úgy tudták kezdetben, hogy csak egy politikus. Gondolom, hogyha kitudódott volna a kiléte, akkor nem ad neki a szenátus akkora hatalmat.

A klónok szemszögéből nézve nekem így tűnik: öljünk meg minden jedit, kivéve azt az egyet.

2017. ápr. 21. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 66-os parancs a klónok agyába ültetett chip volt. Mivel Sidious elég nagy spíler volt, és mindent előre eltervezett, valószínűeg azt is beleprogramoztatta a chip-be, hogy Anakin kivételt képes a parancs alól
2017. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a szakaszparancsonokok a chip aktiváláskor megkapták ukázba hogy ki lesz a vezérük, kit nem bánthatnak és kinek engedelmeskednek. Utána meg már a többieknek nyilvánvaló volt, mivel látták hogy ő is kaszabolja a jediket.
2017. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt a chipes dolgot már csak a mese magyarázza bele utólag. Ami engem illet, ezt én nem tartom elfogadható magyarázatnak a 66-os parancs végrehajtása terén. Sőt, ami a mesékben történik, abból én semmit nem tekintek hivatalos verziónak. Egyszerűen túl béna. Kár, hogy a mostani Star Wars mesékkel a gyerekeket, illetve a pénzszerzést célozzák meg, mert sokkal többet ki lehetne hozni belőle az idióta, egyáltalán nem vicces poénok helyett. A Rebelsben is Ezra vígan ugrál az űrben egyik hajóról a másikra, valami vacak sisakkal a fején, ráadásul pulcsiban. Hagyjuk már...Az ilyen fel tud idegesíteni.
2017. ápr. 23. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt a chipes dolgot már csak a mese magyarázza bele utólag. Ami engem illet, ezt én nem tartom elfogadható magyarázatnak a 66-os parancs végrehajtása terén."


Akkor mégis mivel magyarázod, hogy a klónok hirtelen agyatlan, gondolkodásra képtelen gyilkológépekké változtak... Csupán vezényszóra! Miközben az Episode II-ben világosan leszögezik, hogy a "Klónok önállóan gondolkodnak". És ez különbözteti meg őket a droidoktól! Szóval hallgatom a jobb magyarázatot!


Ha pedig a TCW mese, akkor meg mivan? Mondok neked durvábbat, a Star Wars önmagában egy hatalmas mese, gyakorlatilag legmonumentálisabb mese az egész univerzumban! Ráadásul a TCW 66-os paranccsal foglalkozó részeit én abszolút nem ajánlanám "kisgyerekeknek". Azok a részek kőkeményen a felnőtt hardcore rajongóknak szólnak


"Sőt, ami a mesékben történik, abból én semmit nem tekintek hivatalos verziónak."


Ha tetszik, ha nem, a TCW, és a Rebels is kánon.


"Egyszerűen túl béna."


Miért, esetleg ellentmond a filmeknek? Nagyon nem!


"Kár, hogy a mostani Star Wars mesékkel a gyerekeket, illetve a pénzszerzést célozzák meg"


A Star Wars Rebels konkrétan egy veszteséges sorozat, ennek ellenére 4 évadot csináltak belőle. Szerintem ez nem azt mutatja, hogy csak a pénz érdekli őket.


"A Rebelsben is Ezra vígan ugrál az űrben egyik hajóról a másikra, valami vacak sisakkal a fején, ráadásul pulcsiban."


Tudod, a Star Wars-ban nem érvényesek a mi világunk fizikai törvényei, ha eddig nem tűnt volna fel! Pont ez a legnagyobb bajod, amikor fizikai értelemben ennél sokkal nagyobb "baromságokat" látunk a filmekben! Vagy akkor mutass egy példát a kánonból, ami bizonyítja, hogy Ezra nem ugrálhatna vígan az űrben!

2017. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A klónok csak a Palpatine által kiadott parancsot követték, ezért ölték le a jediket. A kérdésem arra irányult, hogy Anakint akkor miért nem célozták. A Rendből sem igazán tudták kizárni, mivel az túl hamar elpusztult, nem hiszem hogy ezzel foglalkoztak, mikor támadás alatt álltak.


Egyébként nem a mesével van bajom, hanem azzal ahogyan megcsinálták. Ha jól tudom a Rebelsnek is annyi lesz a következő évad után.

Én csak leírtam a véleményem, ha te máshogy gondolod, hát okés.

2017. ápr. 23. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg Palpatine közölte az 501-esekkel, hogy Anakin mostantól velünk(Köztársaság, a Kancellár) van. Ez a legegyszerűbb magyarázat, ha nem a chipes sztorit vesszük. Ami egyébként szintén valid azt leszámítva is, hogy csak a mesében szerepelt, hisz a 2. részben is mondják, hogy genetikailag módosították őket és beléjük van táplálva az összes ilyen parancs ezekre a helyzetekre.
2017. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ki lett adva a parancs,hogy ő nem jedi,hanem dart vader a császár jobb keze,sőt csakúgy mint a klónoknak az ő első számú feladata is a 66os parancs végrehajtása,amit elég szépen végig is csinált a jedi templomban.
2017. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
"A klónok csak a Palpatine által kiadott parancsot követték, ezért ölték le a jediket." Kérdező! Pont ezért logikus a chipes dolog. Gondolj bele: A klónok azt sem tudták hogy ki az a Sidious nagyúr, sőt mint Palpatine kancellárt is a többségük max. szóban ismerte, hogy ő vezeti a Köztársaságot. Ehhez képest a jedi tábornokok éveken át velük harcoltak számos csatában, sokszor megmentve a klónok életét is ha úgy alakult. Na ehhez képest kaptak egy parancsszót valakitől, és azonnal szó nélkül legyilkolták az addigi bajtársaikat. Ez egy kicsit sántít, ha hozzávesszük amit előttem is írtak, hogy a klónok tudnak gondolkodni emberi shzinten a droidokkal ellentében. Ez kb. olyan mintha mennél az utcán és oamenne hozzád egy csávó hogy "Te, figyelj már, menj haza és irtsd ki a családod!", te pedig hazamész és megteszed. Normális ember ilyet nem csinál, hacsak nem módosították valamivel a tudatát, amire a chip a magyarázat. Amit egyébként néhány klón eltávolított, lásd Rexéket (bár tudom, te nem nézed a Rebelst.)
2017. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!