Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A fegyvertelen katona című...

A fegyvertelen katona című filmben van néhány dolog amit nem értek. Aki tudja elmagyarázná? Xddd

Figyelt kérdés

Az van, hogy 3 dolgot nem értek.

Az első, hogy amikor másznak a Hacksaw gerinen vér csöpög a kezükre. Hogy a pic.sába? Először azt gondoltam fent van egy katona aki megsérült és vérzik, de senki és semmi nem volt ott xdddd.

A második az az, hogy amikor a Japánok túlerőben vannak, és az Amerikaiak vissza vonulnak Doss ugyebár fent marad és amikor a Japánok területén van, abban a barlang szerűségben, ott van egy sérült Japán. De ha ott vonultak a Japán katonák, miért bújt el tőlük? Ráadásul úgy hogy meglőtték.. Meg az a felakasztott csávó is akitől majdnem szívrohamot kaptam amikor néztem a filmet. Azt vajon Amcsik tették, vagy Japánok?

Harmadik pedig ami a film végén van bevágás amikor az igazi öreg Doss meséli a dolgokat. Na ott feltűnik az öreg Glover százados is aki azt mondja, hogy amikor Doss az ő életét is megmentette, az már a sors fintora volt. De hát nem is az ő életét mentette meg, hanem Howell őrmesternek.

Valaki ezekre tud nekem válaszokat adni?:'D



2017. ápr. 26. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az első, hogy amikor másznak a Hacksaw gerinen vér csöpög a kezükre."

Ez gondolom a drámai hatás kedvéért volt.


" ha ott vonultak a Japán katonák, miért bújt el tőlük?"

Szerintem az a magyarázata, hogy a sérülésétől nem tudott sem mozogni, sem kiáltani.


" Meg az a felakasztott csávó is akitől majdnem szívrohamot kaptam amikor néztem a filmet."

Szerintem magát akasztotta fel, nyilván elege lett/beleőrült a háborúba. Mondjuk ilyesmi a japánokra nem igazán volt jellemző, de ki tudja.


" De hát nem is az ő életét mentette meg, hanem Howell őrmesternek. "

A valóságban Glover életét mentette meg.


Úgyhogy igen, van néhány hülyeség a filmben.

pl. egyszer sem töltenek a filmben, minden fegyver kifogyhatatlan.

Vagy amikor a bunkernél azzal a táskabombával szórakoznak, amikor előtte pár perccel bazookával szétrobbantottak egy hasonló bunkert.

Vagy amikor visszavonultak az amcsik, akkor a japánok miért nem vágták le a kötelet, amin felmásztak.

2017. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért nem vágták el a kötelet, mert nem értek odáig. A haditengerészek elkezdtek bombázni. Bár azt bírom Glover szólt nekik, de kb 5 perc volt mire elkezdték bombázni a területet xddd Azért köszönöm a választ! :)
2017. ápr. 28. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

De amikor már abbahagyták a bombázást és a túlélőket keresgélték.

Simán odamehettek volna páran és levághatták volna.

2017. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Biztos volt okuk rá
2017. ápr. 28. 17:20
 5/6 követ62 ***** válasza:

Szia.

Ha ajánlhatom két könyv is megjelent melyekben mindent hitelesen olvashatsz. Könyves boltokban és a neten is kapható.

Az egyiket 1968-ban írták (az bővebb terjedelmű) és az elején a filmből va rajta kép. A másikat 2004-ben írta (Doss elmondása alapján) a második felesége. Ezen egy női és egy férfi arc egymással szembe, valamint egy jelenet, hogyan mentik a szanitécek a sebesülteket.

2017. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A végén Howell életét is megmentette, amikor a kézigránátot dobták a Japánok, és kézzel vissza üti, ha megfigyeled ott van howel örmester.:)
2018. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!