Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan értelmezitek a Viharszi...

Hogyan értelmezitek a Viharsziget c. film végét?

Figyelt kérdés

Megnéztem a filmet és azt hittem értem, de valakinek másképp jött le.

Az én értelmezésem szerint a főszereplő az őt ért trauma miatt tényleg bekattant és az elmegyógyintézet betege volt. A végén pedig elhangzik az a mondat (Melyik rosszabb? Szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni?). Szerintem önként alávetette magát a lobotómiának, mert az utóbbit választotta. Akkorra már tudatában volt állapotának és emiatt inkább úgy döntött, jobb "tiszta fejjel" meghalni, mint elmeháborodottan élni.

Namármost, ezzel szemben egyesek szerint a főszereplőt bepalizták és elhitették vele a sztorit, hogy ne buktassa le az intézetet az ott folyó illegális kísérletek miatt.



2017. jún. 28. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmeztem, hogy ő is egy beteg és hallucinációi voltak.
2017. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát többféle értelmezése is lehet, de én úgy éreztem, gondoltam, ahogy te is leírtad. Tényleg nyomozó, bekattant, a szigetre került, kísérleteztek rajta azzal, hogy próbálták visszahozni az ép elméjét azáltal, hogy egy általa kitalált történethez asszisztáltak neki. Majd a végén ráeszmélt, hogy mit tett és miért van ott, de ezzel nem tudott együtt élni, ezért úgy döntött, hogy hazudik és aláveti magát a lobotómiának.
2017. jún. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Úgy van, ahogy te is gondoltad. Ahogy a filmben is említette az orvos, a nyomozó az egész szigetet bejárta, átkutatta, sehol nem talált “náci kísérleteket, sátán műtőit” vagy bármi illegális jelenséget. És azért meg kell hagyni az egész film alatt elég hosszú pórázra volt engedve, oda ment ahova és amikor akart. Ha rejtegetni valójuk lett volna, nem engedték volna jönni-menni, hanem állandóan figyelték volna.
2018. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de a film elején mikor a hajón odament Chuck-kal, mondta neki, hogy nem is volt soha gyereke. szerintem átverték, a társa Chuck is áruló volt :(
2020. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. nem emlékezett, hogy volt-e gyereke, akkor nem mérvadó.
2020. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!