Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca miért koppintja...

A Trónok harca miért koppintja a Star Warsot?

Figyelt kérdés
Bár nem nézem a Trónok harcát, tele van vele a net így nehéz elkerülni, és a múltkor megakadt a tekintetem valamin. Annak a csinos szőke lánynak aki valami sárkányon ül a fotójához oda volt írva hogy "Khaleeshi". Ez, bár nem tudom a sorozatban mit jelent (gondolom így hívják a szőke csajszit, megjegyzem elég idétlen név egy lánynak), de egyértelműen a Star Warsból lopták, ugyanis a SW-ban Grievous tábornok volt egy khaleesh hadúr mielőtt kiborggá változtatták. Miért koppintják a Star Warsot?

2017. aug. 19. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy koppintás. Én el tudom képzelni, hogy a két elnevezést egymástól függetlenül találták ki. (Amúgy nem nézem a Trónok harcát, a Star Warsot viszont szeretem.)
2017. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok!


A SW-ban az nem khaleesh, hanem kaleesh. :-)

2017. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak a csinos szoke lanynak Deanerys a neve, a Khaleeshi egy titulus szeruseg, amit akkor kapott meg, amikor hozzament a dothraki vezerhez. Osszegezve a tronok harca NEM masolja az SW-t.
2017. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A khaleesi egy titulus, mint a király, királynő, császár, stb.


A khaleesh a star warsban egy faj. Akkor lenne koppintás, ha egy ugyanolyan faj lenne benne, pont ugyanazokkal a tulajdonságokkal.

Az, hogy valamilyen név hasonló vagy ugyanaz, még nem koppintás, max annyit jelez, hogy az író rajongója annak, ahonnan vette az elnevezést.

2017. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A Tűz és jég dala sorozat először 1996-ban jelent meg, de az alapgondolat már korábban megszületett. A SW (tudomásom szerinti) legkorábbi része 1997-ben. Tessék, két perc Wikipédiázás volt, nem fölháborodni kéne, hanem kicsit utána nézni. A két dolognak egyébként semmi köze egymáshoz, csak hasonlítanak a szavak, semmit nem jelent. Ennyi erővel háborodj fel, hogy a bra angolul melltartót jelent, svédül meg azt, hogy jó, és biztos egymásról másolták.
2017. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem tudod, hogy miről beszélsz...

Előbb olvasgass, gondolkozz utána kérdezz.


Egyébként ha igazad lenne (amúgy nincs, mert ég és föld a kettő) sem lehetne ellene semmi kifogásod. Sok olyan film, könyv, zene van, ami népszerű és bevallottan egy korábbi mű inspirálta. Ettől nem lesz koppintás, másolás.

2017. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ezen jót szórakoztam :)

Van egy véleményed egy dologról, amit nem ismersz. :)

#Magyar

2017. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: "A SW (tudomásom szerinti) legkorábbi része 1997-ben."


1977 lesz az...


A kérdezőnek: Koppintásnak azért nem koppintás, max tényleg tisztelgés, már ha nem merő véletlen. Az egyik karaktert például Sandor-nak hívják, az írónak pedig foglama sem volt arról, hogy ez egy magyar keresztnév.

Rengeteg műben/filmben/sorozatban van utalás korábbi klasszikusokra. Egy név, vagy szó, vagy valami apróság kölcsönvétele nem koppintás. Ha az űrben rohangálnának egy fekete sisakos gonosz ellen harcolva, akinek a két főhős egyébként a gyereke, na az már necces lenne. :)

2017. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

,,1977 lesz az..."


Így van, viszont ekkor meg még szó sincs Griveousről, meg a fajáról, tehát 1-1.

Griveous első megjelenése pedig ha jól tudom, az eredeti 2003-as Clone Warsban van, szóval ha már koppintásról beszélünk, akkor a SW koppintott, de inkább senki, mivel a két név csak hasonló, ilyenre meg amúgy is több száz példa van.

2017. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2 perc Wikipédia 😂😂😂 neked is van eszed ha Wikipédiáról adatot se tudsz leolvasni 😂😂😂 #magyar
2017. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!