Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan halk az összes...

Miért olyan halk az összes filmben a párbeszéd 5.1-es rendszeren?

Figyelt kérdés
Van egy elég jó hangrendszerem, nemrég vettem, nagy nehezen sikerült beállítanom hogy tökéletesen szóljon az 5.1, zenék, játékok kegyetlen jól szólnak rajta, de filmet nézni egyszerűen borzalom. Az emberi párbeszédeket csak akkor hallom, ha majdnem teljesen felhangosítom a hangfalakat, mert olyan halkan beszélnek benne. Amikor nézem a jelszintet, az egytizedéig se ugrik fel a bejövő hang szintje a "panelen", miközben egy filmben épp beszélgetnek. Ellenben amikor robbanás, vagy kocsivezetés, vagy lövöldözés van, akkorát szól a rendszer, hogy az összes ablak beremeg a mélynyomótól, és még a szomszéd Lenke néni is panaszosan tekintget ki az ablakán, hogy mi ez a lárma. Ez főleg éjszaka lehetetleníti el a filmnézést. Komolyan mondom, csak úgy tudok filmet nézni, ha a kezem folyamatosan a hangosító tekerőn van, és amikor akciójelenet van, akkor kb 30%-ra kell halkítanom (persze, ha közben van párbeszéd is, akkor azt nem hallom) ha meg beszélgetés van, akkor felnyomom 90%-ra. Csakhogy ez rohadt idegesítő, és nagyban rontja a kényelmes filmélményt. Nem lehet valahogy lejátszón belül beállítani, hogy a párbeszédek legyenek sokkal hangosabbak, az atmoszféra meg jóval halkabb?

2017. máj. 14. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:

én a mini képernyős dvd lejátszón vettem ezt észre.

az 5.1es filmek olyan halkak rajta full hangerőn,hogy lesni kell.

2017. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!