Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Dragon ball fanok! Miért van...

Dragon ball fanok! Miért van az, hogy alig találni valakit, aki bírja a GT-t? Aki utálja, magyarázza már meg, hogy miért?

Figyelt kérdés
Az, hogy nem az eredetin alapul nem indok. Nézzük meg a DB Super színvonalát, nincs miről beszélni...
2017. jún. 27. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1-A Gonoszoknál nem éreztem kellő motivációt,ráadásul a GT gonoszok szinte egy az egyben ugyanazok,mint a Z-ben(Baby=Cell,C17=C17 egyedül a legutolsó sárkány volt kivétel)

2-Pan-t betették főszereplőnek,ami óriási hiba volt,ő meg Giru szinte könyörgött a pofonért

3-Az egész évadban Goku volt az egyetlen harcos,és ez baromi unalmas volt,hogy mindenkit Goku győz le.Persze lehet mondani,hogy Vegita is ott volt mellette,de erről majd a négyes pontban beszélek

4-Vegitával nem is értem mi lett.Az oké,hogy meg akarta szerezni az SSJ4 formát,és ha saját erejéből akarta volna megszerezni,akkor nem is lenne vele bajom,de,hogy a büszke Saiyan herceg elfogadja az erőt egy géptől...ez Vegita személyiségének kiforgatása volt.

5-Az animációk alapból rebdben voltak,de volt,hogy nagyon lusták voltak az animátorok [link]


A Super-ben ezeknek a hibáknak nagy része ki lett javítva

2017. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kifejtetted.

Először is valóban hasonlóak a főgonoszok, ebben igazad van, de szerintem a motiváció semmiben sem érezhető kevésbé, mint a Super esetében, valahogy itt nem tudták elérni, hogy izguljak az univerzum esetleges pusztulása miatt.

Igen, Pan a kelleténél több szerepet kapott, de csak az elején, utána már valamennyire minimalizálták a megjelenését.

Itt Goku a főszereplő, a többieket lenyomta, amit a Super erőszint tekintetében akar beállítani az kész röhej. Pl.: Tensinhan-nak meg Zseniális Teknősnek kellett volna szembeszállnia az ellenséggel, na ne röhögtess :D

Vegita megalázását a Super műveli elképesztően, mikor ezt láttam majdnem elsírtam magam: [link]

A Super animátorai...

[link]

[link]

Azért van különbség:

[link]

2017. jún. 29. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a Dragon Ball egyik legzseniálisabb karaktere a Superben született,Zamasu személyében.Teljesen jól megvoltak indokolva a tettei.Sajna már a Z-ben is felmerült az a probléma,hogy a gonoszok mögé nem adtak túl nagy hátteret,egyszerűen csak hagyták harcolni(Gondolok itt Cell-re vagy Buu-ra,akiket hiába imádok,egyszerűen nem éreztem a moivációjukat).

Vegeta Megalázása sajnos azon hibák között van amit a Super sem javított ki,de szerencsére adtak neki egy csomó epicpillanatot is.

Az animációról szólva pedig...Hát itt egy darabig magyarázni fogok,készülj fel.

Naszóval,egy jól kinéző rész elkészítéséhez 8-12 hétre van szükség(És persze az animátorok gyorsaságától is függ,de elsősorban meg kell legyen ez az időtartam).Az általad linkelt részletek az 5.részből vannak kivágva,amire az animátoroknak 4 HETÜK VOLT.A fele annak az időtartamnak,ami egy jó részhez szükséges.Ennek indokait nem részletezném,a lényeg az,hogy mostanra már baromi szép szépek a részek

https://www.youtube.com/watch?v=7GjsQlqKCOs

https://www.youtube.com/watch?v=lxcOomut7rQ

https://www.youtube.com/watch?v=u_3DPG4AUmk&t=24s

Ráadásul az a bizonyos 5.epizód a Blu ray verzión már egész szépen néz ki.Persze lehet mondani,hogy ez csalás,ez igaz is,de ez esetben nézzük csak meg,hogy hogy nézett ki a Z az első felújítása előtt:

[link]

[link]

[link]

Valószínüleg nem erre emlékszik az ember,ha megemlítik a Z animációit.Persze mivel a Z a Kai-al együtt már a 8-9. felújítását kapta meg.Szóval úgy gondolom mostanra már nem lehet panaszkodni a Superben az animációkra.

