Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmondaná a Különös...

Valaki elmondaná a Különös kínai történet (Ching din dai sing) c. film végének a lényegét?

Figyelt kérdés
mire Ítélte őket Buddha? azt tudom hogy a ló az Meiyan
2017. júl. 15. 11:59
 1/2 Meridian74 válasza:

Az úgy van, hogy a szerzetes elbukott azzal, hogy lemondjon az életbeli vágyairól, szerelmes lett. Ezért nem szakadhat ki a élet folytonos körforgásából (megszületés, élés/szenvedés, meghalás, majd ismét megszületés), újjá kell születnie, addig amíg megszabadul minden vágyától, azaz az egójától. Ekkor kerülhet a buddhista "mennyországba" (hasonlóan megy a hinduizmusban is), ami már nem az anyagi világ korlátos világa, ahol örök élet van, szenvedések nélkül... a Meiyan meg ha minden igaz nem ember volt, hanem - pontosan nem tudom hogy megy ez a buddhizmusban - de lényegében magasabb szintű életforma volt, de büntetése az lett, hogy neki is be kellett szállnia az élet körfogásába ahonnan szabadulni csak az ego elhagyásával lehet, lásd előbbiket.


A vicc az egészben az hogy buddha szeret tréfálkozni, így nem emberként született meg hanem lóként...


Amúgy passz hoyg ez van-e, én így vélem.

2017. okt. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!!!!
2017. okt. 25. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!