Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy egyes...

Kpe kérdése:

Miért van az, hogy egyes filmek nem jelennek meg bluray-n?

Figyelt kérdés

Én leginkább torrentezni szoktam, ott azt látom,hogy vannak filmek,amik hivatalosan itthon nem jelentek meg bluray formátumban,de külföldön igen. Manapság minden új tv meg amiket az utóbbi években gyártottak, mind tudják a hd-t meg ennek többszörösét. Amelyik tv fel tudja skálázni a dvd felbontását,nem mindegyiken jó a kép,igaz?

Csak a sikerfilmeket adják ki bluray formátumban vagy ez hogy működik?



2017. júl. 17. 17:10
 1/2 A kérdező kommentje:
A dvd formátumot minek erőltetik,mikor az elavult technológia?
2017. júl. 17. 17:14
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Most csak egy helyen néztem meg, de:

Kong: Koponya-sziget

DVD: 3800Ft

BlueRay: 9799 Ft


Amint látod a DVD jóval olcsóbb. Egy olyan termékre, amit 2-3-szor néznek meg az emberek nem akarnak sokat kiadni. Az átlagembernek a minőségbeli különbség nem jelent semmit, mert a DVD is tök jó minőséget ad. Gondolom az is közre játszik, hogy mivel DVD lejátszókat régebb óta lehet venni, mint BlueRay-t, ezért több embernek van és így nagyobb a piac. Illetve a számítógépekben is több DVD lejátszó, mint BlueRay lejátszó van. Szóval összefoglalva a DVD jelenleg több eszközzel kompatibilis és olcsóbb.

2017. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!