Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok valamilyen fantasy...

Ajánlanátok valamilyen fantasy vagy csak egyszerüen izgalmas filmeket? L14

Figyelt kérdés

#Fantasy.Filmek.Akció
2017. júl. 21. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy fantasy rajongó, de nagyon szeretek olvasni, úgyhogy már találkoztam néhány izgalmas regénnyel:


J.R.R. Tolkien: A gyűrűk ura / A hobbit


Tudom nagyon alap, de mégis a műfaj egyik legfontosabb műve, ha eddig nem tetted meg, olvasd el! A gyűrűk ura az Egy Gyűrű nevű nagy erejű tárgy köré építi történetét, amit a gonosz erői kívánnak megkaparintani. Egy válogatott harcosokból (és négy hobbitból) álló társaság próbálja biztos kezekbe juttatni a gyűrűt. A hobbit ennek előzménye, kicsit gyerekbarátabb is.


Cristopher Paolini: az Örökség ciklus


A főszereplő egy tizenhét éves srác, Eragon, aki Alagësia elnyomott birodalmában él, és az ölébe pottyan (szinte szó szerint) a gonosz császár legyőzéséhez szükséges dolog: egy sárkány, aki a társa lesz. Menekülésre kényszerül, és próbál kapcsolatba lépni a császár ellen törekvő lázadókkal. Egy kissé klisés, de izgalmas és fordulatos fantasy, néhány kikacsintással a modern technológiákra. Engem nagyon megfogott.


Fairy Oak sorozat


Na igen, ez már tényleg egy gyermekeknek írt könyv, én még régebben olvastam, az író neve most nem jut eszembe. A történet Fairy Oak falujában játszódik, ahol az emberek egy része mágikus képességekkel bír: ők a sötétség és a fény mágusai, akik közösen veszik fel a harcot a Rettenetes 21 nevű különös erővel. A főszereplő egy tündér, akit egy furcsa ikerpár nevelésével bíztak meg: az egyikük a fény, másikuk a sötétség boszorkánya. Kissé kislányos történet, de annó nagyon élveztem. Hét kötete van.


Michael Ende: A végtelen történet


A főszereplő Barnabás, a félénk, szerencsétlen sorsú srác, aki a valóság elől könyvek olvasásába menekül. A végtelen történet című könyv olvasása közben különös dolgok történnek: egyre több párhuzamot fedez fel a valóság és a könyv között, és a dolog egyre furcsábbá válik...


A Harry Pottert és a Percy Jacksont nem ajánlom, nekem nem tetszettek :(

(Viszont a Heri Kókler sorozatnál megszakadtam a nevetéstől:)


Ha valamelyik könyvet elolvasnád, amelyiket ajánlottam, kérlek írj egy privátot! 15/F

2017. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden kategóriából mondok csomót . Xd transformers filmek, sherlock holmes Robert dy Junior, Vasember, Bosszúállók,Thor, jurassic park,jurassic world, Titánok harca,haragja, King Kong, Kong koponya sziget, Godzilla, James bond trilogia, pacific rim, hobbit trologia, gyűrűk ura trilogia, Harry potter trilogia, az Óriásölő, A köd, A kör, Ant men, Deadpool, Batman trilógia, Robin hood 2014, Noé, Glaidátor, Pompeii pusztulása, Narnia trilógia, Trónok harca sorozat, teen wolf sorozat , breaking bad sorozat, vikings sorozat, Támadás a fehérház ellen 1_2,Jason Bourne ügynök, Vámpírnaplók sorozat. Nos ennyi egyenlőre.
2017. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1#-es vagyok, most látom, hogy a könyvek kategóriába írtad a filmes kérdést! Bocsi, de nem figyeltem oda, én is könyveket írtam véletlen. Olvasni jobban szeretek, de a fentiek majdnem mindegyikének van filmverziója. Csak a Gyűrűk Urát érdemes megnézni, a többi elég pocsék lett1
2017. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2017. júl. 22. 07:44
 5/5 6769601 válasza:

Legendás állatok és megfigyelésük

Hetedik fiú

2017. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!