Viszont mondanék pár dolgot amit szerettem a GT-ben

-Az animáció tök jó volt

-Az SSJ4 forma is nagyon tetszett(nem úgy,mint a God)

-A zenék egész jók voltak

-Az utolsó 3 sárkánnyal sem volt bajom


(Elnézést a sok szóismétlés miatt)

2017. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, Zamasu valóban jól kitalált karakter, még Beerus és Whis is tetszik, de hogy Dermesztőt nem bírják ott poshasztani a pokolban, nagyon zavaró, még a Gold formát elnéztem, na jó, Dermesztő fontos karakter volt, de hogy még egyszer visszahozzák már túl sok.

Az animáció tényleg sokat javult, az általad linkelt részek (Goku vs. Gold Frieza) különösen jól sikerültek. De volt min javítani:

[link]

De azért az 5. rész után is voltak baklövések:

https://www.youtube.com/watch?v=J5BkNwS0ibI

https://www.youtube.com/watch?v=ZzPBiGliH5I

Ó és még egy Vegita epicpillanat: [link]

Úgy vettem észre, hogy a Super animáció csak akkor jó, ha a képen egyszerre egy karakter szerepel, ha sokan vannak elmosódnak a részletek, vagy idegesítően elvétik az arányokat, pl. így volt ez a legutóbbi részben is (96.), 09:14-nél Frieza nevetségesen aránytalan.

Az animátoroknak ugyanannyi idejük volt mint a GT esetében, és a technika is sokat fejlődött az évek alatt, de sajnos ez nem minden esetben látszik.

De nem panaszkodnék az animációra, ha a Super nem lenne tele logikátlanságokkal. Már említettem az erőszintproblémákat, de nem hiszem hogy az univerzumban Gokuékon kívül nincs senki figyelemreméltó a tornára...

A God szint sem valami "isteni", nem értem miért kellett, eddig önmaguktól érték el a szintfejlődést sayan-ként. Maga a God szintűvé válás is gyenge volt szerintem.

A GT-ben valahogy jobban hozták a drámát, az SSj4 megszületése sokkal jobban illett a DB "univerzumba". A sárkányok is eredetiek voltak és összekötötték őket a sárkánygömbökkel, ami egy remek lezárást jelentett.

2017. jún. 30. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem várjuk meg,ameddig kijön az első felújított változata a DBS-nek.Mint mndtam az előtte lévő évadok sem voltak először "húdeszépek"

A Superben tényleg sok a logikátlanság,de hogy is mondjam...A DB-re a Dermesztő saga-ig lehet kritikusi szemmel nézni,onnan már jönnek az olyan részek,mint az androidok vagy Cell,amiről mindenki tudta,hogy még DB mércével is egy hülyeségnek számítanak,mégis mindenki élvezte az ott lévő harcokat.Amúgy hamár erőszintek a GT-ben: https://www.youtube.com/watch?v=-tGCHOjmpWA

Vagy logikátlanságok a GT-ben amikor Goku SSJ4-ben püföli az egyik sárkányt,de az eső öli meg...

Vegitának pedig a Superben sokkal több epic pillanata volt,de nem csak neki,Gohan Piccolo-nak sőt még talán Buu-nak is.

2017. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A Cell-es nem tűnik nagy logikátlanságnak, csak nem hagyta magát felszívni. A sárkány meg elektromos volt, így intézhette el az eső, amúgy erős volt.

Gohan a Super elején sem nagyon tündökölt, aztán is csak azért eddzett megint, mert az univerzum sorsa a tét.

2017. jún. 30. 21:14
 7/11 anonim válasza:
Ha Vegita nem enged a büszkeségéből, a Földnek annyi. (Bulma és Trunks is meghal)
2017. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De azért alább adta a kelleténél, ez fájó pont nálam
2017. júl. 18. 18:22
 9/11 anonim válasza:
Csakhogy számára már fontosabb volt a családja, mint a büszkesége. Tudod, ezt nevezik jellemfejlődésnek. Amúgy csak addig bírta, amíg Bills meg nem ütötte Bulmát.
2017. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a jellemfejlődés ezek nélkül a pillanatok nélkül is megfigyelhető. A mangában ezek egyáltalán nem szerepelnek, csak az anime újította be őket.
2017. júl. 18. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!