Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki ismer rá erre a filmre? -...

Ki ismer rá erre a filmre? - Tömören egy utasszállító pilóta a főszereplő, akinek több fix állomásán volt felesége/családja és a film a lebukásáról szól.

Figyelt kérdés
Talán 2000-es körüli film lehet. Valamelyik felesége/barátnője gyanút fogott, és összefogva a többivel lebuktatták. Lehet csak 2 nő volt. Előre is köszi a megfejtőnek!

2017. máj. 30. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden kikötőben

[link]

2017. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Telitalálat!
2017. máj. 31. 01:05
 3/7 anonim válasza:
100%

En inkabb azon amuldozok hogy hogy lett a " frequent flyer" bol " minden kikotoben "


Ennyire nem menne az idegen nyelv arrafele ?

2017. máj. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeken már én is sokat gondolkoztam. De van, hogy tükörfordításban nem olyan találó a film címe.
2017. máj. 31. 12:49
 5/7 anonim válasza:

eg


" Home alone " lett " Reszkessetek betorok " :)))

2017. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hu köszi nektek! Most megnéztem, tökjó film, csodalkozom hogy eddig nem lattam :)
2017. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3-nak!

Nyilván megy a (mű)fordítóknak az idegen nyelv, elvégre ez a szakmájuk - bár néha ott is előfordulnak bakik.

Nekik kevésbé kötött a kezük, sokszor egy vadnak hangzó cím/ vagy vers-/ dalszöveg jobban visszaadja a mű, (darab, dal, film, stb.) eredeti hangulatát, mondanivalóját, mint a szó szerinti fordítás.


Ez utóbbi nagyon fontos különböző szakmai területeken (műszaki, jogi, orvosi, diplomáciai, stb.).

Én is tolmácsoltam már üzemben mérnöknek, mikrobiológusnak (miközben a kollégáival vitatkozott), hagyatéki tárgyaláson, bevándorlási hivatalban - ezeknél nem igazán lehet kreatívkodni...


De ha pl. azt mondjuk, h. ennél a filmnél a "Minden kikötőben" szerintem elég találó (mert ugye a repterek légikikötőként is ismertek, ill. régen (lehet, h. most is) a matrózok egy részének volt 'minden' kikötőben egy-egy kedvese (aki persze lehet, h. sejtette/ tudta, h. nem ő az egyedüli 'szerencsés').

Szerintem jobb, mint a "Gyakori utazó" - bár az sem lenne rossz cím.

2017. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!