Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozatot tudnátok...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen sorozatot tudnátok ajánlani az alább leírtak szerint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy sorozatnéző válságban vagyok éppen.

Egy sorozat addikt vagyok, (ezek mellett filmnéző és videojáték is, de ez most mellékes), aki nagyon sok sorozatot néz párhuzamosan, illetve mindenféleképpen, van, hogy véletlenszerűen találok egy régebbi sorozatot, amit 1-2-3 nap alatt ledarálok, évadok számától függően, de a legtöbb, amit folyamatosan követek. Viszont mostanság úgy érzem, hogy annyi mindent láttam már, mindenféle műfajból mindenféle megvalósítást, hogy egyszerűen semmi nem tud már úgy igazán lekötni, mint régen. Van a nagy klasszikus 24 c. sorozat, amit imádtam, viszont ez az új évad ami nemrég jött valami hihetetlen borzalmas volt, nagyon örültem, hogy végül elkaszálták. A lényeg az, hogy a mostani állapotomban egyszerűen nem tud lekötni semmi, nem érdekel semmi, régen vártam az Orphan Black új részeit, most meg amikor végignézem őket, csak úgy... "meh". Nem rossz, de nem élveztem különösebben.

Szóval, a kérdésem az lenne, hogy milyen sorozatot tudnátok ajánlani egy olyan embernek, aki már belefáradt, hogy századszorra kell végignéznie ugyanazokat a dolgokat, csak más megvalósításban, más cím alatt. Tehát valami igazán egyedi, nem mindennapi sorozatokra gondolok, amik nem túl ismertek. Csak azért, mert az ismertebbeket valószínűleg már láttam. Amire most leginkább kedvem lenne, az valami jó kis akció krimi, normálisan felvett akció jelenetekkel és kreatív ügyekkel. (az olyanokat, mint Luther, Hannibal, Sherlock már láttam, az olyan tucatgyártott fasz-sá-gok, mint NCIS meg társai nem érdekelnek távolról sem, de majd ha úgy döntök, hogy unalom általi halált szeretnék magamnak, akkor elkezdem őket)

Szóval értitek a lényeget, előre is köszönöm a válaszokat!


2017. jún. 21. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Banshee? Akcióközpontú eléggé, minden részben kiadós verekedések vannak.


Ha valami nem-tucat dolog érdekel, akkor talán az "Inside no 9"? Epizodikus antológia, a fekete humor és szatíra vonalán. Mindig van benne egy ütős csavar, és mire feleszmélsz belőle még lehet jön 2-3. Hullámzóak a részek hiszen mindegyik más történik, de vannak nagyon erősek benne. Darálva egészen más élmény ha nem hagyod ülepedni a történteket. Ennek a 'nagy testvére' a "Black mirror", ugyanilyen epizodikus sci-fi-disztópikus antológia.


A nyomozós sorozat: "Broadchurch", (gyengébb amerikai remake-e: "Gracepoint") illetve valamennyi akcióval a "Happy Valley", "Bron/Broen". Disztópikus történelmi (nácik és japán nyeri a 2. világháborút): "The man in the high castle". Életrajzi-történelmi szintén akcióval (nagyon magas arányú spanyollal): "Narcos". Francia drámasorozat halálból visszatérő és újra beilleszkedő emberekről: "Les Revenants" (gyengébb amerikai remakeje: "The returned").


Ha junkie vagy akkor feltehetően ismered ezeket is, engem nagyjából ezek fogtak meg az elmúlt 1-2 évben.

2017. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Klasszikusabb sorozatok? Twin Peaks, The Wire, Sopranos
2017. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kevésbé ismert mint a többi de szerintem elég jó sorozatok voltak-

intruders

visszajárók

carnivale

a préda

dig az ősi prófécia

childhods'end

sense8

the expanse

2017. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1:


Black Mirror, The Man In The High Castle, Narcos, ezeket követem. Banshee jó ideje tervben van, a többiről még nem hallottam.


#2:


Megvolt mindhárom.


#3:


Nah, ezekből csak az Expanse-t követem.

A Sense8 már nagyon rég óta, amióta elindult a sorozat "tervben van", de még sosem jutottal el odáig hogy belekezdjek, pedig tényleg érdekel.

2017. jún. 23. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:

pedig jó a sense8.

a "csak még egy részt megnézek" faktor simán benne van,annyira hogy bedarálod 1 nap alatt.

egy nagyon gáz vele,hogy a rendezők-akik a mátrixot is csinálták-az egyik időközben átoperáltatta magát nővé,ezért a sorozatba is bele van erőszakolva jó pár oda nem illő és indokolatlan bu-ziskodás,ami kizökkenthet időnként az amúgy tök jó soriból.

2017. jún. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!