Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca: a házak kihalása...

Trónok harca: a házak kihalása után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Én csak a sorozatot nézem, de egyre aggasztóbb, hogy minden nagy család a kihalás szélére került, ironikus módon a Stark ház az ami még úgy ahogy egyben van, a többi, pl. Lannister (szerintem itt csak Tyrion marad életben), Targaryen( ugye Danny meddő a sorozatban, de állítólag van valahol egy ifjú griff, de kitudja beteszik-e a sorozatba). A Tyrell ház kihalt, a Baratheon is ott tart már, bár még van egy reménysugár Gendry formájában. Aztán vannak kisebb házak is pl, a Boltonok.

Még van 2 évad amiben jönnek még a mások is, szóval nem tudom, hogy marad-e legalább 1-2 ház aki megússza a háborút.


Westerost esetleg újból felosztják az új, felemelkedő házak?



2017. júl. 2. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

a tv sorozatban melissandre feláldozza gendry-t ha jól emlékszem,vagyis nem él már.

A könyvben él és asszem csatlakozott beric-ékhez.

szóval ő szerintem biztosan nem támasztja fel a baratheon házat,úgyhogy annak is annyi.

és ha jól tudom már csak 1 évad lesz,nem 2.

2017. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gendry él,nem sikerült feláldoznia a vörös asszonynak,elhajózik valamelyik évad végén. Az új évadban viszont mintha feltüne
2017. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben lévőkre: "Ifjú Griff" az Dany állítólag unokaöccse, Rhaegar fia, akit Varys mentett meg, majd Illyrión keresztül került Rhaegar barátja, Jon Connington gondjaira. Szerintem az ő sorozatba kerülésére csak akkor lenne esély, ha szeretnének egy új karaktert, aki sárkánylovassá válik. Nem hiszem, hogy belerakják már.

A nagy házak némelyikének több mellékága is van, így biztosított egyfajta fennmaradásuk. A könyvben ilyen pl. főleg a Tyrell és Lannister házak. A sorozatban nem emlékszem, hogy említettek volna más Tyrellt a széles körben ismerteken kívül, viszont a Lannisterek közül emlékeim szerint a sorozatban is benne volt Daven, vagy legalább említették a nevét. Így ha más nem, akkor ő biztosíthatja a fennmaradást.

A sorozatban a Baratheon ház már kihalt, mert Gendry egy fattyú.

A Bolton nem egy kisebb ház, hanem a legnagyobb északi házak egyike, a Starkok ősi ellenségei.

Ha egy ház kihal, akkor persze az éppen hatalmon lévő királytól is függ, hogy mi fog történni, de általánosságban megnézik a család öröklési rendjét és ha e szerint van hozzátartozója egy halott örökösnek, akkor az volt örökölni. Pl. ha az összes Stark kihalna, akkor Tyrion lenne a Starkok birtokának örököse, mert Sansa férje. Ha meg ő is meghalna, akkor visszavezetnék a családfát és eljutnának -valszeg- az északi Locke és völgyi Royce házakhoz, ahonnan találnának egy szerencsést, aki mindent megkap. Vagy a király kinevezne valakit örökösként.


ÉS az utolsó kérdésre: én még mindig úgy gondolom és remélem, hogy a könyv és sorozat vége eltérő lesz, de mindkettő esetében úgy vélem, hogy lesz egyfajta újrafelosztás.

2017. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Tyrellek és a Lannisterek is sokan vannak. Lannisterekből van konkrétan a legtöbb. Tywinnek egy csomó testvére, unaketestvére volt és azoknak is vannak gyerekei.

Ahogyan Luthor Tyrellnek is.

Amikor kihal a főág, akkor majd ők veszik át a helyüket és ők lesznek a főág...ahogyan az lenni szokott.

2017. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt nem konkrétan a Lannisterek, vagy Tyrellek számára gondolok, hanem arra, hogy ha egy család fő ága kihal, akkor pl. egy harmadrangú Lannistert miért követnének?

Nem ismerik, nem tisztelik stb.

2017. júl. 5. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!