Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars első részének...

A Star Wars első részének (Baljós árnyak) a magyar szinkronjában azzal a szándékkal kapott két szinkronhangot Palpatine, hogy ne derüljön még ki, ki ő valójában?

Figyelt kérdés
Nekem legalább is úgy tűnik, hogy azzal a szándékkal csinálták ezt, hogy fokozatosan lepleződjön le Palpatine (az első részben a hivatalos énjének Grúber Hugó, Darth Sidious-ként pedig Melis Gábor volt a magyar hangja, a másik két részben és a 2. és a 3. rész közötti sorozatban mindkét énjének Grúber Hugó volt a hangja, és szerintem fokozatosan derül ki, hogy valójában ő Darth Sidious).

2017. júl. 17. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

annyi bizonyos,hogy ez magyar ötlet volt,mert most belenéztem az angol nyelvűbe és ott 1 a két karakter hangja.

lehet hogy a szinkronrendező barlangban élt addig és nem látta az alap trilógiát,ezért neki új dolog volt,hogy a két karakter ugyanaz,ezért két szinkronszínészt kért fel a szerepre:)

amúgy ritka csapnivaló lett a magyar keverése az első résznek,mert a magyar nyelvűben a visszhangok angolul maradtak és az 5.1ben ez elég erősen kijön.

2017. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem feltétlenül volt rossz ötlet a két hang, mert ezzel esetleg erősítették, hogy akkor még nem tudható, kicsoda valójában Palpatine.
2017. júl. 17. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, már a Baljós árnyak film előtt ismert volt, hogy az Uralkodó neve Palpatine. Emiatt aki kicsit is beleásta magát akkoriban a SW világába, már a Baljós árnyak film során tudta, hogy a sith nagyúr és Palpatine szenátor ugyanaz a személy.
2017. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez így van, de a történetben akkor még tényleg szinte senki se tudta, hogy kicsoda ő valójában.
2017. júl. 18. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, és ehhez részemről két dolog is jön:


Egy: Én személy szerint, bár addigra már bőven láttam az eredeti trilógiát (kilenc éves voltam akkor), de nem tudtam, hogy Palpatine Darth Sidious.


Kettő: Ha már szinkronhang, nekem (talán pont emiatt) pont fordítva és később tűnt fel a dolog, ugyanis én a Klónok támadása résznél tettem fel a kérdést, csak éppen a fordítva, hogy miért ugyanaz a két szereplőnek a szinkronhangja. Utána kezdett gyanús lenni nekem Palpatine.


A Baljós Árnyak idején úgy voltam vele, hogy két külön személyről van szó, így nem is problémáztam rajta, hogy más nekik a szinkronhangok. Valahogy úgy képzeltem el, hogy az előzmény trilógia végére Sidious-t megtalálják és megölik, és egy csavarral bukkan fel a ráncos uralkodó a helyére aki átállítja Anakin-t. Csak azért mert mindkettő csuklyát visel, még nem soroltam egy személybe őket. A klónok támadása után nem sokkal (és talán az akkor már tökéletesen egyező szinkron miatt) lett gyanús, hogy Palpatine és Darth Sidious egy és ugyanaz a személy.

2017. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én valószínűnek tartom hogy úgy volt ahogy a kérdező mondja. Engem az lepett meg hogy az angolban nem torzították el jobban a hangját, sajnos elég hamar lelőtték a poént...
2017. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szimplán szinkronrendezői blama, én úgy tudom.
2017. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem volt semmilyen poén, hiszen a színész is ugyanaz a csóka a régi trilógiában, mint az előzményben. Jó, el van maszkírozva, de nem igazán volt ez rejtély.

Egyébként nekem a Baljós árnyak debütálása után lett két SW-s könyvem, amiben minden szereplő benne volt, az egyik (ezüst betűs) a Baljós árnyakról szólt, a másik (arany) a régi trilógiáról. Na, ezekben is ellőtték a "poént", hiszen az egyikben "Palpatine szenátorként" szerepel, a másikban meg "Palpatine császárként".


A szinkron érdekes kérdés. Én azt gondoltam eddig, hogy a Neimoidiaiak elől szeretné eltitkolni a kilétét, hiszen ők valószínűleg ismerték, mint a Naboo bolygó szenátorát. Mondjuk az is igaz, hogy Maul előtt is torzul a hangja, de azt hiszem eredetiben nem. Talán csak túlgondolták a szinkronosok...

2017. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!