Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Amerikai Horror Story: Asylum...

Amerikai Horror Story: Asylum kérdések (SPOILER)! Miért történtek az alábbi dolgok/mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Ma fejeztem be a Zártosztály évadot, és rengeteg kérdésre nem kaptam választ, illetve rengeteg mindent nem értettem. Aki rajongó vagy legalábbis ismeri a dolgokat, tudna segíteni? Spoilerveszély!!!


Kérdéseim:

-Dr. Arden akkor most tényleg náci orvos volt? Vagy csak rákenték? Az a nő aki Anna Franknak képzelte magát, honnan tudta hogy ki ő ha tényleg náci volt?

-Miért ölte meg magát Arden, mikor Mary Eunice nővér holttestével együtt magát is elhamvasztotta?

-Még mindig Dr. Arden: miért hagyta életben azokat a szörnyetegeket az erdőben akiken kísérletezett, miért gondoskodott róluk, majd miért ölte meg hirtelen mindet?

-Még mindig Dr. Arden: akkor ő most lényegében jó vagy rossz ember volt inkább? Sok tette egy szörnyetegre utal (az emberkísérletek, a prostival folytatott "vacsorája", az embertelen bánásmódja, Jude nővér elárulása, ugyanakkor embert faragott az Anna Frank-imposztorból, őszintén szerette Mary Eunice nővért (az életének is az ő holttestével vetett véget), és összességében sokszor nagyon emberi arcot mutatott? Minden karakter komplex és összetett volt, de talán nála a legnehezebb megítélni hogy jó volt-e inkább vagy rossz.

-A Monsignior (vagy hogy kell írni, "monszinyór") miért nem mentette ki Jude nővért, mikor megígérte neki, és miért lett öngyilkos miután Lana és csapata megpróbálta sarokba szorítani?

-Mi történt az erdőben, miután Kit gyerekei elkísérték oda Jude nővért a dührohama után?

-Mi lett az intézet betegeinek sorsa miután Lana bezáratta a helyet?

-Hogyan tudták bizonyítani, hogy nem Kit, hanem a felesége ölte meg Gracet? (És ugyanígy honnan tudták hogy Lana önvédelemből ölte meg Thredsont, és nem bosszúvágyból? Senki szemtanú nem volt...)

-Kik voltak az idegenek? Ufók? Mi volt a jelentőségük?


Elézést a sok kérdésért, még lehet lenne több is, de most hirtelen talán ennyi jutott eszembe. :D Köszönöm ha valaki válaszol rájuk!



2017. jún. 21. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írok, mert érdekelnek a válaszok (bocsi kérdező)
2017. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sorrendben haladsz az évadokkal?

Már rég láttam, de én így ítéltem meg: dr Arden gonosz, de a beteg fajtából. (Pl mint Hannibal, ő is szerette azt a nyomozó csajt, de attól még gonosz.) Így értelmeztem a karakterét.

A papot elsősorban a hatalomvágy hajtotta. A végén öngyi lett, gondolom a lelkiismerete miatt. Jude nővért is kihasználta csak, utána teher lett volna a számára a karrierjében.

Pont azért jó ez a sorozat, mert maradnak nyitott kérdések, pl a gyerekek mit csináltak a nővérrel az erdőben (ugye ők ufó gyerekek!).

Ja és nincsenek csak jó és csak rossz karakterek, ahogy az életben sem.

2017. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Újra kellene nézned az évadot (és használni egy kicsit az eszedet), mert benne van szinte minden kérdésedre a válasz.


1. Igen. Anna Frank onnan ismerte fel, hogy mániákusan nyomozott a nácik után és látott róla képet (ez akkor derül ki, amikor az epizód végén, a "gyógyulása" után a férje leszedi a fotóját a kiszúrótábláról).

2. Mert ahogy te is írod őszintén szerette őt és az ártatlanságát.

3. Ezek egy (beteg) kísérlet részei voltak, egy továbbfejlesztett, ellenállóbb emberi faj létrehozására. Azért ölte meg őket, mert aktívan nyomoztak utána + nem akart azt ártatlanságát elvesztett Mary Eunice nőver kédvére tenni.

4. "embert faragott az Anna Frank-imposztorból" akit amúgy pont leszart volna, ha nem jött volna rá a kilétére és mert a lobotómia annyira humánus eljárás. Lehet, hogy valaha, valamikor jót akart, de mire megismerjük már egyértelműen túllépett rengeteg határt.

5. Mert egy önző, hatalomvágyó alak volt, aki csak kihasznált másokat. (Kb. mint dr. Arden, lehet, hogy valaha nemes célok hajtották.)

6. Földönkívüliek. Ki tudja, mit műveétek vele.

7. Thredson esetében nagyon hihető az önvédelem. Grace esetében szerintem Alma beismerő vallomást tett, de ha más nem, a vérnyomok és ujjlenyomatok elég egyértelműek, nem?

8. Földönkívüliek. Az én olvasatomban ugyanazt csinálták, mint dr. Arden: az emberi faj fejlesztésével kísérleteztek. Csak amíg dr. Arden rombolt, ők gyógyítottak is. Hogy az egész mennyire etikus, azt a fantáziádra bízom :)))

2017. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval.


Annyit még hozzátennék, hogy Arden azért is irtotta ki hirtelen az összes "lényét", mert a földönkívüliek létezésének fényre derülésének a hatására, -azt látva hogyan gyógyították meg Peppert és állították meg őt abban, hogy kísérletezzen Grace-n, amikor terhes volt- valami megpattant benne. Megrohanta a saját, nagynak hitt kísérleteinek a jelentéktelensége és nem látta értelmét tovább bajlódni vele, amikor úgyis csak "második lehet."

2018. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!