Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismerte filozófálgatós animéka...

Ismerte filozófálgatós animékat? Olyanokra gondolok, mint a Kino no Tabi vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten nem, mivel nem sok animesorit láttam még.

Viszont írok párat, amely -többek között- elgondolkodtató.


kokoro connect:


16 éves kortól ajánlom nézni (17-18 évesekről szól egyébként), mert lélektani dráma, és felnőtté válásról, jellemfejlődésről szól, mégpedig erőteljesen szembesítő jelleggel, testcserék, gondolatolvasás, érzelmi telepátia stb útján.

Slice of life, ha nem számítjuk a nem szokványos érzékeléseket.

Bár ez inkább pszichologizáló, de az is gondolkodásra serkent.


Death Note:


közismert krimi, elég csavaros,

de nem a logika, ráció miatt említem a kérdésedhez,

hanem mert erkölcsi alapon filozófiai kérdéseket is felvet.


death parade:


talán erről is elmondható, hogy filózó. Halottak szembesítése elmúlt életük bűneivel. ez is tehát "morálfilozófia".


Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume

...valamint:

Eve no Jikan


E két nagyon rövid animesori alapvető kérdése, mint a Ghost in the Shell-nek:

van-e lelke az androidoknak...?


Esetleg még, nem túl erős sorik, de ha nem találsz jobban, akkor:


Fractale:


eszméletlen különleges cgi tájhátterekkel, kb "Matrix" szerű kérdéseket feszeget, de kicsit ligt-osabban. Amúgy szinte ugyanaz az alapvetés, csak itt direktebben nevezik meg a környezet: mátrix helyett a tényleges valójában, tehát fraktálszerkezetben élünk.

De a Fractale anime inkább könnyed szórakozás, scifi-fantasy mese, némi elgondolkodtatással.


Kami-sama no inai nichiyoubi:


Ez kissé absztrakt, elvont fantasy anime, nehezen értelmezhető, bár nem mondanám kifejezetten filozofikusnak.

Annyi benne a konkrétum, hogy a sírásó lány ráébred fokozatosan, hogy akiket élőknek hitt, mind halott emberek, kvázi zombik, akik élőnek látszottak mindig is, beleértve a családtagjait is.

Amolyan szimbolikus lételmélet, de kissé zavarosnak hat, és inkább szórakoztató, mint elgondolkodtató, nyomasztó légkörrel. Kicsit hajlik a dark-fantasy felé.


(Popotan:


KÖNNYŰ műfaj, ráadásul ecchi is.

Ezt már nem mondanám filozofikusnak, de megemlítem mellékesen, mert legalábbis felszínesen, és szűk körűen, de elgondolkodtatja az embert a barátságokról, és szorosan evvel összefüggésben az élet értelméről, a folytonos változásról - amolyan taoizmus, alap fokon, bár inkább mégis könnyed szórakozást kínál.

Szóval ezt az animesorit csak zárójelesen.)

2017. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* light-osabban, lájtosabban, könnyedebben.
2017. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Engem nem annyira az elvontak érdekelnek (mert egy részüket már túl nehéz követni), hanem az átláthatóbbak.

2017. júl. 2. 18:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Az összes jól átlátható, a kami-samát kivéve. Mondom, túlságosan is követhetőek, ezért feszengtem, hátha neked elvontabbak kellenek, de egyik se az, azon egy kivételével.
2017. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!