Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az elkövetkezendő években...

Az elkövetkezendő években csak remake-ek és folytatások várhatóak a filmek terén?

Figyelt kérdés

Kezd kiveszni az eredetiség az egész filmes műfajból.

Nem mer senki újítani, kozkáztatni (az is igaz, hogy ma már nehéz új sztorival előállni az íróknak, rendezőknek mert már szinte mindent láthattunk és már annyira pénz orientált lett a filmes ipar, hogy a kiadók megkötik az alkotók kezét...)


Csak néhányat említsek amikből tuti bukta lesz a remake, folytatás stb....:

-Scarface (jó tudom, hogy a 83-as is egy újra feldolgozás)

-The Crow

-Életrevalók (retek hollywoodnak midenbe belekell piszkálnia és megkell gyalázni azt?... lásd.: Oldboy, Engedj be!)

-Trasformers folytatások, spinoffok

-Hellboy

-The Predator


A Star Wars még szóra sem érdemes... ki a f#&€ kíváncsi Han Solora?...



2017. júl. 2. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy eddig is, a továbbiakban is várhatóak eredeti filmek. Én nem tehetek róla, ha te a remake-ekre ülsz be. Hollywood se tehet róla. Te tehetsz róla, ha eredeti filmeket akarsz nézni de nem nézed őket. A filmipar pedig mindig is pénz orientált volt. Ha valaki befektet több százmillió dollárt, akkor elvárja, hogy megtérüljön.
2017. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az csak kizárólag Hollywoodra igaz és még ott is megvannak a kivételek. Film iparról beszélsz, ami emellett egy művészeti ág is és fogyasztóként erre az oldalára érdemes koncentrálni.


Más országok filmjei közt lenne érdemes keresgélned és meglepődnél, hogy mennyi igazán minőségi film készül a mai napig.

2017. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen főként Hollywoodra igaz amiket mondtam és azokra is értem mert valljul be máshonnan nem nagyon jön értékelhető mondjuk akció és sci-fi ..


Nyugi nem vagyok elfogult a más országbeli filmekkel, pl amikre idén beültem ezekből: T2 Trainspotting, Emlékképek

2017. júl. 2. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A préri urai, Csontok és skalpok, Spotlight... Hirtelen három minőségi, anerikai film is eszembe jutott, ami nem remake vagy folytatás. Szóval vannak, csak nyitott szemmel kell járni. Vagy még Wes Anderson jutott eszembe, aki nagyon egyedi filmeket csinál (bár nem mindenkinek jön be a stílusa).

Raid 1,2 indonéz akciófilm, a verekedős jelenetek bármelyik akciórajongó szívét megmelengetik.

2017. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi vagyok Han Solora
2017. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régebben olvastam egy cikket, hogy a 80-as évekhez képest lényegesen kevesebb az eredeti forgatókönyvből készült film, tehát nem könyvadaptáció, vagy folytatás. Szóval tényleg van ilyen tendencia, de ettől még nem fognak eltűnni azok a filmek, és az is igaz hogy az európai filmek között több ilyen van. Bár nehezebben is emészthetőek.
2017. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most moziban van (Cinema City Allee mai műsora)

[link]

(eredeti alatt azt értem, hogy nem kapcsolódik korábbi dolgokhoz. Tehát pl. szerintem egy Logan sokkal eredetibb, mint a 876. romkom, de a Logan egy folytatás és adaptáció, vagyis nem számít eredetinek, a 876. romkom pedig, ha egy önálló film, tehát nem folytatás/remake/rebott/stb, akkor eredetinek veszem. Talán az önálló jelző jobb lett volna, de most már megírtam majdnem az egész hozzászólást, nem fogom átírni.)


Szárnyas fejvadász 2049 - folytatás

47 méter mélyen - eredeti

Lego Ninjago film - játék adaptáció

A négyzet - eredeti

Amerikai bérgyilkos - eredeti

Az Emoji-film - ömmm... hát... izé adaptáció

Az - könyv-adaptáció/remake-nek is lehet tekinteni

Barry Seal - eredeti/igaz történet alapján

Borg/McEnroe - eredeti/igaz történet alapján

Csábítás - eredeti

Egy kupac kufli - mesekönyv adaptáció

Egyenesen át - remake

Kingsman 2: folytatás

New York-i afférok - eredeti

Óriásláb fia - eredeti

Pappa pia! - eredeti

Salamon király kalandjai - eredeti

Sokkal több mint testőr - eredeti

Tulipánláz - eredeti

Újra otthon - eredeti

Viktória királynő és Abdul - eredeti/igaz történet alapján

Wind River: Gyilkos nyomon - eredeti


Ez 22 film, amiből 15 eredeti. Csak azt akartam ezzel demonstrálni (amit az 1. hsz-ban csak simán kijelentettem), hogy bizony baromi sok eredeti film is készül. És még csak most jön az Oszkár-szezon, amikor a díjazásra készült filmeket kiadják. Ezek között általában a többség eredeti ötlet, vagy igaz történet alapján.


De ha megnézzük pl. az év pénzügyileg legsikeresebb filmjeit:

[link]

Akkor egészen a 13. helyen álló Dunkirk-ig kell lemennünk a listán, hogy egy eredeti filmet találjunk. Szóval csak azt akartam demonstrálni, hogy bizony baromi sok eredeti film van. Csak

1) általában a nagy költségvetésű, és így nagy kockázatú filmek nem azok

2) a közönség nem az eredeti filmekre ül be

3) az eredeti filmekre beülni sokkal kockázatosabb. Ha ezek közül választok egy eredetit vagy egy nem eredetit, akkor az eredetivel sokkal nagyobb esélyem van rá, hogy baromi rossz lesz.

2017. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!